« Zobacz poprzedni temat
jakie sciany
Zobacz następny temat »
Bloczek komórkowy

SILIKATY

Mattias napisał:
@Stock
Mowa o samej ścianie, czy ścianie już ocieplonej?

Nie wiem, czy chodzi Ci o ceny, czy o właściwości ściany?
Co do cen, to jeszcze niestety nie zagłębiłem się w porównanie. Wykonawca radzi mi w przypadku Silki dać styropian nawet 20 cm. Sądzę że dla ceramiki wystarczyłoby 12-15 cm, zatem ceny pewnie się zrównają...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W moim wypadku "mowa" o bloczkach (silikatowych lub BK)


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Adix napisał:
W moim wypadku "mowa" o bloczkach (silikatowych lub BK)

Niestety nadal nie bardzo rozumiem Twego pytania?
Na pewno nie będę budował z BK; mam jakąś awersję do tego materiału, może niesłusznie ale jednak:
- domy szybko stygną zimą i zbyt szybko się nagrzewają latem,
- hałas zewnętrzny nie jest tłumiony,
- materiał słaby mechanicznie (mocowanie elementów, konstrukcji itd.)

Pozostaje wybór pomiędzy ceramiką, a silikatami. Na 80-85% skłaniam się ku silikatom ale "chłonę" wiedzę budowlańców i doświadczenia eksploatacyjne ludzi (z tym jest kiepsko), za to wcale ale to wcale nie wierzę marketingowcom, he he


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przypomnę(inaczej sformułuję pytanie);
Czy bez znaczenia jest dla murarz z czego buduje ściany, jeśli tak to jak to wpływa na cenę usługi?
Poza tym także wacham się pomiędzy silikatem a BK..... z przewagą na silikat:-)
Pytałem się także o ceny BS i BK. Ostatnio silikat idzie do góry:-/
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No tak, teraz jasne...
Ci wykonawcy, z którymi rozmawiałem nie próbowali mnie "odwodzić" od silikatów tylko dlatego, że są cięższe. Miałem nawet wrażenie, że preferowaliby silkę choćby ze względu na dokładność wymiarów, mniejszą chłonność przy murowaniu itd.
Nikt nie mówił też o zwiększeniu stawek za robociznę w przypadku Silki ale też nie było jeszcze mowy o podpisaniu umowy...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
bylo zdecydowac sie na sam bk i po klopocie


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeszcze nie kupiłem silki, he he ale czemu uważasz, że BK to koniec kłopotów? Murarze ten materiał lubią, bo leciutkie, tnie się zwykłą piłą itd. ale dobro klienta mają wiesz gdzie....


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
BK to nie tylko wygoda dla wykonawcy ale przede wszystkim dla wlasciciela budynku, masz jeden z najlepszych materialow dostepnych na rynku, zgodze sie ze silikaty sa ciekawa alternatywa, ale jednak maja wiecej minusów w swoich plusach. Wiec przemysl co tak naprawde potrzebujesz i na czym ci zalezy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
hehe "maja wiecej minusów w swoich plusach". Ale co racja to racja, silikat to bardzo dobry materiał i bardzo go lubię, ale do domku jednorodzinnego mimo wszystko stawiam na bk, bo silikat nie ma wiele zalet którymi mógłby tutaj "zmiażdzyć" w tej sytuacji.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
jest jedna - akumulacyjnosc ale ma to sens w momencie doboru odpowiedniego rodzaju pgrzewania do takiej sciany poza tym material dobry przy stawianiu na osuwiskach itd bo przy pracy budynku nie zarysuje sie, ale to wszystko jednak bk jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem, a do ktorego producenta sie przekonales, bo ja jakos za tym solbetem jestem, myslalem ze ytong jest lepszy ale po analizie zmienilem zdanie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ściana z bk też zapewnia akumulacyjność, przy dobrym ociepleniu jest wakacyjnie Smile a osuwiska i inne takie wariactwa, to mimo wszystko sprawy odbiegające od normalności.

Jeśli pytanie jest kierowane do mnie i jeśli mowa o największych producentach (Ytong, Solbet, H+H) to ja również stawiam na Solbet. Ytong zraził mnie do siebie bloczkami enero, które są podłym naciąganiem, do tego mówią o systemowości a nie mają własnej chemii ,tylko cudzą we własnych workach. Z kolei H+H tylko w jednej fabryce trzyma wymiary bloczków i absolutnie nie wzbudza to mojego zaufania. A Solbet to nasz Polski porducent, wysoka jakość, wymiary, własna chemia dodawana gratis. Wszystko elegancko.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,

Potwierdzam, że na składach BK z Solbetu dużo widziałem, znaczy ludzie to kupują. Podobnie silkę z Grupy Silikaty czy pustaki od Edera. Sam jednak wybrałem silkę z SIL-PRO, zresztą za namową jednego z forumowiczów i nie żałuję bo cenowo było najatrakcyjniej. Zaś Xelli jakby mniej w porównaniu do zeszłego roku, ale chyba dlatego, że przeginają z ceną bo umówmy się jakościowo są w porządku.

Podpowiedzcie przy okazji jakie zaprawy klejowe stosujecie przy silce i bk?

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeśli chodzi o zaprawy, to do bk raczej klej. Solbet robi własna, Ci z Xelli teżcoś mają, ale oni pakują cudze w worki, a Solbet robi włąsna chemię. Generalnie silikaty raczej zaprawa, bo z wymiarami różnie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
zgodze sie, tez slyszalem ze ytong we wspolpracy z satelicka firma robi "wlasna" chemie, co do silikatow, raczej zaprawa, ale moze cieplochronna? nie wiem czy ona sie nada do silikatow?!?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Budowa osiągnęła stan "0" ("lądowisko" gotowe), więc trzeba się pilnie zdecydować na materiał ścienny. Pewnych wątpliwości co do silikatów jednak się nie pozbyłem, a bk wykluczam absolutnie (pomimo, że wymyślony w Skandynawii). Obawiam się też, że większość "fachowców' nie poradzi sobie z konieczną przy silikatach precyzją (na ogół nie potrafią nawet posłużyć się niwelatorem). Jeżeli ceny silikatów w przyszłym tygodniu nadal będą równe lub wyższe niż ceramika - wybiorę tę ostatnią...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-łazienki

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter