Wygłuszenie dźwięków uderzeniowych od sąsiada

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Dan1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2023, 20:56
Wygłuszenie dźwięków uderzeniowych od sąsiada

autor: Dan1992 » 16 lis 2023, 21:16

Dzień dobry.
Mam problem z akustyką mieszkania świeżo odebranego od dewelopera.
Dźwięki chodzenia od sąsiada przenoszą się do mojego lokalu. Mierzyłem natężenie hałasu telefonem. Tło ma 35db, a stukanie (chodzenie) od sąsiada 41db.
W pokoju mam ścianę działową z drugim sąsiadem z żelbetu, oraz z problematycznym sąsiadem z silki 24 cm. Za ścianą łazienka oraz korytarz. Do ściany przyłączone ścianki wewnątrz lokalowe 8 cm, w obu mieszkaniach.
Moje mieszkanie to mała kawalerka.

Ścianę z silki wygłuszam na dniach systemem Bitmat 55 mm (4 cm pianki poliuretanowej 140kg/M3, 2 mm gumy 2000kg/M3 oraz gk akustyczna, plus klej). Bez tego nie da się żyć, bo niektóre stukoty dochodzą aż do 67 db, choć zazwyczaj jest to stukot 40-45db i nadpobudliwy sąsiad.

Jednak już wiem, że stukot niesie się po wszystkich ścianach i po podłodze.

Mój lokal jest jeszcze nieumeblowany, jest pogłos co może wzmacniać efekt ale bez przesady.


Czy możecie coś doradzić?
Czy stukot z podłogi sąsiada wyeliminuję z mojej podłogi kładąc gruby dywan?


Deweloper to stary cwaniak, więc za porady prawne z góry dziękuję. Potrzebuję doraźnych rozwiązań.
Chcę poprawić akustykę, mam świadomość że coś tam zawsze będzie słychać

Miedzik88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2023, 17:20
Re: Wygłuszenie dźwięków uderzeniowych od sąsiada

autor: Miedzik88 » 22 gru 2023, 17:49

Witaj. Widzę, że temat ma już kilka tygodni jednak nikt Ci nic tutaj nie doradził. Domniemam, że w jakiś sposób może sobie poradziłeś. Chciałbym dołączyć się do wątku. Sam też niedawno kupiłem mieszkanie, na co ryłem 10lat na budowie za granicą, a i tak jeszcze musiałem posiłkować się kredytem, bo ceny powaliło na łeb. Kupiłem duże w dobrym stanie z zamysłem na całe życie, choć nie o mieszkaniu w bloku marzyłem, ale mam na co mnie było stać. Okazało się, że zwykłe codzienne życie sąsiada zaczęło wchodzić mi na psychikę. Do tej pory żyłem na wynajmach i nigdy nie było z tym problemu. Ale tutaj kupiłem w końcu własnościowe w bloku z roku 1998 i okazuje się, że strop niesie dźwięk każdego kroku, szurania krzesła itd. Byłem u sąsiada rozmawiać. Normalni ludzie. Tam nie ma patoli,imprez ani kłótni. Nie mogę zabronić im chodzić po mieszkaniu. Jednak słyszę absolutnie wszystko. Mojej żonie to nie przeszkadza, ale ja się na tym skupiam i traktuje to czasem jako porażkę życiową. Co gorsza sufity miałem w mieszkaniu juz podwieszone, odnowiłem tylko na stan igła, ale oczywiście pustka pomiędzy,tylko kable. Bo w pierwszych tygodniach nie zwróciłem uwagi na sasiada, bo sam robiłem hałas remontem i euforią. I tutaj moje pytanie. Czy muszę zrywać wszystko i ładować jakieś płyty wełniane + maty izolacyjne i robić wszystko od nowa? pewnie ze 30k mi wyjdzie a oddałem dorobek życia na to mieszkanie. Czy jest może sprytny sposób by powycinać np kilka rewizji i może czymś to zapryskac lub owełnować bym nie musiał zrywać konstrukcji? Tylko czy potem takie rewizje da się zabudować od nowa i zaszpachlować by nie pękały i nie było widać hamskich śladów po np 10sztukach takich rewizji? Poza wszystkim oczywiście wiem, że efekt może być średni, ale na pewno chociaż w 50% dudnienie uciszyć. Zacząłem w mieszkaniu chodzić i spać w słuchawkach, ale to przez moją słabą psychikę. Na razie najtańsze i najlepsze wyjście. Sam byłem też u sasiadów pode mną zapytać czy im przeszkadzamy. Okazuje się że to starsi ludzie i nic im nie przeszkadza. Mówili że zanim się wprowadziłem to na naszym miejscu żyli ludzie co się awanturowali i oni faktycznie im przeszkadzali ale ja akurat im nie wadzę.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów

cron