Jaki to strop

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kokoszon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2019, 9:59
Jaki to strop

autor: kokoszon » 08 lis 2019, 10:34

Witam
Nie wiem gdzie się wpasować ale potrzebuje pomocy w określeniu co to za strop i jakiś informacji o nim. Generalnie chodzi o dom wybudowany w 69 roku jednorodzinny 3 kondygnacje. Z tego co widziałem po skuciu podłogi w łazience to strop jest zrobiony na belkach betonowych zbrojonych o przekroju odwróconej litery T i między nimi poukładane płyty betonowe zbrojone cienkie około 60mm. Mam taką jedną taką płytę luzem na strychu. Na te płyty jest wysypana mieszanka jakieś ścinki lub trociny jakby z cementem chyba i na tym jastrych czy coś około 70-80mm. Te trociny już zmniejszyły objęctość i ten jastrych wisi w powietrzu. Jak chodzi się po pokojach to wszystko podskakuje. Znalazłem projekt domu i na projekcie opisy są że płyty Kleina ale z tego co czytałem płyty Kliena są z cegieł a tu jest płyta betonowa. Dodatkowo belki nie są stalowe. Co to za strop lub kombinacja? Jaką to ma wytrzymałość jeżeli chodzi o wyburzanie ścian działowych? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Jaki to strop

autor: Om3k » 20 gru 2019, 19:24

To może być strop T-27, ponieważ najbardziej odpowiada Twojemu opisowi.
Elementem nośnym tego stropu była prefabrykowana belka o odwróconym przekroju teowym.
Aby się upewnić sprawdź wymiary belki:
- szerokość stopki dolnej 120 mm,
- wysokość 270 mm
- grubość stopki dolnej 50 mm,
- grubość środnika 70 mm,
- osiowy rozstaw belek wynosił 600, 900 i 1200 mm.
Strop w zależności o potrzeb, wykonywano w trzech wersjach:
1. Z płytą dolną pomiędzy belkami.
2. Z płytą górną na belkach.
3. Z wypełnieniem w postaci ceramicznego sklepienia odcinkowego.
Twój przypadek to może być wersja #1, który wykonywano nad pomieszczeniami z wymaganą gładką powierzchnią sufitu. Ze względów akustycznych na płytach żelbetowych wykonywano lekkie wypełnienie.
Nie bardzo rozumiem drugiej część Twojego posta, w którym pytasz o nośność tego stropu oraz wyburzanie ścian działowych. Jeśli planujesz usunąć ściany działowe stojące na stropie to go odciążasz, co jest dla niego korzystne. Natomiast jeśli pytasz o nośność tego stropu ponieważ planujesz wyburzyć ścianę działową po przez jej przewrócenie na strop to jest to metoda niedopuszczalna niezależnie od rodzaju i nośności stropu.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów