ROZDZIELACZ DO PODŁOGÓWKI

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

urbok
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2014, 12:24

Re: ROZDZIELACZ DO PODŁOGÓWKI

Post autor: urbok »

mam pytanie te co wszyscy nie mogę ustawić większego-szybszego przepływu niż 2,5l/min czy jest co może być nie tak do tego mam jeszcze pytanie do czego sluza te miedziane zawory pod każdym zasialniem ??. a i jak taniej jest grzać dom w domu jestem dopiero wiczorem i taniej będzie trzymać te 19 caly dzień czy grzc wieczorami na 19 ??
Obrazek

urbok
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2014, 12:24

Re: ROZDZIELACZ DO PODŁOGÓWKI

Post autor: urbok »

urbok pisze:mam pytanie te co wszyscy nie mogę ustawić większego-szybszego przepływu niż 2,5l/min czy jest co może być nie tak do tego mam jeszcze pytanie do czego sluza te miedziane zawory pod każdym zasialniem ??. a i jak taniej jest grzać dom w domu jestem dopiero wiczorem i taniej będzie trzymać te 19 caly dzień czy grzc wieczorami na 19 ??
Obrazek
Obrazek

szakal_29
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 03 paź 2012, 7:48
Lokalizacja: Wlkp

Re: ROZDZIELACZ DO PODŁOGÓWKI

Post autor: szakal_29 »

Witam, co do ustawienia prędkości przepływu to już regulujesz biegami pompy. Rotamerami ostawisz tylko równą wartość przepływu w przypadku jak pętle mają różną długość. Na belce powrotnej sprawdź czy masz wszystkie zawory otwarte na maksa (bo to też tłumi przepływ).
Jeżeli wszystko masz rozkręcone na maksa, do tego pompa chodzi też na najwyższym biegu, możliwe że pętle są za długie(przyjmuje się różnie, ale max 100m na pętli) i przy tym wydajność pompy za mała.

A swoją drogą to dziwny rozdzielacz bez by-passa, gdzie tutaj podmieszanie? Był on oryginalny czy składany przez instalatora indywidualnie?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie

Re: ROZDZIELACZ DO PODŁOGÓWKI

Post autor: Bolas »

2,5L/min to spory przepływ przez pętle ale wszystko zależy od jej długości jak wspomniał kolega. Obniżanie temp podłogówką musi być dobrze przemyślane podłogówka długo się ładuje i długo rozładowuje i ta bezwładność nastręcza problemów z jej sterowaniem godzinowym. Na szczęście masz belkę z zaworami (te "mosiężne" nakrętki) więc możesz zainwestować w siłowniki i sterowanie każdą pętlą/pomieszczeniem z osobna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”