Działka rolna a budowa

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kasienkaak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:20
Działka rolna a budowa

autor: kasienkaak » 14 sty 2020, 10:27

Witam,
Moi rodzice posiadają działkę rolną (po dziadkach), którą chcą mi przepisać w darowiźnie. Działka ma powierzchnię 24 ary. Według planu zagospodarowania (2009-2019) jest przeznaczona jako rolna, lecz rodzice składali wniosek o zmianę przeznaczenia i według nowo wydanego studium uwarunkowań działka ma charakter budowlany. Niestety dowiedziałam się, że wojewoda wstrzymał studium i naniesienie poprawek będzie trwało około 4 lat. Bardzo zależy mi na czasie i zastanawiam się czy to, że w nowym studium działka jest już budowlana może pomóc w uzyskaniu pozwolenia na budowę? Zastanawiam się również czy np gdybym na działce zaczęła hodować pszczoły, mogłabym starać się o pozwolenie na budowę jako rolnik ? Dziękuję za każdą informację.

Dasos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Działka rolna a budowa

autor: Dasos » 27 sty 2020, 15:45

Spróbuj się czegoś dowiedzieć w miejscowym urzędzie. Bo niestety (albo stety) w praktyce wiele zależy od ich interpretacji i podejścia.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów