Stare ściany, odspojony tynk czym równać?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

grabuss
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2019, 21:18
Stare ściany, odspojony tynk czym równać?

autor: grabuss » 25 paź 2019, 21:37

Witam Panowie i Panie. Podczas prac remontowych starszego budynku pojawilo się u mnie parę babolów i w związku z tym mam parę pytań. Na zdjeciu 1 oraz 3 mam odpadnięty tynk, chciałem wyrównać go tynkiem (braki prawie 6-8cm) gipsowym jednakże jest to łazienka i mówią że tylko cementowo wapienny wchodzi w grę ,natomiast co do 2 zdjęcia po skuciu płytek ukazała się taka podłoga przypominająca marmur? Czy na to mogę wylać zaprawę wyrównującą np.Cekola ZW-04 (różnica w terenie to też prawie 5-6cm).?
Pozdrawiam

https://www.fotosik.pl/zdjecie/dd4e7c79225e0e8c
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c8fa0d4c9aa60496
https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e829d09cf12caf8

P.S Dodam, że bylem w dwóch firmach i żadna niechciała się podjąć pracy czy to wylewki czy chociażby tynku mówiąc mi iż jest to dla nich po prostu nieopłacalne - łazienka ma 3m2..

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 931
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Stare ściany, odspojony tynk czym równać?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 lis 2019, 17:01

Szanowny Panie,
Przy tak dużych ubytkach rozważyłbym naklejenie na ściany płyt gipsowo-kartonowych. Płyty może Pan przymocować na elastyczny klej gipsowy Śnieżka Acryl-Putz® KG31. Większe ubytki rekomenduję uzupełnić zaprawą cementową. Oczywiście proszę pamiętać o dokładnym gruntowaniu powierzchni (może Pan do tego wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. W sprawie podłogi zalecam zapoznać się z kartą techniczną wylewki i sprawdzić, czy może być ona stosowana na tego typu powierzchnię. Rozważyłbym również kontakt z producentem w celu zdobycia większej ilości informacji.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów