Obniżenie wylewki o 3cm

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Nacomitobylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2018, 7:26
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: Nacomitobylo » 16 cze 2018, 21:14

Wylewka już wcześniej równa nie była, a po sfrezowaniu wcale się nie polepszyło. Co ciekawe, wyszło na to, że jest podkład (wata) pod obecną wylewką, a wylewka była wcześniej na tyle nierówna, że te 13cm miałem (nie)szczęście zmierzyć w najgłębszym miejscu. Teraz wylewka w niektórych miejscach doszła do 4cm grubości (pod tym podkład).
Tak czy owak, naprawiłem wylewkę gdzie mogłem, bo podczas frezowania zrobiły się najczęściej przy progach, jakieś ubytki, w dwóch miejscach aż do waty. Jakbym miał możliwości i więcej czasu to bym to chyba jednak do stropu rozebrał i zrobił zupełnie od nowa bo najmocniejsza fragmentami nie jest. To jednak w grę nei wchodzi, bo za chwil kilka potomek się na świat pojawia.
Póki co zagruntowane, żeby się nie pyliło, ubytki uzupełnione no i pomierzone poziomicą laserową.
Różnica w poziomach nawet do 3,5cm. Wezmę chyba szlifierkę kątową, kupiłem tarczę do szlifowania betonu i zeszlifuję, na szczęście nieduży fragment (niecały m2 o pół centymetra maksymalnie) - wtedy różnica będzie do 3cm. Na to wylewkę. Jak się można domyślić - równać w górę trzeba będzie wtedy też pokoje, czyli jestem w punkcie wyjścia, ale co się nasprzątaliśmy to nasze. No, może nie tak w punkcie wyjścia, bo będzie 2cm wyżej a nie 3 :D
Zdjęcia pobojowiska przed gruntowaniem i naprawą ubytków
Obrazek
Obrazek
Obrazek

SzefuDareczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:22
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: SzefuDareczek » 16 cze 2018, 21:37

Szanowny kolego, polecałbym wylać cement w pozostałych pokojach, to poziom się wyrówna.

Nacomitobylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2018, 7:26
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: Nacomitobylo » 17 cze 2018, 11:11

W chwili obecnej nie ma już wyjścia i tak będę robił. Wyrównam korytarz, potem pokoje. Tak naprawdę terasz szukam właściwego produktu. Właściwa wydaje się wylewka samopoziomująca, któa może wyrównać np. 3-30mm.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: -_- greg » 17 cze 2018, 22:41

Czyli jednak jest tam podkład z jakiejś szklanej wełny i posadzka nie ma tych 12cm?
Do tej szlifierki odkurzacz budowlany, inaczej wszystko zniknie w pyłowej mgle.
Wylewka z włóknem będzie lepsza
zdaje się że to by się nadawało " FLYTSPACKEL BOSTIK FIBER UNIVERSAL 25KG "
https://www.bauhaus.se/bostik-golvspack ... escription

Nacomitobylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2018, 7:26
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: Nacomitobylo » 18 cze 2018, 7:14

No właśnie nie ma i wygląda na to, że próbkę przeprowadziłem w najgorszym możliwym miejscu - w narożniku, gdzie była najgrubsza wylewka (sam korytarz równy nie był co odkryliśmy przy ryciu szpachelkami pozostałości wykładziny), i do tego z uwagi na ten narożnik prawdopodobnie wełny nie położyli do końca...
Tak czy owak albo teraz kuć to do zera albo wylać samopoziom. Z tym drugim rozwiązaniem będzie w obecnej sytuacji mniej zachodu, nawet jeśli koszty trochę większe, to roboty mniej. Obecna wylewka ma dwa pęknięcia 'w poprzek' korytarza, oddalone o kilka metrów od siebie i wyglądają na bardzo stare.

Nacomitobylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2018, 7:26
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: Nacomitobylo » 27 cze 2018, 9:32

Mały update:
Jednak będziemy ryć do zera wylewkę i robić nową. Koniec końców wyjdzie to taniej i nowa wylewka dobrze zrobiona nie będzie lepszym rozwiązaniem.
Pytania mam natomiast do nowej wylewki:
1. Jeden z wykonawców proponuje suchy jastrych (płyty fermacell), drugi standardowy wylew maszynowo. Szukałem jak mogłem zalet i wad suchego jastrychu, ale zawsze natrafiałem na jakieś reklamowo-promocyjne artykuly, gdzie o wadach nic nie bylo, tylko wszyscy jakie to super. Na forach znalazłem wypowiedzi, gdzie też ludzie sobie chwalili, bo to łatwo, lekko i czysto, no i że od razu można układać na tym parkiet np. Żaden z tych argumentów nie jest dla mnie ważny.
Dla mnie główne pytanie brzmi jak z potem użytecznością. Czy np. suchy jastrych jest gorszy pod względem termoizolacyjności, tłumienia dźwięków od standardowej wylewki robionej na mokro?
2. Lepszy styropian, wełna mineralna czy jakieś inne ustrojstwo pod wylewkę? Wiem, że wkonyawca, który proponował standardowe, chce zrobić dylatacje a na spód położyć folię. Jak się domyślam potrzebna też warstwa izolacji. W naszym przypadku pod nami nie ma sąsiadów, są piwnice, wejście do klatki i pomieszczenie na rowery, więc bardziej zależy nam na izolacji termicznej niż tłumieniu dźwięku przechodzącego przez strop.
Suchy jastrych fermacellu może być (oprócz podsypki) z wełną albo jakimś ustrojstwem sztucznym.

Wykonawca, który zaproponował standardową wylewkę powiedział też, że nie ma problemu, zrobią ją tak, że będzie równa do każdego pomieszczenia.
Między pomieszczeniami jest różnica poziomów do 1cm (między tymi najbardziej oddalonymi). Wydaje mi się możliwe zgubienie tego 1cm na odległości 5m długości korytarza w taki sposób, żeby nie było problemu z układaniem parkietu nigdzie. Ale może się mylę.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: -_- greg » 27 cze 2018, 18:58

Jastrychu nie używałem, nie mam porównania. Parametry aku-termo, katalogowo mogą wyglądać podobnie. Domyślam się że mając pływające wykończenie podłogi w postaci paneli drewnianych, ciężko będzie wówczas zauważyć różnicę między posadzkami.
Łatwo i lekko to najczęściej gdy się patrzy jak inni robią.
Pod wylewkę wełna ma dużo lepsze właściwości aku. (głosy i uderzenia) od styropianu. Słychać wyraźnie gołym uchem te różnice, szczególnie jako sąsiad mieszkający pod taką podłogą a od strony użytkownika, różnica praktycznie nie do wychwycenia.
Rysy (pęknięcia) widziałem na posadzkach ułożonych na styropianie i wełnie a wspominam o tym bo można spotkać opinie że na wełnie pęka a na styro nie.
Ciekawe gdzie chce położyć folie, czy pod styropian, czy na styropian?
1cm/ 5m, nową posadzką można zniwelować i dobrze było by to zrobić, szczególnie mając w palnie długie dechy panelowe.

Nacomitobylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2018, 7:26
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: Nacomitobylo » 17 lip 2018, 18:19

No więc - dzisiaj usunięto wylewkę - jutro montaż płyt farmacell. Zdam relację. Póki co zdjęcia po usunięciu wylewki.
Obrazek
Obrazek

adrianna99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:07
Re: Obniżenie wylewki o 3cm

autor: adrianna99 » 27 maja 2019, 13:09

Ja mogę polecić firmę, która się w tym specjalizuje - One Level


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów