Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

emsti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: emsti » 03 kwie 2018, 7:08

Mieszkanie znajduje się w bloku 4 piętrowym, deweloperskim. Ubezpieczenie miałoby obejmować typowe zdarzenia jak pożar, zalanie i opcjonalnie włamanie z kradzieżą. Możecie polecić coś w tym zakresie?? Które ubezpieczalnie mają dobre warunki jeżeli o to chodzi?

onlineexpertcompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:43
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: onlineexpertcompensa » 04 kwie 2018, 14:22

Warto pamiętać, że dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 514
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: tetate » 05 kwie 2018, 7:13

Na rynku mamy kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich posiada w swojej ofercie możliwosć ubezpieczenia mieszkania od różnych zdarzeń. Problemem jest wybór tego najkorzystniejszego, ponieważ poszczególne oferty różnią się niuansami.
Proponuję więc zgłosić się do jakiegoś pośrednictwa ubezpieczeniowego. Pomogą tam wybrać ofertę skrojoną pod indywidualne potrzeby.

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: builder11 » 06 sie 2018, 19:17

Koniecznie trzeba wybrac dobre ubezpieczenie. Ile was ono wynosi? Macie jakas fajna oferte? Mieszkanie musi byc zabezpieczone bardzo dobrze. W link4 mozna sobie znalezc dobre ubezpieczenie. Wazne, zeby byl to sprawdzony pakiet.

kolaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 16 kwie 2016, 12:50
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: kolaaa » 22 sie 2018, 12:03

też się zastanawiam

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 265
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: miki789 » 22 maja 2019, 8:21

Warto rzucić sobie okien na kalkulatory ubezpieczeń. Można zaoszczędzić czas i pieniądze. Duże zbiorcze zestawienie ofert (ubezpieczeniowych, kredytowych, GSM), ładnie widać jakie są stawki w konkretnych miejscach, jaki zakres usług, nie trzeba sobie osobno przechodzić między jedną stroną a drugą, tylko wszystko masz zebrane w jednym miejscu. Mi się kalkulator bardzo sprawdził jak szukałem OC AC.

maciekmar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2020, 9:52
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: maciekmar » 15 sty 2020, 9:57

Ja długo szukałem w internecie jakieś ciekawej opcji ubezpieczenia mieszkania. Wreszcie koleżanka poradziła mi świetnego doradcę i przedstawił mi ofertę z kilku towarzystw ubezpieczeniowych i wyjaśnił mi różnice. nawet nie musiałem wychodzić z domu bo do mnie przyjechali. Także polecam Ci dobrego agenta. Pisz na PW.

sylwiasylwuniab
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:08
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: sylwiasylwuniab » 12 lut 2020, 12:12

W szczecinie zawsze ubezpieczam się w agencji Alien Ubezpieczenia. Po pierwsze mają w ofercie sporo firm ubezpieczeniowych i możemy dobrać ubezpieczenie takie jak mi odpowiada. Po drugie zawsze przypominają mi o końcu ubezpieczenia. Po trzecie jak jest taka potrzeba to potrafią wysłać agenta do mnie do domu i wszystko załatwić bez wychodzenia z domu.

OECompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2019, 22:34
Re: Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

autor: OECompensa » 04 mar 2020, 14:41

Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli za-lejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów