Wyciszenie mieszkania w bloku

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Lorenzo1243
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:09
Wyciszenie mieszkania w bloku

autor: Lorenzo1243 » 12 lip 2022, 12:20

Witam serdecznie,

Mieszkam w bloku z grubej płyty. Niestety od dłuższego czasu nie ma możliwości spokojnego przespania nocy. Hałasy przez ścianę, u sąsiadów do góry jak i na niższym piętrze, dramat...

Chciałbym w niedługim czasie zrobić remont i przy okazji ograniczyć hałasy mam tylko kilka pytań.

Czy jest możliwość skutecznego wygłuszenia hałasów dobiegających np. od sąsiadów z góry? (bez remontu u sąsiada ;) ) Chodzi przede wszystkim o całonocne rozmowy sąsiadów, ale również o dźwięki uderzeniowe np. szuranie, przesuwanie itp. Np, podwieszany sufit + wygłuszenie ścian?

Czy np, izolacje akustyczne są w stanie mocno ograniczyć hałas ze strony sąsiadów za ścianą?

Zastanawiam się czy istnieją skuteczne metody, żeby chociaż wyraźne zredukować te dźwięki, a odgłosy rozmów najlepiej całkowicie wyeliminować bo nie chce leząc w łóżku słuchać rozmów sąsiadów... co noc...

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia, czy jak w pokoju słyszę odgłosy krzątających się po kuchni sąsiadów to wystarczy, że wyciszę pokój czy muszę również kuchnię?

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów