Blachodachówka Ruukki Finnera

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

dareekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2020, 10:26
Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: dareekk » 26 kwie 2020, 14:16

Witam
Zakupiłem w 2011r.pokrycie dachowe Ruukki finnera kolor grafit,po upływie ok-4-5 lat zauważyłem że dach zaczyna wyglądać jakby jaśniej ale nie zwracałem na to uwagi,dopiero jak znajomi zaczeli uświadamiać mnie że coś jest nie tak to po 6 latach złożyłem reklamacje że ta blachodachówka zmieniła kolor na jaśniejszy,po zgłoszeniu reklamacji przyjechał rzeczoznawca z firmy Ruukki i sam stwierdził że faktycznie kolor zamiast grafitu jest kolor mysi,oczywiście w odpowiedzi od Ruukki dostałem pismo w którym

"stwierdzamy na podstawie przeprowadzonych przez Ruukki Serwis oględzin oraz po analizie serwisu zdjęciowego, że zmiany intensywności koloru powłoki są naturalnym zjawiskiem, wynikającym z wpływu promieniowania UV na powierzchnię produktu."

jest tam jeszcze jeden punkt ale bardzie bzdurny od tego cytowanego

fajne jest jeszcze to że blacha na obróbki,rynny i gonty nie uległy odbarwieniu a cały materiał był tej samej firmy Ruukki,czyli wychodzi na to że ta blacha najlepiej trzyma kolor leżąc w piwnicy a nie na dachu,gdybyśmy mieli takie słońce jak w Egipcie może to tłumaczenie bym zrozumiał a tak mają klienta w czterech literach,moi sąsiedzi maja tańsze powłoki na dachach i nie widać tak znacznej utraty koloru,nie jestem w tym zakresie fachowcem ale za szybko zaczęła ta powłoka zmieniać kolor ja na materiał tej klasy,zostaje mi tylko przestrzec wszystkich aby od tej Firmy trzymali się z daleka bo wydając nie małe pieniądze oczekujemy czegoś więcej niż marnej jakości powłoki które maja blachodachówki sporo tańsze :mrgreen:

Dodam jeszcze że dają gwarancję estetyczną której i tak póżniej nie uznają więc to tylko dla marketingu a faktycznie można powiedzieć że gwarancji żadnej nie ma,mam nadzieje że potencjalni inwestorzy zastanowią się nad wyborem innej firmy bardziej wiarygodnej niż RuuKKi którą ja na moje nieszczęście wybrałem

patkakarmel85
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2019, 13:56
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: patkakarmel85 » 03 maja 2020, 18:26

No niestety, ale z gwarancją blachodachówek różnie czasem bywa... Przykro czytać to, co piszesz, szkoda, że akurat Ciebie coś takiego spotkało :( Ja na swoim dachu mam blachę od Regamet, bo kierowaliśmy się z mężem opiniami m.in. od znajomych. Mamy od kilku lat, i - przynajmniej do tej pory - wyglądają pięknie i nic złego się z nimi nie dzieje. O gwarancji też długo ze sprzedawcą rozmawialiśmy, wszystko dokładnie nam objaśnił, no i generalnie mam nadzieję, że nam nic podobnego się akurat nie przytrafi.

dareekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2020, 10:26
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: dareekk » 10 maja 2020, 8:37

Dzięki za słowa otuchy,gwarancja w Firmie Ruukki wygląda na zasadzie.......kupiłeś już ? to teraz idż do sądu jak chcesz,mi się nie chciało bo nie mam na to czasu a poza tym trzeba biegłego opłacić pewnie z 4tyś.oni mogą innego i tak można się bawić,nie wiem czy inne firmy w tej branży też tak olewają gwarancje z racji tego że wiadomo są więksi a my tylko mali szarzy upierdliwi klienci którzy właśnie takim dają zarobić grube pieniądze i bez nas by nie istnieli lecz może to się zmieni przez takie zachowanie firm w stosunku do nas klientów i przez właśnie takie opinie które działają in minus

lortt
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:16
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: lortt » 20 maja 2020, 9:37

Witam kolego.

Nie jesteś sam, mam ten sam problem z tą samą blachą, zakupioną w tym samym roku co Ty. Zaraz się jeszcze okaże ze od tego samego sprzedawcy :) wszystko wskazuje na jakiś błąd technologiczny. Kilka lat po kryciu domu, kryłem tą sama blacha małą wiatę nad kojcem dla psa. Zużyłem kilka arkuszy blachy która pozostała mi po kryciu domu, natomiast brakująca cześć blachy dokupiłem u innego sprzedawcy. No i oczywiście dziś gołym okiem widać która blacha była kupiona u innego sprzedawcy :) wysłałem Ci emaila z numerem telefonu do mnie. Proszę o kontakt, może wspólnie uda nam się coś wywalczyć. Pozdrawiam!!

Annna1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2020, 8:57
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: Annna1 » 10 cze 2020, 9:48

Witam
Ja na pokrycie dachowe wybrałam panel na rąbek Ruukki i mam zupełnie inny problem z producentem. Zgadzam się z opinią, "kupieś produkt twój problem" I tak w bardzo dużym skrócie:
W 2017 kupiliśmy blachę Ruukki, oplot innego producenta, dach kładziony w maju pod nadzorem doradcy technicznego z Żyrardowa, powstał protokół z wytycznymi, usunąć materiał niesystemowy, bo nie potrzebny -wszystko zrobione zgodnie z protokołem wyszło super. Jakież było nasze rozczarowanie kiedy jesienią przyszedł wiatr- w domu pomimo solidnego wygłuszenia hałas jakby startował odrzutowiec. Zgłosiliśmy po raz pierwszy reklamację i okazało się, że mamy brak zalecanej "taśmy wygłuszającej"- podniesie to komfort . W protokole zero wzmianki na ten temat, cóż oplot nie, taśma tak- efekt dodatkowy koszt w postaci robocizny za usługę wykonaną przez serwisanta Ruukki, bo nikt nie chciał się tego podjąć . Kolejna jesień powtórka z rozrywki i kolejna reklamacja przepychamy się już ponad rok, wizyty kolejnych technicznych wszystko wykonane zgodnie z zaleceniami, nawet dostaliśmy pisemną informację z działu jakości firmy Ruukki "panel na rąbek nie powinien być stosowany w pasie nadmorskim"
Tylko gdzie producent ma taki zapis w karcie technicznej, ba dlaczego doradca techniczny tego nie powiedział w czasie kładzenia poszycia?
Efekt kupliśmy blachę za dużą kasę a producent umywa ręce :(

dareekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2020, 10:26
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: dareekk » 11 cze 2020, 10:19

Szkoda was bo pieniądze wydane i to nie małe,tak właśnie działają niektóre firmy,mają takich zwykłych klientów za nic,być może dla firmy Ruukki "pas nadmorski"ma 800km szerokości?,wtedy by się zgadzało :mrgreen: ,ilu jeszcze jest takich klientów jak my nikt nie wie ale raczej ich nie brakuje i zostaje nam tylko nagłaśnianie tego tupu patologi

o7o7o
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:33
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: o7o7o » 18 kwie 2021, 12:37

Dzień dobry

Zastanawiam się nad zakupem blachodachówki rukki finnera lub adamante
i zaniepokoiły mnie te wpisy. Wiem, że jakość zastosowanej powłoki ma też wpływ na blaknięcie koloru. Czy można wiedzieć z jaką powłoką mieliście problem?

pozdrawiam

dareekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2020, 10:26
Re: Blachodachówka Ruukki Finnera

autor: dareekk » 25 paź 2021, 13:47

o7o7o pisze:Dzień dobry

Zastanawiam się nad zakupem blachodachówki rukki finnera lub adamante
i zaniepokoiły mnie te wpisy. Wiem, że jakość zastosowanej powłoki ma też wpływ na blaknięcie koloru. Czy można wiedzieć z jaką powłoką mieliście problem?

pozdrawiam


Ta powłoka to podobno powłoka lakiernicza Crown BT ale myślę że sama powłoka nie ma znaczenia tylko jej jakość a w tym przypadku jest słaba


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów