SKAM-P Premium SEKOM - polecam

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 24 sty 2015, 18:22

zkruk1 pisze:Hej,mam pytanko zamierzam kupić kocioł skam p plus 7kw.mam nowy mały domek do ogrzania 75m2.martwi mnie troche ten nowy palnik obrotowy,czy jest on juz sprawdzony?czy po ukończeniu gwarancji szlak go nie strzeli?czy wszystkie elementy palnika są wykonane z żeliwa?czy są jakieś elementy podajnika wykonane z żeliwa?jakie jest spalanie dobowe na tak zwanym podtrzymaniu?jaki jest pobór prądu takiego kotła z podajnikiem?pozdrawiam :D


Mały palnik dla kotła 7kw powstał na bazie AZP-R i jest stalowy, nikt w krótkim czasie i dla krótkiej serii nie zamówi form odlewniczych, bo będzie się to zwracało latami.
Jest to mniejsza wersja wychodzącego od 2006r AZP-R, wyjście na paliwo 9x9cm i talerz o średnicy 24cm
Do tego jest mała dmuchawa od kotła pelletowego z większym kondensatorem rozruchowym

Silnik ma 90W a jego pobór zależy od izolacji budynku... latem na dobę podajnik może pracować jakieś 10-15minut, zima od ok.45 do 1,5h/24godziny..... zatem pobór prądu silnika zależy w prostej linii od ocieplenia budynku, które wpływa na ilość spalanego paliwa.
Dmuchawa zastosowana do tego palnika ma silnik 35W, pompy- zależy jakie Pan kupi i na jakim biegu musza pracować w danym obiekcie. Energooszczędne pracują od ok.5W....

Wersja stalowa ma mniejszą puszkę powietrzną, co oznacza niższe nastawy nadmuchu.

Na podtrzymaniu bez grzania ok. 1kg/24h
Obrazek

Obrazek

Tutaj link do takiego 7kw pracującego od jakiegoś roku czasu na budynku 67m2, nieco starszy domek.
https://ekotlownia.pl/sterownik/73

Rob23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:15
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Rob23 » 25 sty 2015, 17:22

Silnik ma 90W a jego pobór zależy od izolacji budynku...

To tylko teroria i napis na tabliczce ale pobor jest inny miernik pokauje co innego
Pozdr

Doborex83
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:23
Lokalizacja: Głuchołazy
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Doborex83 » 26 sty 2015, 21:46

Witam wszystkich na forum.
Właśnie zakupiłem piecyk SKAM P Plus ze sterownikiem Sterownik IRYD PID FL. Montaż kotła planuję na piątek sobotę i od tego momentu zacznę żywą dyskusję :) Dla uzupełnienia informacji o obiekcie ogrzewanym podam iż do ogrzania będzie 100mkw w nowo budowanym domu(8 okien 3 szybowych + 2 dachowe,ściana ytong forte 24cm + domyślnie 15 cm styro grafit i 28 cm wełny mineralnej na poddaszu). Od soboty planuję zacząć wygrzewanie pustego nieocieplonego domu,więc raczej o spalaniu nie będę się wypowiadał...:)
Dwa pytania do Pana Jareckiego, 1: czy sam zasobnik można zamontować obrócony o 180 stopni tak żeby wsyp był z tyłu pieca?
2: czy uszczelnienie palnika widoczne na zdjęciu w ostatnim poście mam uszczelniać silikonem czy wystarczy tylko ten sznur co jest dostarczony fabrycznie?
Piec SKAM-P PLUS 7KW Sterownik IRYD PID FL
Dom 100mkw,bloczek Ytong Forte 24cm, 8 okien 3 szybowych+2 dachowe, parter i poddasze użytkowe, ocieplony dach 28 cm, 15 cm ściany boczne, 18 cm ściany szczytowe styro grafit .

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 27 sty 2015, 10:37

W 7kW jest mały palnik ardeo stalowy
W DTR sa dwie kartki do ardeo, patrz na tą dotyczącą stalowego, są zdjęcia
Tam slikon idzie tylko na około pod ten "kwadrat"

Natomiast ramka palnika mocowana do kotła jest tylko na fabryczny sznur.

Zwróć też uwagę, czy w woreczku koło przekładni jest oprócz zapasowej zawleczki taka krótka śrubeczka... Jeżeli jest- należy ja wkręcić od czoła palnika koło mechanizmu obrotowego jest nakrętka na tą śrubkę. Ardeo zostawia tam otwór na współprace ze sterownikami dwustanowymi

Kosz możesz obrócić jak Ci tak będzie wygodniej.

Przy 7kW często pracuje się bez pid-a, to mały kocioł i modulacja mocy czasami może więcej bruździć. Zresztą zobaczymy jak odpalisz, co innego budowa a co innego mieszkanie.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: karoka65 » 31 sty 2015, 1:58

Doborex83 pisze:Witam wszystkich na forum.
Właśnie zakupiłem piecyk SKAM P Plus ze sterownikiem Sterownik IRYD PID FL. Montaż kotła planuję na piątek sobotę i od tego momentu zacznę żywą dyskusję :) Dla uzupełnienia informacji o obiekcie ogrzewanym podam iż do ogrzania będzie 100mkw w nowo budowanym domu(8 okien 3 szybowych + 2 dachowe,ściana ytong forte 24cm + domyślnie 15 cm styro grafit i 28 cm wełny mineralnej na poddaszu). Od soboty planuję zacząć wygrzewanie pustego nieocieplonego domu,więc raczej o spalaniu nie będę się wypowiadał...:)
Dwa pytania do Pana Jareckiego, 1: czy sam zasobnik można zamontować obrócony o 180 stopni tak żeby wsyp był z tyłu pieca?
2: czy uszczelnienie palnika widoczne na zdjęciu w ostatnim poście mam uszczelniać silikonem czy wystarczy tylko ten sznur co jest dostarczony fabrycznie?

Wszystko masz tak jak trzeba tyle że w pomiarach do komina był błąd ( wysokość od posadzki do osi ) jeszcze dzisiaj tzn. w piątek z Jarkiem korygowałem zamówienie bo pieprzenia z podłączeniem było dużo.
Co podpowiem, odpuść sobie ten węgiel, nie napiszę jaki :)

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 31 sty 2015, 12:30

Jak odpalisz ten mały kocioł, masz pytania- daj znać.

Ja mam tak,że staram się, aby sobota i niedziela była czasem dla rodziny.
W wolnej chwili staram się odpisać, ewentualnie odpisze w poniedziałek.

Nie obrażę się także, jakbyś podesłał fotkę z podłączonego i odpalonego kociołka ;)

dareck70
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2014, 9:22
Lokalizacja: Oława
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dareck70 » 05 lut 2015, 9:04

Jarecki79 pisze:Zwróć też uwagę, czy w woreczku koło przekładni jest oprócz zapasowej zawleczki taka krótka śrubeczka... Jeżeli jest- należy ja wkręcić od czoła palnika koło mechanizmu obrotowego jest nakrętka na tą śrubkę. Ardeo zostawia tam otwór na współprace ze sterownikami dwustanowymi

Jarek, możesz rozwinąć temat. Bo u mnie w woreczku oprócz zawleczki też jest taka śruba - zastanawiałem się po co, ale nie widziałem nigdzie gdzie ją można wkręcić? Jakaś fotka jeśli mogę prosić.
Darek.

Doborex83
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:23
Lokalizacja: Głuchołazy
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Doborex83 » 05 lut 2015, 10:29

Witam,
podłączenie do komina wyszło ok, różnica wynosiła ok 1,5 cm więc nie ma problemu.
Węgle mam różne po 100-200kg, zielony z kasto - ten brunatnawy, czerwony sowa z kasto, i dwa rodzaje ze składu piechoty, na razie testy i wygrzewanie domu czyli za dużo nie powiem. Na bank nie kupię czerwonego wysokoenergetycznego bo mokry był strasznie.
Spalanie jest przeogromne bo ok 80 kg na dobę ale myślę ze to za jakiś czas się unormuje po wygrzaniu domku i ociepleniu poddasza bo na razie gołe dachówki są...
Zdjęcia kotłowni po montażu pieca załączę w sobotę jak je zrobię.
Piec SKAM-P PLUS 7KW Sterownik IRYD PID FL

Dom 100mkw,bloczek Ytong Forte 24cm, 8 okien 3 szybowych+2 dachowe, parter i poddasze użytkowe, ocieplony dach 28 cm, 15 cm ściany boczne, 18 cm ściany szczytowe styro grafit .

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 05 lut 2015, 16:42

Dareck
U Ciebie się chłopaki pomylili i masz woreczek z zawartościa od typowej stalówki. Eco-burn nie ma tej dziurki, którą się zaślepia ową śrubką....


Doborex, ale z tą ilością to chyba mówisz o groszku z węgla brunatnego??

Na wygrzewanie podsuszyć opał i palić bardziej kalorycznym
np. Jaret-Plus albo z Piechoty Anmag
albo zagadaj z Karoką, on Ci też coś odpowiedniego do wygrzewania poleci.

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 06 lut 2015, 20:24

Ten zielony z kasto brunatnawy wyrzuć, najgorsze gówno- mi na nim co chwile piec gasł, ogólnie nie polecam żadnego z castoramy. Ciągle palę Equation 23Mj z Leroy Merlin i mimo, że raz się na nim zawiodłem to póki co dobre partie przychodzą- opinie natomiast słabe ma.

Tak poza tym jak ze spalaniem u Was obecnie? Mi przy obecnej temp. bierze 18-21kg/24h przy 140-150m2, tylko, że z mocą pieca ciągle się zmienia, przy ustawionej 53C raz mam 70%, raz 30%, raz 90%....spada max do 52C a podnosi do 55C. Czas w końcu jakiś ekogroszek z prawdziwego zdarzenia może przetestować hmmm.

Doborex83
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:23
Lokalizacja: Głuchołazy
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Doborex83 » 07 lut 2015, 20:34

No to wklejam zdjęcia kotłowni, piecyka i instalacji, ps ciągle mam problem z zapowietrzonymi grzejnikami(mam Regulusy Plany dolnozasilane na górze)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Piec SKAM-P PLUS 7KW Sterownik IRYD PID FL

Dom 100mkw,bloczek Ytong Forte 24cm, 8 okien 3 szybowych+2 dachowe, parter i poddasze użytkowe, ocieplony dach 28 cm, 15 cm ściany boczne, 18 cm ściany szczytowe styro grafit .

Doborex83
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:23
Lokalizacja: Głuchołazy
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Doborex83 » 13 lut 2015, 20:32

Witam, próbuję palić miałem czy to jest w ogóle wykonalne? Mi ledwo to się tli, wydaje mi się ze dmuchawa jest za słaba na tego typu opał...
Piec SKAM-P PLUS 7KW Sterownik IRYD PID FL

Dom 100mkw,bloczek Ytong Forte 24cm, 8 okien 3 szybowych+2 dachowe, parter i poddasze użytkowe, ocieplony dach 28 cm, 15 cm ściany boczne, 18 cm ściany szczytowe styro grafit .

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 14 lut 2015, 16:21

Miał to pojęcie ogólne, na rynku miałów jest X razy więcej jak groszków.
Bywa,że składnice mają odsiewki i wówczas jest sam taki pisakowy "szut"- tego nie polecam.

Do podajnika warto wybrać taki o niskiej spiekalności, taki, gdzie jednak występuje trochę grudek a nie sam piasek i taki, który będzie suchy, bo inaczej się zawiesi w koszu...

Suchy miał możesz spalić np. z ZG Janina Miał IIa 19MJ, na składnicach bywa,że występują groszko-miały, tez można spróbować.
Zawsze biorąc coś na próbę- weź 3-4worki, bo jak się trafi lipa, to przemęczysz lub pomieszasz z groszkiem i pójdzie....

Do miału przysłonkę na maxa otworzyć, nadmuch w małym kotle na 50, można też wejść w menu serwisowe 99 i przy dmuchawie użytkownika górę podnieść dla 49 biegu na max.80%

Immeth
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2015, 10:47
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Immeth » 16 lut 2015, 15:21

Witam
Szukam instalatora w mojej okolicy, chodzi mi o szpeca od kotła sztoker/SKAM-P PLUS. Dolnośląskie -Lwówek Śląski.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 16 lut 2015, 22:00

W okolicy Bolesławca jest instalator, który zamawia i montuje Skamy
Teraz nawet jakieś zamówienie z większym kotłem 25kW do niego robimy

Jutro poszukam namiarów i rzucę kontakt na priva


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 31 gości

Gotowe projekty domów