Prawidłowy montaż okien - czyli jaki?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gabi&Greg
Prawidłowy montaż okien - czyli jaki?

autor: Gabi&Greg » 23 lis 2005, 9:20

Na wiosnę będziemy montowali okna w naszym domu. Do tej pory wszystko wydawało nam się ja oczywiste. Przyjada okna, majster wstawi je i wpuści piankę, zachlapie zaprawą połączenie i gotowe. Tylko, że ostatnio czytałam, że tak się okien nie powinno montować, bo to niesolidne i że na zachodzie wymaga się już innego montażu. Teraz zalecają (na stronach e-izolaje też), żeby okna uszczelniać w trzech warstwach i tak to jest uzasadnione, że chyba naprawdę to ma sens. Ale dyskusje na forum nie są jednoznacznie, bo część osób piszę, że sama pianka wystarczy. No i już z mężem zgłupieliśmy od tego wszystkiego. Jak to jest naprawdę tym montażem? Chyba jednak zamontujemy okna w nowy sposób, ale czy warto, bo sama pianka kosztuje mniej niż taśmy i folie.

Gość

autor: Gość » 24 lis 2005, 8:15

Montowanie na pianę to lipa, szczególnie jak się montuje okna z plastiku. Od słońca się rozszerzają i kurczą jak stygną, więc się profil rusza. A piana się nie rusza bo jest sztywna jka zaschnie. No i już jest nieszczelnie i deszcz ma się gdzie dostawać. Na zachodzie podobno nie można dokonać odbioru technicznego okien jak są zamontowane wyłącznie na pianę.

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 26 lis 2005, 17:06

może jestem staromodny, ale okna na pianke sie montowało dobrych kilka lat... te okna ciągle są oprawione i nic sie z nimi nie dzieje. Pianke sierwyrównuje z wewnątrz szpachlą, a z zewnątrz tynkiem i tyle!! wszystko ładnie i solidnie. przy jednym oknie można sie zastanawiać, ale jak w domu macie z 10 okien...?? chcecie przepłacać 10x??

ebas
okna, drzwi

autor: ebas » 26 lis 2005, 20:46

mam montowane juz 15 lat na piane ijest super tylko trzeba zrobić solidnie


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości

Gotowe projekty domów