Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
Lucasdm pisze:Witam,
Czy ktoś z Państwa może się ustosunkować? A może znajdę użytkowników lub instalatorów takich rozwiązań?
Pozdrawiam
Lucasdm pisze:Czyli mam rozumieć, że nie ważne czy dam folię grzewczą czy matę na podczerwień - efekt będzie podobny: ciepłe panele?
To jaki sens jest w sprzedaży mat o mocy 220W/m2 skoro i tak po chwili działania takiej maty czujnik podłogowy odetnie mi termostat?
Pozdrawiam
L
Enerbau pisze:
Promieniowanie podczerwone nagrzewa ściany , suit,
Lucasdm pisze:Czyli mam rozumieć, że nie ważne czy dam folię grzewczą czy matę na podczerwień - efekt będzie podobny: ciepłe panele?
To jaki sens jest w sprzedaży mat o mocy 220W/m2 skoro i tak po chwili działania takiej maty czujnik podłogowy odetnie mi termostat?
Pozdrawiam
L
Lucasdm pisze:Zatem jedna moja wątpliwość to odczucia przy ogrzewaniu IR. Czy nie jest aby tak, że panel wyłączy się i od razu (po kilku minutach) odczuwam chłód? Jeżeli tak jest, to panel powinien działać przez cały czas (no, powiedzmy przez 50% czasy w cyklu grzej/studź się). A jeżeli tak, to licznik bije dokładnie tak samo jak w przypadku maty grzejnej z drutem o tej samej mocy na m2? Mylę się?
Pozdrowienia
L
logika mi podpowiada, że grzanie czajnika niższą temperaturą jest energetycznie mniej opłacalne, ponieważ cel (woda o temp. ok 100 stopni) jest osiągany dłużej i dłużej występują straty ciepła do otoczenia.
W przypadku ogrzewania nie chodzi chyba o to, aby nagrzać pomieszczenie do np. 22 stopni i wyłączyć ogrzewanie, ale o to aby taką temperaturę utrzymać ciągle przez np. 10 godzin dziennie. Zakładając, że mam wewnątrz ciągle 22 stopnie i nie zmieniam izolacji mieszkania, to straty ciepła powinny być podobne dla każdej metody grzania? Oczywiście grzania prądem
Termostaty włączają ogrzewanie nawet na ułamki sekund, nie ma czegoś takiego ja spadek temperatury.Zatem jedna moja wątpliwość to odczucia przy ogrzewaniu IR. Czy nie jest aby tak, że panel wyłączy się i od razu (po kilku minutach) odczuwam chłód? Jeżeli tak jest, to panel powinien działać przez cały czas (no, powiedzmy przez 50% czasy w cyklu grzej/studź się). A jeżeli tak, to licznik bije dokładnie tak samo jak w przypadku maty grzejnej z drutem o tej samej mocy na m2? Mylę się?
Lucasdm pisze: Do ogrzewania jednak folia elektryczna pod panele, do "dogrzewania" panel albo folia IR na ścianie lub suficie. Lekkie przeskalowanie mocy dla lepszego efektu i powinno być OK.
Poszukaj w tematach była gdzieś nad tym dyskusja.Lucasdm pisze: Muszę to gdzieś przetestować.
Lucasdm pisze:Zastanawiam się jeszcze nad jednym w przypadku maty IR pod panele. Dlaczego promienie IR przenikają przez panele a są wchłaniane w sufit (który potem je oddaje)? Jak to możliwe, że mata IR o mocy 70W/m2 promieniuje przez panel o grubości 8mm i zostaje jeszcze mocy aby dotrzeć do sufitu na wysokości 3m i go ogrzać ???
Pozdrawiam
Dlaczego promienie IR przenikają przez panele a są wchłaniane w sufit (który potem je oddaje)? Jak to możliwe, że mata IR o mocy 70W/m2 promieniuje przez panel o grubości 8mm i zostaje jeszcze mocy aby dotrzeć do sufitu na wysokości 3m i go ogrzać ???
Zatem jedna moja wątpliwość to odczucia przy ogrzewaniu IR. Czy nie jest aby tak, że panel wyłączy się i od razu (po kilku minutach) odczuwam chłód? Jeżeli tak jest, to panel powinien działać przez cały czas (no, powiedzmy przez 50% czasy w cyklu grzej/studź się). A jeżeli tak, to licznik bije dokładnie tak samo jak w przypadku maty grzejnej z drutem o tej samej mocy na m2? Mylę się?
Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”
Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 37 gości