Tunel foliowy/szklarnia z poliwęglanu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Mała_mi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2024, 19:49
Tunel foliowy/szklarnia z poliwęglanu

autor: Mała_mi » 24 kwie 2024, 20:07

Witam,
Chciałabym na działce rolnej postawić tunel foliowy bądź szklarnie z poliwęglanu w celu rozsady warzyw na działalność rolniczą. Jak ma się prawo jeśli chodzi o te budowle? Czy one wymagaja pozwolenia czy zgłoszenia? Czy potrzebny jest wtedy MPZP? Jak to wygląda w praktyce? Z tego co wyczytałam to tymczasowe namioty, które mogą stać okreslona ilość dni to są namioty np. Działkowe na sezon. A jak to z namiotem pod działalność rolniczą o wymiarze np. 15 m bądź 30m długości?

tress
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2024, 4:56
Re: Tunel foliowy/szklarnia z poliwęglanu

autor: tress » 25 kwie 2024, 4:59

Jeśli zrobisz wysoki tunel, koszt będzie niższy i będziesz mógł podwinąć boki w celu wentylacji. Minusem, jak powiedziałeś, będą huragany, które przewrócą całą sytuację.

Poliwęglan, będziesz musiał co najmniej podwoić, potrójnie, aby uzyskać odporność na huragany. https://vshare.onl/ https://omegle.onl/ To też będzie dużo kosztować. Jest jednak o wiele mocniejszy i będziesz potrzebować cieniującej tkaniny, aby zmniejszyć ciepło, chyba że uprawiasz tylko rośliny tropikalne . Plusem jest to, że podczas mrozów możesz wnieść cytrusy do środka i jeśli zapewnisz odpowiednią wentylację (mówimy o wielu oknach i wentylatorach), będzie naprawdę przyjemnie. Sugerowałbym również ścianę biodrową z cegły lub pustaków żużlowych, do której można wszystko zabezpieczyć, aby mieć trochę cienia i możliwości chłodzenia. Pieniądze na pewno mają znaczenie w tej konstrukcji.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2024, 8:31 przez tress, łącznie zmieniany 1 raz.

Mała_mi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2024, 19:49
Re: Tunel foliowy/szklarnia z poliwęglanu

autor: Mała_mi » 25 kwie 2024, 12:40

Byłam w firmie, w której produkują szklarnie z poliwęglanu to twierdzą, że wystarczy sama ich konstrukcja i że jest wytrzymała. A czy wiesz może czy potrzebuje pozwolenia na budowę i MPZP? Kiedyś słyszałam od ogrodnika że nie trzeba nic a teraz nie wiem czy przepisy się nie zmieniły.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów