Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
Enerbau pisze:Najczęściej pobór mocy systemu grzewczego nie przekracza 1000 W.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna
denvi pisze:Szkoda czasu. Nawet miałem się troszkę podroczyć, ale nie ma sensu. Gościu wciska kit z premedytacją, albo jest masakrycznym nieukiem.
W obu przypadkach zbędny trud.
A jak znajdzie się na to klient, bo uwierzył w cudowność tzw. "promienników"...
to kara, w postaci rachunków, bedzie w pełni zasłużona.
Enerbau pisze:Karą może być czytanie hejterów typu denvi i szari.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna
denvi pisze:Źródło Wiki:
Sposoby cieplnego przepływu energii
Transport ciepła (cieplny przepływ energii) może zachodzić poprzez:
Przewodzenie ciepła – bezpośredni kontakt układów, wymiana energii odbywa się w wyniku oddziaływania cząsteczek ciał;
Konwekcję – przenoszenie energii w cieczach i gazach nie na skutek ruchu pojedynczych cząsteczek, a w wyniku ruchu makroskopowych ilości substancji. Ruchy te występują na skutek różnicy gęstości substancji w różnych temperaturach (np. w polu grawitacyjnym planety ciepłe masy wody lub gazów unoszone są do góry, a chłodne masy opadają, ponieważ mają większą gęstość w pewnym zakresie temperatur), ruch płynu może być też wywołany inną przyczyną;
Promieniowanie cieplne – ruch drgający (przyspieszenie) ładunku elektrycznego w drgających cząsteczkach wywołuje promieniowanie elektromagnetyczne, zwane w tej sytuacji promieniowaniem termicznym (potocznie cieplnym), które może być pochłonięte przez inne ciało. Potocznie sądzi się, że za zjawisko transportu ciepła odpowiada promieniowanie podczerwone, podczas gdy dotyczy ono wszystkich długości promieniowania elektromagnetycznego, a jego zakres zależy od temperatury promieniującego ciała. Błąd ten wynika stąd, że ciała w temperaturze pokojowej maksimum energii wypromieniowują właśnie w podczerwieni.
Enerbau, do Twojej informacji. Ciepło zawsze rozprzestrzenia się tymi trzema kanałami. Fizyki nie oszukasz. Jak widać porównywanie tzw. promienników do zwykłej żarówki jest jak najbardziej zasadne.![]()
Nie handluje, nie hejtuje, jestem uczciwy.
abyss pisze:Niestety uważam informacje od E. za mało wiarygodne. Robi jakieś założenia, na podstawie których próbuje autorytatywnie wypowiadać się o wszystkich (w domyśle) budynkach. Mieszkam w Irlandii, gdzie klimat jest duo łagodniejszy, dom mam z lat 80 ubiegłego wieku. ZUPEŁNIE nieocieplany w normalnym rozumieniu - poza szczeliną pomiędzy bloczkami z mielonego kamienia spajanego cementem. O ile zwykle temperatury są plusowe, a w zimie śnieg widzę sumarycznie może z godzinę na sezon - to jednak w zeszłym roku przyszła "zima stulecia" i śnieg leżał ze 3 dni i było chłodno, były też zaniki zasilania. Standardem do domów na wsiach są linie do zdaje się 11kW i jedna faza. Przy elektrycznym bojlerze, przepływowym prysznicu i gotowaniu "na prądzie" oraz pompie wody ~1kW i OGRZEWANIU ELEKTRYCZNYM może "zabraknąć mocy" w danym momencie jeżeli się tego ręcznie nie skontroluje. Rozważam instalację paneli fotowoltaicznych jako "wspomaganie" ale to nie jest temat na już - a na okres zimna możliwość awaryjnego podpięcia generatora (mam taki nieco większy). Nie pisałbym tej litanii jako przykład - gdyby nie wypowiedzi E. - bo nijak one przystają do mojej sytuacji, a on generalizuje z marszu.
Wypowiedzi o promieniowaniu podczerwonym i konwekcji uważam za zbyt niejasne. Bardzo chętnie zobaczyłbym wykres długości fal (IR) gdzie widać w jakim pasmie promieniują te folie "gołe", z "panelem" - może to by coś wyjaśniło.
Natomiast, sama technologię z foliami "podczerwonymi" uważam za potencjalnie bardzo rozsądną (choć nazwa i sposób promowania odstręczają) i wygodna do realizacji w już istniejących, remontowanych budynkach.
Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości