SKAM-P Premium SEKOM - polecam

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 11 sty 2015, 3:03

Jarecki albo Karoka albo ktokolwiek, mam pewne pytanie:

Jak bardzo na piec wpływa wydajność pompy ? Pytam ponieważ przy zmianie pieca na Skam P Premium 12kW zostawiłem starą 7 letnią pompę Wilo - słup wody max 4m( od miejsca zamontowania pompy w piwnicy do maksymalnej wysokości rur na 1 piętrze to 3,5m), ale mam wątpliwości co do jej działania, otóż chodzi na max( 3 bieg) lecz 3 grzejniki znajdujące się najdalej od pieca są tylko letnie w porównaniu do tych bliżej( mowa o pierwszym piętrze, na parterze grzeją dobrze- wszystkie odpowietrzone, woda dolana na max). Zawór 4d ustawiony 40%/60% grzejniki/piec, nie bawiłem się póki co z nim z każdą możliwą nastawą ale:

- Jak nastawiłem temp na piecu 50C to kaloryfery w mieszkaniu na 1 piętrze jw. Przy nastawie 53C już grzały ładnie.
- Jak odłączyłem dopływ wody do mojego mieszkania(parter) to grzejniki na 1 piętrze grzały bardzo ładnie przy 50C

Pytanie czy mam ustawić na piecu 55C i trochę "stłumić" dopływ do moich grzejników na parterze czy jakieś inne opcje? Posiadam nową pompę Grundfos ALPHA 2L 25-60 lecz jeszcze jej nie zamontowałem, zastanawiam się czy to zrobić w najbliższy weekend. Słaba wydajność pompy ma też wpływ na sam piec? tzn jego pracę? Obecnie przy nastawie 53C pracuje w 45-60% przy sprawdzonym ekogroszku Equation od Bartera 23Mj- spalanie na 140-150m2 16-24kg 24h w zależności od temp( +8/-10 na dworzu, temp w mieszkaniu u mnie 23-24C) zaznaczam iż wejście do mieszkania na 1 piętrze jest osobne, parter z piętrem nie jest wspólny.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Bolas » 11 sty 2015, 9:53

Pompa ma za zadanie rozprowadzenie czynnika grzewczego po instalacji. Każda kryza na zaworze czy to mieszającym czy termostatycznym/grzejnikowym ma wpływ na działanie całego systemu.
Przy starszych instalacjach pompa elektroniczna może nawet pogorszyć sytuację gdyż dostosowują sobie prędkość do oporu na instalacji. Miałem już przypadki gdzie pompa elektroniczna nie potrafiła otworzyć głupiego zaworu zwrotnego.

wojtek65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2012, 12:03
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: wojtek65 » 11 sty 2015, 11:45

Bolas pisze: Miałem już przypadki gdzie pompa elektroniczna nie potrafiła otworzyć głupiego zaworu zwrotnego.

Przy pompie na 1 biegu i zaworze zwrotnym ze sprężyną (zamontowanym przed pompą czyli chyba źle) miałem przepływ ok. 380 litrów / h , a po wymianie na klapowy bez sprężyny jest ok. 460 litrów / h.
dmi musisz zrównoważyć hydraulicznie instalację. Proponuję dać pompę na niższy bieg, odczekać godzinę i tym grzejnikom które jeszcze mocno grzeją trochę zmniejszać przepływ. Pamiętaj że małemu grzejnikowi wystarczy mniejszy przepływ a i tak cały będzie ciepły.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 11 sty 2015, 15:20

U mnie w niedzielę jest tak,że chcę, aby był to czas dla rodziny, więc skrótowo.

Bolas co do pomp elektronicznych ma rację. Uściślając ma racje co do pomp z tzw autoAdapt, ja mam elektroniczna bez tego- seria LFP Efekta, bo nie ma termostatów na grzejnikach....

Wojtek dobrze sugeruje,że należy dobrze skryzowac instalacje, aby wszystko chodziło

Co do palnika rozbijam temat na 3zagadnienia:
1. Kwestia opałów, które w każdym ciężej spalić tj. wesoła, chwałowice, bytomski

2. Kwestia napowietrzenia - moim zdaniem nacięcia czy nawierty nic nie dają, ale też jestem zdania,że nie zabraniam i dobrze, aby każdy się sam przekonał.
Palnik ma dużą puszkę powietrzną, moim zdaniem raczej widać,że przy krojeniu nadmuchu i pikach jakie robi SPP wychodzi,że krótkie starty nie są w stanie równomiernie wytworzyć ciśnienie na dyszach. Nie zauważyłem tego problemu przy brulim a przynajmniej nikt o tym nie wspominał, podobnie przy irydzie.

Chciałbym zostawić dmuchawy 40W do kotłów do 17kW, bo to jest właściwy ich dobór pod względem wydajności, przy SPP jednak jest kłopot ze wstawaniem obrotów, pomaga troche załączone tło, tutaj też jak krzychol zauważył łatwiej jej sie podnieść. Tyle,że dmuchając słabo nie wytwarzamy odpowiedniego ciśnienia (stała praca tła na 10-12 nie rozprowadza równo powietrza, wypala jednak stopniowo palenisko a jak wyszło u mnie suma-sumarum generuje to też wyższe spaliny).

W nowszych SPP chodzi o przedłużenie kopnięcia dmuchawy, aby zdążyć wytworzyć ciśnienie po podaniu świeżej dawki, aby żar sie równiej rozchodził. SW w sekundach przedłuża jakby mocniejszy start dmuchawy. To chcę zrobic od zaraz i prosze, abyście się po kolei zgłosili.

Nie patrzcie na cyferki przy dmuchawie, bo Bolek zrobił to kompromisowo, małe dmuchawy idą przy górnych zakresach a duże przy dolnych. Plusem tych dużych jest ich szybki start i szybkie generowanie sprężu, ale nie chciałbym tego rozdzielać ze względu na sterowniki.

3. Uważam,że dyskusja o kształcie ślimaka ma sens, co do ilości palniki sa w pewnej serii dostepne choćby w marketach OBI, także w kotłach z OBI, z Polski z pamięci mówiąc bodaj Lazar też korzysta, ale nie o tym chciałem....

Po ciekawej dyskusji z Jaśkiem wpadło mi kilka pomysłów do głowy, jak mówię jadę do ardeo we wtorek, dyskusje jednak o ślimaku chciałbym prowadzić przez e-maile, bo jak dopracujemy cos lepszego, to nie wiem po pierwsze czy ardeo będzie chciało to zrobić a po drugie jak sie uda cos lepszego zrobić/zmodernizować, to jednak chyba chciałbym pójść w stronę taką, że będę chciał, aby inną wersje robili tylko dla mnie.....

dareck70
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2014, 9:22
Lokalizacja: Oława
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dareck70 » 11 sty 2015, 20:53

Piotrokus pisze:Palę miałem 19-ką z dużą ilością popiołu.Obawiam się ,że w SKAMIE będę gonił z 2 razy dziennie wysypać popiół. Mam pytanko jak z tym jest u innych użytkowników.Gdyby ktoś mógł wrzucić wymiary skrzynki byłbym wdzięczny.


U mnie idzie około 15 kg na dobę groszku (+/- 3kg). Popielnik opróżniam raz na około 3-4 dni.

dareck70
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2014, 9:22
Lokalizacja: Oława
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dareck70 » 11 sty 2015, 21:45

Jarecki79 pisze:Krzychol
Jeszcze raz po kolei:
[...]
Te palniki bardziej lubią mocniejsze dmuchnięcia. Od jakiegos czasu Bolecki zmienia funkcje sterownika, wprowadzane jest coś podobnego do rozwiązań Fostera, RT09pid czy Iryda PID, z pierwszych testów u mnie oraz u Dziubka wychodzi,że jest to bardzo korzystne.
Doszedł parametr SW, aktualnie moje SPP pracuje w trybie tło:pod z dodatkowym parametrem SW18. To powoduje,że w momencie startu podawania dmuchawa dostaje kopniaka, który parametrem SW jest przedłużany po zatrzymaniu podawania. Spadły mi spaliny, spadło spalanie, polepszył się popiół (ja w mrozy spalałem pod 50kg) . Ja mam teraz SPP w wersji softu 310, dodatkowo jest więcej kroków dmuchawy - do 100

Mam do odesłania starsze SPP do aktualizacji, może zrobimy tak,że pogadam z Boleckim i powysyłamy po kolei do Was na podmianę i aktualizację, tj. np ja odsyłam do Bolka, on wgrywa aktualny sofcik, wysyła panel do Darka, Darek przepnie panel i swój odsyła do Bolka, on dalej np. do Krzychola itd.

Co do ardeo, uważam,że takie sugestie wszyscy powinniście im też zgłosić,że Waszym zdaniem coś jest nie tak, bez takich sygnałów niczego nie będą zmieniać ani myśleć o zmianach.

Nie mniej zacząłbym teraz od aktualizacji sterownika, powoli można takie rzeczy popychać na lepsze tory.


Miałem nie siadać do komputera przez weekend ale siła wyższa 8)
Jarek ja mam soft 1.299. Na razie nie chcę już nic grzebać przy piecu, instalacji, sterowniku, podłączeniach. Soft z chęcią zaktualizuję ale w czasie lata jak piec nie będzie pracował. Nie chcę znowu stracić 3 miesięcy na szukanie ustawień, które dla mnie są właściwe.
Wydaje mi się, że od kilku dobrych dni doszedłem do porozumienia ze SKAM-em, ARDEO i SPP.
Krzychol dał wskazówkę. Trzeba dmuchać. Jak widzicie na podglądzie jadę na PP 3/33 i nadmuch w zakresie 30-33. Tło 7-8 czasami 9. Rozruch na 2 lub 3. Przysłona otwarta mniej więcej w 1/3 do 1/2.
W miarę spala się to poprawnie. Wczoraj i dzisiaj spalam resztki Pieklorza (zostało mi takie wiadro - 20l) wymieszane z Retopalem. Dzisiaj zasypałem kolejny miks Wesoła i Retopal. Palę takimi bo jeszcze 8 worków wesołej mi zostało i nic innego ciekawego u mnie nie ma w Oławie poza Retopalem, Chwałowicami, Ekoretem.

Ja już chce przejść z funkcji beta-testera na tryb użytkownika :) Jutro zasypię cały kosz i tylko będę popiół wyrzucał.
To co mogłem zrobić - zrobiłem. Wysłałem do Simar-Ardeo 5 maili - ze zdjęciami, linkami do tego forum... Ani razu nie dostałem odpowiedzi, żadnej :(

Jarecki jak chcesz pogadać z ARDEO to zdjęcie yachu771 mówi wszystko:
Obrazek
i te dwa dodatkowe yachu771, które są na 65 podstronie tego wątku.
Plus moje zaszlakowanej koronki/wianka z pozaklejanymi dodatkowymi otworami.

Jeszcze jedno link, który podałeś
http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=110.0
jest do ARDEO z 2013 roku. Już o tym rozmawialiśmy gdzieś, nie pamiętam gdzie, że nasze nowe ARDEO z 2014 mają problem. Pewnie powiesz, że niczym się nie różnią...
Więc tylko takie drobne spostrzeżenie: mam dwie koronki, wianki czy słoneczka jak kto woli. Jedną oryginalną, która dostałem z piecem, palnikem i jedną, którą zamówiłem na wszelki wypadek.
Koronki się różnią od siebie!
Czym? Wysokością, na której powiercone są otwory! W oryginalnej są wysoko, w zamówionej powiercone niżej.
Niby nic a jednak się różnią. Czy tak samo niczym nie różnią się nasze ARDEO?
Czy to (inna koronka) miało wpływ na to, że teraz lepiej się u mnie pali - nie mam pojęcia :( Czy może to, że mocniej dmucham? A może to i to? :(
Dlatego ja - pozwólcie - odpuszczam na razie aktualizację softów, koronek itd. Przechodzę w tryb użytkownika jak wyżej pisałem i czekam na wieści z ARDEO.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 11 sty 2015, 23:35

dareck70 pisze:Jarek ja mam soft 1.299. Na razie nie chcę już nic grzebać przy piecu, instalacji, sterowniku, podłączeniach. Soft z chęcią zaktualizuję ale w czasie lata jak piec nie będzie pracował. Nie chcę znowu stracić 3 miesięcy na szukanie ustawień, które dla mnie są właściwe.
Wydaje mi się, że od kilku dobrych dni doszedłem do porozumienia ze SKAM-em, ARDEO i SPP.

Jeszcze jedno link, który podałeś
http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=110.0
jest do ARDEO z 2013 roku. Już o tym rozmawialiśmy gdzieś, nie pamiętam gdzie, że nasze nowe ARDEO z 2014 mają problem. Pewnie powiesz, że niczym się nie różnią...
Więc tylko takie drobne spostrzeżenie: mam dwie koronki, wianki czy słoneczka jak kto woli. Jedną oryginalną, która dostałem z piecem, palnikem i jedną, którą zamówiłem na wszelki wypadek.
Koronki się różnią od siebie!
Czym? Wysokością, na której powiercone są otwory! W oryginalnej są wysoko, w zamówionej powiercone niżej.
Niby nic a jednak się różnią. Czy tak samo niczym nie różnią się nasze ARDEO?
Czy to (inna koronka) miało wpływ na to, że teraz lepiej się u mnie pali - nie mam pojęcia :( Czy może to, że mocniej dmucham? A może to i to? :(
Dlatego ja - pozwólcie - odpuszczam na razie aktualizację softów, koronek itd. Przechodzę w tryb użytkownika jak wyżej pisałem i czekam na wieści z ARDEO.


Bez przesady, zmieniają się cyferki przy nastawie dmuchawy i to żadna sztuka przełożyć sterownik.
Po co gadać, jak się nic nie robi?

Dobrałeś parametry i spalasz. Obsługę sterownika znasz, więc dlaczego nie chcesz zmienić softu na nowszy?

Podałem też ten link:

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=110.255

i opis z 15.12.2014:

"Palę SPP i Ardeo już od jakiegoś czasu więc należy "skrobnąć" coś na temat.
Początkowo pracował w parze ze starm zwykłym palnikiem (wytarte kolano, przetarta/przerdzewiała rura podajnika i ślimak któremu brakowało ok. 1/3 zwojów)....
Pod koniec kwietnia zakupiłem od kol. Jarecki79 nówka sztuka Ardeo 15kW(eco coś tam), deflektor wklęsły i dodatkową głowicę 25kW. Jak to często bywa trochę brakowało czasu na podłączenie nowego nabytku. Wiadomo piec innego producenta palnik innego, mało kompatybilne połączenie.
Prawie przez całe lato paliłem na ciepłą wodę Retopalem i tutaj mogę precyzyjniej porównać wyniki. Na starym palniku i sterowniku, zbiornik węgla wystarczał mi na 1 miesiąc. Na SPP+Ardeo zbiornik wystarczył mi prawie na 1,5 miesiąca i nadal był czysto w piecu.

Pod koniec wakacji zakupiłem miały 23D i 19D z Piasta. Miałem 23D paliłem krótko ale niewiele odbiegał od Retopalu. Wysuszyłem trochę 19-ki i poszła w palnik. Granulacja różna (nawet do 60) ale idzie do chwili obecnej i zero problemów z podawaniem i zawleczkami. Nic nie siane. Idzie do chwili obecnej. Najpierw paliłem na głowicy 15kW. Popiół w miarę o.k a le sporo sadzy. Pobawiłem się ustawieniami i raz było lepiej raz gorzej. Obecnie założyłem na próbę głowicę 25kW, chyba trochę za duża jak na obecne warunki, ale sadzy jakby mniej. Przy następnym czyszczeniu na palnik wraca 15-ka.

Generalnie Ardeo i SPP to był świetny wybór"

Tutaj link do jego stera:
https://ekotlownia.pl/sterownik/61

po nastawie wentyla widać,że ma z dużym silnikiem.

Co do koronki sam wiesz jak było i jak Ci ją wysłali, zresztą podobno po rozmowie z Tobą, za adwokata robić nie mam zamiaru. Może specjalnie Ci to tak nawiercili, nie wiem - zadzwoń i się dowiedz, bo ja w tej rozmowie nie uczestniczyłem. Może wpływ ma to,że teraz dmuchasz właściwie dla tej małej dmuchawy.

Czy wreszcie znajdzie się ktoś, od kogo można zacząć z nowszym softem?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 11 sty 2015, 23:55

Darek, parametry masz te same w nowym sterze, różnica będzie taka:

Teraz masz:
podawanie 3
pauza 33
nadmuch ok.30
tło 8


w nowym zrobisz:
podawanie 5sek
pauza 55sek
nadmuch 75-76 pod 80 zależy od węgla
tło:pod


w menu pid-a (2gi i 4ty guzik)
P1 lub P2 - tak jak masz teraz
I 25
S 18
i dojdzie SW, które przy podawaniu 5sekund możesz dać na 15 pod 18sek i tyle roboty

tak ustawiony możesz mieć też dosłany... żadna filozofia

krzychol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2014, 22:54
Lokalizacja: Łódź
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: krzychol » 12 sty 2015, 0:07

Dzisiaj sprawdziłem co w moim kotle.Podniesienie nadmuchu do 32 dało dobry efekt. Koksików znalazłem tylko kilka, ale trochę miału leżało na tależu i w popielniku . Sterownik pokazuje ok.50% Klapka uchylona na 1cm.-mam b.duży ciąg JUtro podniosę nadmuch o 1.
Z tym nadmuchem to Jarecki masz może i rację.
Wentylator włącza się na około 20-22 sek. do pełnej prędkości z tła 10 rozpędza się ok.8-10 sek.
Wynika z tego że z pełną wydajnością działa ok 10-12 sek. Może to jest to. Klapki nie otwieram więcej, bo ciąg jest taki że wyczstkę otwieram spokojnie przy dmuchającym wentylatorze, jak otworze dwie to zaczyna trochę dymić na kotłownię.
Sprawdziłem -żar sięga do otworów nadmuchowychj , więc można tak palić, bo chyba po to zrobili zeliwną koronkę, Tylko trszke mało tego żaru., bo na talerzu mam tylko spieki i popiół.

Wszyscy trochę czekają ,więc ja bedę pierwszy na wymianę softu.
Dane wysłałem na prw.
skam-p 12kw, ardeo ,spp

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 12 sty 2015, 10:48

Kurcze dzięki, wreszcie ruszyło.

Krzychol no właśnie z ta dmuchawą jest przy SPP problem, aby jej tyłek wstał.
Nie chcę jednak z niej rezygnować, bo wydajnością jest odpowiednia do kotłów do 17kW, chcę to obejść sterownikiem. Sprawdzić to można teraz w podobnych warunkach,bo latem to będzie nic.

Jestes już 3ci w kolejce
1. Jarkopan
2. Yareka
3. Krzychol

Darek wracając do Ciebie, z koronką było tak,że też mówiliśmy, mówiliśmy, ja zaproponowałem,że mogę zamówić bez nawiercania, podałem cenę po kontakcie z ardeo. Zero odzewu było. Jak pojechałem do ardeo okazało się,że tylko Ty tam zadzwoniłes i dłużej rozmawialiście . Nie znam szczegółów całej rozmowy, może po jej zakończeniu doszli do wniosku,że taką Ci wyślą. Wiem jednak,że Ty w rozmowie z nimi zobowiązałeś się,że będziesz im zdawał relację. Na jakiej zasadzie to dostałeś też wiesz. Zapewniam Cię,że od ostatniej Twojej rozmowy numeru telefonu nie zmienili i możesz tak samo zadzwonić i pogadać. Twoje maile trafiają na adres, który najcześciej odczytuje p.Adrian, z nim tez pewnie zatem rozmawiałeś. Dzisiaj rano miałem fona, że chcieli do Ciebie podjechać , odłożyłem temat, bo chcę jeszcze pogadac o tej fotce podawania i jakiejś korekcji ślimaka, jak się zgodzą. Chcę też najpierw zakutualizować softy.

dareck70
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2014, 9:22
Lokalizacja: Oława
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dareck70 » 12 sty 2015, 11:03

Jarecki79 pisze:Po co gadać, jak się nic nie robi?

Jarek zrobiłem tyle ile mogłem (na tyle ile mi techniczna logika i zdrowy rozsądek podpowiadały).

Co do koronki sam wiesz jak było i jak Ci ją wysłali, zresztą podobno po rozmowie z Tobą, za adwokata robić nie mam zamiaru.

A tego to nie rozumiem :cry:

Panowie nie róbmy tu atmosfery takiej jaka panuje na wątku o RBR na FM.
Jest problem i staramy się go wspólnymi siłami rozwiązać. Najlepiej jak każdy potrafi. Myślę, że każdy z nas: krzychol, yareka, yachu771, jarkopan, mipq itd (przepraszam jak kogoś pominąłem) zrobili naprawdę dużo. Także Ty wyjaśniając nam niuanse konstrukcji palnika.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 12 sty 2015, 11:10

dareck70 pisze:A tego to nie rozumiem :cry:

.


Wyjaśniłem wyżej
Było gadania o koronkach i tylko Ty się wówczas zgłosiłeś, zadzwoniłeś do ardeo zanim tam dojechałem. Rozmawiałeś i ustaliłeś,że będziesz im zdawał relację, teraz jak rozumiem masz pretensje o to,że piszesz do nich 5maili. Tego z kolei ja nie rozumiem.

Rano dzwonił do mnie Adrian, z którym rozmawiałes i do którego pisałeś, bo chciał mi powiedzieć,że chcą do Ciebie pojechać. Wstrzymałem temat, bo po pierwsze najpierw chcę, abyście mieli aktualne oprogramowanie i dziękuję,że te 3osoby się zgłosiły. Po drugie jak jechać, to po rozmowie z Jaśkiem najpierw chce porozmawiac o możliwej korekcie ślimaka i dopiero po jakiejś próbie niech pojadą.

Jakaś kolejność prac musi być i wreszcie oprócz gadania coś rusza, podaj namiary do aktualizacji softu.

dareck70
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2014, 9:22
Lokalizacja: Oława
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dareck70 » 12 sty 2015, 11:15

Jarecki79 pisze:Darek wracając do Ciebie, z koronką było tak,że też mówiliśmy, mówiliśmy, ja zaproponowałem,że mogę zamówić bez nawiercania, podałem cenę po kontakcie z ardeo. Zero odzewu było. Jak pojechałem do ardeo okazało się,że tylko Ty tam zadzwoniłes i dłużej rozmawialiście . Nie znam szczegółów całej rozmowy, może po jej zakończeniu doszli do wniosku,że taką Ci wyślą.

To ARDEO zadzwoniło do mnie. Chyba z Panem Adrianem rozmawiałem - nie pamiętam. Rozmowa była luźna - opisałem problemy i jaki mam plan. Do niczego się nie zobowiązywałem. Nie uzgadnialiśmy też jaka koronka przyjedzie. To P. Adrian zaproponował, że skoro poświęcam tyle swojego prywatnego czasu to dostanę koronkę na testy.

dareck70
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2014, 9:22
Lokalizacja: Oława
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dareck70 » 12 sty 2015, 11:20

Jarecki79 pisze:Rozmawiałeś i ustaliłeś,że będziesz im zdawał relację, teraz jak rozumiem masz pretensje o to,że piszesz do nich 5maili. Tego z kolei ja nie rozumiem.

Jarek wysłałem do nich 5 maili. I nie dostałem odpowiedzi.. Tak napisałem. Dlatego, tak napisałem, że nie wiem czy moje maile przypadkiem nie trafiały do SPAMu.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 12 sty 2015, 11:26

Ja wiedziałem tyle, że w rozmowie powiedziałeś,że będziesz im zdawał relację.
W każdym razie mówiłem Ci wcześniej,że maile czytają po którejś tam wizycie.
Skoro rano dzwonili i mówił Adrian,że chce do ciebie podjechać, to znaczy,że o czymś tez myślą.

Jak widzisz ja chcę z tematem ruszyć a oni chcieli do Ciebie jechać.
Chcę to jednak zrobić w/g kolejności z głową.

Proszę Cię ponownie, abyś podał namiary do aktualizacji sterownika
W drugiej kolejności ja pojadę do ardeo i pogadam o ślimaku. To pójdzie równolegle, może uda się dzisiaj po południu podjechać zagadać.
W trzeciej kolejności jak coś się zrobi innego i zadziała, to wówczas zaczniemy od zmiany np. u Ciebie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów