PROBLEM Z ODBIOREM BUDYNKU

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

PIOTRDERECKI
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2008, 7:11
PROBLEM Z ODBIOREM BUDYNKU

autor: PIOTRDERECKI » 07 maja 2009, 7:50

Witam.
Od razu opiszę sprawe bardzo dokładnie:
2 lata temu mój teść( wtedy jeszcze nie teść) i ja zaczęliśmy budować wspólny dom bliźniak, z pewnych przyczyn to on wziął na siebie całą odpowiedzialność prawną(pozwolenia, decyzje itp.). W zeszłym roku w grudniu, gdy dom był już na etapie surowym zamkniętym(dziś już jest stan pod klucz), teść (nie wiedząc jeszcze wtedy, że to pogorszy sytuację) odpisał mojej żonie(swojej córce) i mnie połowę domu i działkę, na której to ta nasza część domu stoi. Pan notariusz zadowolony powiedział, że aby odebrać budynek wystarczy iść do starostwa i przepisać decyzję na budowę na nas. Jednak gdy do starostwa się zgłosilismy okazało się, że to nie takie proste. Każdy urzędas mówi co innego: jeden, że należy zrobić dwie mapki do celów projektowych, po jednej dla stron, kto inny mówi, że należy iść do notariusza i stworzyć nowy akt z udziałami w ziemii i domu( my w teściów, a oni w naszym), kolejni znów mówią, że nie mieli takiej sytuacji, bo to błąd, że teść odpisał nam część domu przed odbiorem, ale nikt nas o tym nie poinformował, tylko każdy(geodeta, notariusz) podejrzewam, chciał zarobić kasę i nic nie mówił o problemach jakie mogą w tej sytuacji być. Czy znacie jakieś rozwiązanie?? Gdybym napisał coś niejasno proszę pytać.

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: fpz » 07 maja 2009, 8:45

Rozumiem, że bliźniak wg projektu był zlokalizowany na jednej działce nie na dwóch Twojego teścia?

PIOTRDERECKI
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2008, 7:11

autor: PIOTRDERECKI » 07 maja 2009, 9:33

fpz pisze:Rozumiem, że bliźniak wg projektu był zlokalizowany na jednej działce nie na dwóch Twojego teścia?


Tak, dopóki nie podzielił i odpisał połowy nam.
[img]http://w769.wrzuta.pl/obraz/6n6HiNSoYf2/rysunek1][/img]


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów