Wyciszenie mieszkania w bloku

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Lorenzo1243
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:09
Wyciszenie mieszkania w bloku

autor: Lorenzo1243 » 12 lip 2022, 12:20

Witam serdecznie,

Mieszkam w bloku z grubej płyty. Niestety od dłuższego czasu nie ma możliwości spokojnego przespania nocy. Hałasy przez ścianę, u sąsiadów do góry jak i na niższym piętrze, dramat...

Chciałbym w niedługim czasie zrobić remont i przy okazji ograniczyć hałasy mam tylko kilka pytań.

Czy jest możliwość skutecznego wygłuszenia hałasów dobiegających np. od sąsiadów z góry? (bez remontu u sąsiada ;) ) Chodzi przede wszystkim o całonocne rozmowy sąsiadów, ale również o dźwięki uderzeniowe np. szuranie, przesuwanie itp. Np, podwieszany sufit + wygłuszenie ścian?

Czy np, izolacje akustyczne są w stanie mocno ograniczyć hałas ze strony sąsiadów za ścianą?

Zastanawiam się czy istnieją skuteczne metody, żeby chociaż wyraźne zredukować te dźwięki, a odgłosy rozmów najlepiej całkowicie wyeliminować bo nie chce leząc w łóżku słuchać rozmów sąsiadów... co noc...

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia, czy jak w pokoju słyszę odgłosy krzątających się po kuchni sąsiadów to wystarczy, że wyciszę pokój czy muszę również kuchnię?

APAMA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:08
Re: Wyciszenie mieszkania w bloku

autor: APAMA » 13 wrz 2022, 11:25

Te dźwięki czyli kroki , stuki i uderzenia skutecznie tłumi się od strony ich powstawania czyli od .. sąsiada. Sufit można podwiesić ale żadnej gwarancji że będzie ciszej nie ma. Rozmowy tak - te można zaizolować np. za pomocą AKU-PR

Lorenzo1243 pisze:Witam serdecznie,

Mieszkam w bloku z grubej płyty. Niestety od dłuższego czasu nie ma możliwości spokojnego przespania nocy. Hałasy przez ścianę, u sąsiadów do góry jak i na niższym piętrze, dramat...

Chciałbym w niedługim czasie zrobić remont i przy okazji ograniczyć hałasy mam tylko kilka pytań.

Czy jest możliwość skutecznego wygłuszenia hałasów dobiegających np. od sąsiadów z góry? (bez remontu u sąsiada ;) ) Chodzi przede wszystkim o całonocne rozmowy sąsiadów, ale również o dźwięki uderzeniowe np. szuranie, przesuwanie itp. Np, podwieszany sufit + wygłuszenie ścian?

Czy np, izolacje akustyczne są w stanie mocno ograniczyć hałas ze strony sąsiadów za ścianą?

Zastanawiam się czy istnieją skuteczne metody, żeby chociaż wyraźne zredukować te dźwięki, a odgłosy rozmów najlepiej całkowicie wyeliminować bo nie chce leząc w łóżku słuchać rozmów sąsiadów... co noc...

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia, czy jak w pokoju słyszę odgłosy krzątających się po kuchni sąsiadów to wystarczy, że wyciszę pokój czy muszę również kuchnię?

Annakicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2024, 13:40
Re: Wyciszenie mieszkania w bloku

autor: Annakicz » 30 sty 2024, 13:47

Hej, my mieliśmy taki problem, co prawda w bliźniaku, ale nie ma tego większego znaczenia. skorzystaliśmy z pomocy firmy Sandof. Podeszli do tematu mega profesjonalnie, mimo tego ze lokal już był zamieszkaly, robotę zrobili bardzo czysto. musze przyznać ze efekt jest super, rzeczywiście odgłosy sąsiadów nie słychać, czasem słychać tylko jak cos im spadnie na podłogę, ale to najmniejszy problem. z tego co wiem działają w całej Polsce, takze polecam. mam nadzieje ze komuś pomoge


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów