tynk mozaikowy jak polozyc

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Adarkar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:52
tynk mozaikowy jak polozyc

autor: Adarkar » 07 wrz 2009, 6:43

W jaki sposob polozyc tynk mozaikowy (kuleczki zatopione w zywicy)?

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23

autor: Sebastian_71 » 07 wrz 2009, 9:25

A co pisze producent na opakowaniu?

Przykład z karty technicznej:

"Podłoże musi być nośne, suche bez kurzu, wykwitów i innych środków antyadhezyjnych. Powierzchnia musi być równa i w jednej płaszczyźnie i musi całkowicie i równomiernie wyschnąć przed położeniem tynku dekoracyjnego. Jako tynk zasadniczy nadają się tynki z grupy zapraw ≥ P II . Stare powłoki malarskie o słabej przyczepności, farby klejowe, wapienne i tapety należy usunąć. Płyty gipsowo-kartonowe i powierzchnie chłonne należy uprzednio przygotować stosując grunt qucik-mix Streichgrund STG.

Produkt gotowy do użytku! Przemieszać jedynie kielnią przed użyciem. Nie mieszać wiertarką lub mieszadłem. Tynk dekoracyjny nakładać równomiernie warstwą o grubości min. 1½ razy grubości ziarna metodą „świeże na świeże” i wygładzić. Przy temperaturze + 20°C i 65% względnej wilgotności powietrza tynk dekoracyjny jest odporny na działanie deszczu po jednym dniu. Niskie temperatury i wyższa wilgotność powietrza opóźniają proces schnięcia. Świeży tynk należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem (silny wiatr, wysokie temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych) jak również niekorzystnymi wpływami warunków atmosferycznych (deszcz, mróz, itd.). Nie prowadzić prac tynkarskich przy temperaturze powietrza i podłoża poniżej + 5°C."

pozdrawiam

Adarkar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:52

autor: Adarkar » 07 wrz 2009, 10:27

Chodzi mi o szczegoly techniczne czyli z jakiego pojemnika i jak nabierac na metalowa packe tynk mozaikowy.

sfysywiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:00
Lokalizacja: Gliwice

autor: sfysywiu » 10 wrz 2009, 17:55

wydaje mi sie ze z wiaderka wybierac kielnia...

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23

autor: Sebastian_71 » 11 wrz 2009, 9:13

Adarkar pisze:Chodzi mi o szczegoly techniczne czyli z jakiego pojemnika i jak nabierac na metalowa packe tynk mozaikowy.


Otwierasz pojemnik - na 100% plastikowe wiadro - produkt zwykle jest 1 komponentowy, gotowy do użytku - wystarczy przemieszać kielnia (nie mieszadłem) - nabierasz z wiadra na stalową pacę nierdzewna (wielkość pacy jest uzależniona od Twoich umiejętności) - nakładasz na suchą i oczyszczoną powierzchnie - sprawdzić czy producent nie zleca gruntowania - nakałdasz warstwę ok 1,5 grubości uziarnienia - od dołu do góry to co masz na pacy - nie zacierasz, a jedynie wygładzasz. Cokoły możesz robić z dołu do góry (zakończenie zaklej taśmą żeby nie zabrudzić powierzchni powyżej), ale całą ścianę z góry na dół.
Im większa wilgotność tym dłużej schnie, nałożony tynk chroń przed zbyt szybkim wysychaniem - osłoń przed dużym nasłoneczneniem.

pozdrawiam


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów