Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24106
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 maja 2015, 6:45

Witaj do stwierdzenia słabej wentylacji wystarczy świeczka następnym etapem zaawansowania jest wentylatorek nie laser.
nie ma jak to dobry pijar
A do badania zawilgocenia, wystarczy palec...

Szanowny Panie, podstawą wentylacji jest nawiew świeżego i niezagrzybionego powietrza do pokojów . Świeczką czy wiatraczkiem...
Jak Pan stwierdzi skąd się bierze powietrze wylatujące kratką? Może to cofka zagrzybionego powietrza z kuchni ?
Poza tym, wentylacja naturalna prawidłowo działa tylko 3% w roku, 97% albo jest za silna albo za słaba. Jak przyłożymy anemometr czy nawet świeczkę wtedy, gdy jest za akurat czy za silna i wyciągniemy wnioski, że grzyb nie jest z winy wentylacji, to co? Narazimy się na koszty ekspertyz i uszczelniania a grzyb jak był tak zostanie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24106
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 maja 2015, 6:55

Był wczoraj technik z jednej z firm mykologicznych. Stwierdził, że problemem jest kiepska wentylacja. Sprawdził takim laserowym urządzeniem przenikalność ciepła na dole ścian i na gorze, i o ile na gorze bylo ok, to na dole juz czerwona lampka sie palila, wilgotnosc 63%. Powiedział, że nie trzeba docieplać muru z zewnątrz, że są mostki termiczne ale że w moim przypadku nie ma sensu przynajmniej na razie wywalać dużo kasy kiedy być może da się to prościej załatwić. On ze swojej strony zrobi odgrzybianie specjalnym preparatem (ale takim jak to ujął, "niedostępnym dla zwykłych ludzi z ulicy"


Walka ze skutkami? Bez sensu.

Proszę Sobie wyobrazić, że w lokalu 100m2 wysokości 2.5m o temperaturze powietrza 20 st.C i wilgotności względnej 40% by osiągnąć wilgotność 70% potrzeba 3/4 litra wody!!!
Człowiek wydycha 0.6l na dobę, a jeszcze jest pocenie, parowanie z łazienki, gotowanie, sprzątanie pranie. A przy 70% wilgotności względnej, przegrody termiczne będą chłonęły wodę.
Naprawdę bardzo niewiele wody potrzeba, by przy słabej wentylacji zagrzybić mieszkanie.

Ecorson
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: Ecorson » 28 maja 2015, 8:43

Tak jak poprzednicy napisali należy koniecznie pozbyć się przyczyny zagrzybienia, zadbać o wentylację i dobre ogrzewanie. Jeżeli uda się to zrobić powinniśmy zabezpieczyć dodatkowo ściany przed pojawianiem się wilgoci i grzybów. W mieszkaniach narażonych na działanie wilgoci polecamy stosować preparaty antygrzybicze i specjalne farby, które zabezpieczą nasze ściany.
Przed nałożeniem farby antygrzybiczej należy zedrzeć stare pokrycie ściany, wyczyścić ją i osuszyć i dopiero wtedy zastosować specjalną farbę z dodatkiem preparatu grzybobójczego do wnętrz. Posiadamy w ofercie preparaty, które działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo jak np: Toglimuffa -preparat dezynfekujący do ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz Addisan per interno dodatek antygrzybiczy do farb wewnętrznych. Należy również pamiętać, że użycie tych preparatów bez likwidacji przyczyny, nie zabezpieczy ściany, a grzyb może pojawić się ponownie! Ponadto, gdy borykamy się z takim problemem polecamy takie pokrycie ścian, które pozwoli im na oddychanie i zapewnią wentylację. Do takich produktów należą trawertyny oraz stiuki, które dzięki swoim doskonałym właściwościom świetnie nadają się do pomieszczeń o dużej wilgotności . Zachęcamy do zapoznania się z ofertą:
http://ecorson.pl/pl/Przeciw_grzybiczne.html[url][/url]

agatt_me
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2014, 13:54
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: agatt_me » 29 maja 2015, 8:19

ja po usunięciu malowałam ścianę specjalnym środkiem na grzyb ADDISAN PER INTERNO, to jest dodatek do farby, póki co grzyb się nie pojawił http://ecorson.pl/pl/Przeciw_grzybiczne.html [url][/url]

aqua-block
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 12 sty 2011, 0:06
Lokalizacja: Mazowieckie
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: aqua-block » 08 cze 2015, 15:52

Witam, problem jest:
1. brak izolacji poziomej muru,
2. błąd w projekcie wentylacji ( wentylacja działa niewystarczająco),
3. regipsy na ścianach ( czy to na stelażu czy bez),
4. zła termoizolacja bądź jej brak.
Ad 1.
Skoro budynek jest niepodpiwniczony a jest to stara kamienica to wykonana wcześniej izolacja pozioma uległa degradacji ( najczęściej w starych budynkach jest to tektura klejona na smole bądź papa tekturowa ewentualnie warstwa smoły) bądź jej brak co jest również częstym zjawiskiem.
Wiec konieczne jest wykonanie izolacji poziomej budynku ponieważ:
a.) grzyb by powstał i "odradzał się" potrzebuje wilgoci- naturalnym rozwiązaniem jest odcięcie jemu pożywki (h2o), którą pobiera z kapilarnego podciągania wody z gruntu( żaden super odgrzybiacz raz na zawsze nie zwalczy zarodków grzybów bez odcięcia dopływu wilgoci)
b.) zawilgocony mur mocniej przepuszcza ciepło z budynku a przy tym są większe straty ciepła
c.) ogólny brak izolacji prowadzi do tak zwanego efektu " chorego budynku", który następnie oddziałuje na jego użytkowników poprzez złe samopoczucie choroby dróg oddechowych oraz zakażenie organizmów grzybem
Ad 2.
przy skutecznej izolacji przeciwwilgociowej bądź przeciwwodnej budynku sprawna wentylacja utrzymuje zawilgocenie powietrza oraz otoczenia w normowanych granicach
Ad 3.
Wszystkie materiały na bazie gipsu posiadają właściwości higroskopijne czyli wchłaniające wilgoć i wodę. dlatego należałoby się ich pozbyć i uzupełnić je tynkami renowacyjnymi ( tynki renowacyjne posiadają również właściwości termoizolacyjne) a przy optymalnych warunkach dla inwestora korzystniejszych ekonomicznie choć przedłużającymi czas realizacji zlecenia tynkami cementowo- wapiennymi.
Ad 4.)
Ogólnie wiadomo, że problem z z brakiem lub złym wykonaniem izolacji powoduje przenikanie ciepła z budynku oraz przemarzaniem jego jak również tworzeniem się mostków cieplnych.

Zajmuję się tylko i wyłącznie izolacja przeciwwodną i przeciwwilgociową budynków problem jest dla Pana istotny a dla nas realny do wykonania z efektami dla Pana zadowalającymi czyli takimi, które rozwiążą problem. W przypadku pytań proszę o kontakt na piotr.kusinski@gmail.com. ewewntualnie pod numerem tel 668-678-716.
Pozdrawiam Piotr Kusiński Aqua-Block.

Kowsjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 20 lip 2016, 9:41
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: Kowsjusz » 01 sie 2016, 13:38

Osobiście polecam najpierw otrzymać opinie mykologiczne. Dzięki temu będziemy wiedzieć na czym tak naprawdę stoimy. Ja dzięki temu oszczędziłem z około 300 zł ponieważ od razu wiedziałem, że muszę na początku jeszcze wykonać kilka prac. Gdyby nie to trzeba by było robić wszystko od nowa. Polecam przeczytać ten artykuł mi bardzo pomógł w wyborze specjalistów.

Pozdrawiam

Osuszanie budynków
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2016, 9:08
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: Osuszanie budynków » 25 sie 2016, 9:48

Witam
Reprezentuję Firmę specjalizującą się w osuszaniu budynków. Osuszamy budynki za pomocą austriackich urządzeń Firmy Wet-Ex. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, chętnie udzielimy wyczerpujących informacji na temat naszego sytemu podczas spotkania lub rozmowy telefonicznej. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej www.osuszanie-pomiary.pl

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 323
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Odgrzybienie mieszkania w kamienicy na dobre

autor: luiza82 » 21 wrz 2018, 13:36

Dobrym pomysłem jest ozonowanie. Godny polecenia producent generatorów ozonu to firma www.bitom.com.pl/sklep/ Oferują generatory wysokiej jakości w korzystnych cenach. Służą fachowym doradztwem.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów