czy moze byc w domu 2 rodzinnym 2 rodzaje gazu.

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 14 lis 2007, 22:37

Agnieszka Strawińska pisze:to nie jest martwy przepis, gdyż co roku w budynkach powinna być kontrola instalacji gazowej, ale może być martwy jak kontrolują niedouczeni


Proponuję trzymać temat a nie wyrażać swojej opinii na temat nie związany z zadanym pytaniem na początku posta :roll:

adamis pisze:Pisząc o ty,że to martwy przepis,miałem na myśli zakaz instalowania w bliźniakach butli gazowej,podczas,gdy u są siada jest gaz ziemny.O tym w końcu tu piszemy.
Tego to już nikt nie sprawdza.
Dlaczego nikt z mieszkańców takiego budynku się tym nie przejmuje?Bo przepis jest najnormalniej w świecie absurdalny.


Może się mylę odpowiadając:(
Jeżeli budynki (biźniaki) rozdzielone są dylatacją to może być stosowany inny rodzaj gazu dla obu bud , Jeżeli jest łączony jedną ścianą to nie

inczentra
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2009, 22:39

autor: inczentra » 25 lip 2009, 22:45

Mieszkam w bloku gdzie podłączyli gaz ziemny tylko do ogrzewania bo jak ktoś stwierdził na wodę i kuchenkę nie mieli już kasy tak więc mamy i gaz ziemny i gaz z butli czy to jest według prawa??? Dodam że mamy jeden wspólny piec w piwnicy .Chciała bym żeby zrobili wszystko na gaz ziemny wtedy było by taniej(mam butle , ogrzewanie na gaz, a wodę na prąd :cry: )Gdzie muszę wysłać jakieś pismo aby mi to pomogło??? :?

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20

autor: Alibaba » 26 lip 2009, 9:33

Co do zabraniania mieszania instalacji gazu ziemnego z instalacją gazu płynnego w jednym budynku, to różnica jest w ich ciężarach i sposobie wentylacji pomieszczeń.
Gaz ziemny jest gazem lżejszym od powietrza i w przypadku nie szczelności unosi się do góry. W związku z powyższym kratki wywiewne znajdują się pod sufitem.Gaz płynny jest cięższy od powietrza i kratki wentylacyjne powinny być nad podłogą.
Z tego samego powodu, zabrania się instalowania gazu płynnego w pomieszczeniach gdzie znajdują się np. kanały naprawcze samochodów, a w kotłowni zasilanej gazem płynnym zabronione jest montowanie kratki ściekowej w podłodze.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów