SKAM-P Premium SEKOM - polecam

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kedlaw01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:18
Lokalizacja: Garwolin
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: kedlaw01 » 03 gru 2014, 21:28

Panie Jarku, zmiana tego PID-u chyba pomogła. Piec ustawiony na 50C, 4sek/34sek i teraz utrzymuje miedzy 48 a 51C. Rusek za 670zl teraz lepiej się wypala. Co to jest ten PID? Czy 4,5 g w ustawieniach masy węgla jest ok bo pokazuje spalanie 18kg za ostatnia dobe. W domu 20C, dom nieukonczony jeszcze i wygrzewany.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 03 gru 2014, 22:14

PID to rodzaj algorytmu Proportional Integral Derative
Czyli algorytm całkująco-różniczkujący...

W tym sterowniku przez ukryte menu pid-a mamy wpływ na to co wymyślił programista mówiąc w skrócie..
P1 - łagodniej dochodzi do zadanej (dobierając nizszą moc i dłużej dochodząc)
I- to "kasowanie" błędu ciągnącego się w czasie" 25-30 trzyma się fajnie w pobliżu zadanej

to tak w skrócie :)

=================================================================
tymczasem jakieś 1/2h temu przepiąłem u siebie dmuchawke na wbs6aAL pod soft testowy i przy okazji zaślepiłem otwór pod dmuchawą do ślimaka.

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 03 gru 2014, 22:50

jarecki79

no miałem na myśli ten żeliwny no :) Jakieś rady co do mojego postu odnoście ustawień?

krzychol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2014, 22:54
Lokalizacja: Łódź
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: krzychol » 03 gru 2014, 23:20

Na moim kociołku przetestowałem już kilka ustawień. Teraz jest 4 na 28 , dmuchawa 28 tło 4.
I to jakoś idzie- z niedopałem w tylniej strefie
Przy ubogiej dawce wegla udawało mi się dopalić groszek z tyłu palnika , ale wtedy robiło się zapadlisko z przodu.
Najgorzej to wygląda przy dobrym węglu wysokokalorycznym - podobno wesoła. Nie pali się na jednej czwartej palnika .
Przy dużej ilości szlaki rośnie kopiec , jakoś to się wszystko wybełta i niedopąlu jest trochę mniej.
Nie pali na 1/8 .
W tej sprawie dzwoniłem do kolegi Jarecki , ale przez telefon trudno wszystkie szczegóły wyjaśnić .
Może się wypowie tutaj.
Przy takim działaniu palnika ardeo mogę zapomnieć o paleniu miałem, a kupiłem go aby mieć taką możliwość.
MIAŁ TO BYĆ SUPER PALNIK
skam-p 12kw, ardeo ,spp

jcm
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2014, 18:53
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: jcm » 03 gru 2014, 23:43

krzychol pisze:Na moim kociołku przetestowałem już kilka ustawień. Teraz jest 4 na 28 , dmuchawa 28 tło 4.
I to jakoś idzie- z niedopałem w tylniej strefie
Przy ubogiej dawce wegla udawało mi się dopalić groszek z tyłu palnika , ale wtedy robiło się zapadlisko z przodu.
Najgorzej to wygląda przy dobrym węglu wysokokalorycznym - podobno wesoła. Nie pali się na jednej czwartej palnika .
Przy dużej ilości szlaki rośnie kopiec , jakoś to się wszystko wybełta i niedopąlu jest trochę mniej.
Nie pali na 1/8 .
W tej sprawie dzwoniłem do kolegi Jarecki , ale przez telefon trudno wszystkie szczegóły wyjaśnić .
Może się wypowie tutaj.
Przy takim działaniu palnika ardeo mogę zapomnieć o paleniu miałem, a kupiłem go aby mieć taką możliwość.
MIAŁ TO BYĆ SUPER PALNIK


Spróbuj może trochę mocniej dmuchnąc, u mnie jest to samo. Do niedawna na mojej dmuchawie wpa07 miałem ustawione 26-28, teraz daje 32-34 i wydaje mi się że jest lepiej.

jcm
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2014, 18:53
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: jcm » 04 gru 2014, 8:28

Maroxi, jak patrze na Twoje ustawienia i spalanie to wpadam w kompleksy, jak Ty to kurcze robisz że przy 3/40 palisz 0,50kg/h? Dużą chatę ogrzewasz?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 04 gru 2014, 11:26

jcm - kwestia izolacji budynku

Mój durszlak wciąga teraz 40-52kg między 0 a -7st.c
a jak było + 5 pod +7sr.c, to między 20 a 28kg/24h

Jak chatka ocieplona właściwie i nie ma dużych strat, to róznice sa zdecydowanie mniejsze.

Krzychol na swoim ardeo do tej pory paliłem dwoma miałami, pierwszy szedł super.
Drugi, który jeszcze mam nadaje się do wyrzucenia na drogę, nawet po zmieszaniu z groszkiem nie daje rady, powoli spalam go w miksie na dużej ekoenergii w zakładzie.

Do testu czeka jeszcze trzeci miał węglowy, ale czekam jak podeschnie i zrobi się ciut cieplej, bo przy zapotrzebowaniu na miał >30kg to tylko szlakę wyprodukuję.

Kolega Kobra pali jednak słabiutkim miałem z Janki - 19MJ i idzie, zacytuję jego wpis z forum producenta sterownika:
"Teraz do spalania miału 19 z Janki mam nadmuch 21, rozruch 3, tło wyłączone, przesłona otwarta około 1,5 cm. Dawka 3/18. Odkąd przekroczył 25 kilo/doba robią się niewielkie spieki żużlowe. Dopalone i kruche, ale jednak są. Przy mniejszym zapotrzebowaniu tego nie było - wypalał na proch."

ps. wesołe, pieklorze, chwałowice - węgla 28-30MJ to nie są opały dla początkujących, wysoka liczba Rogi, to można względnie spalić mając doświadczenie i umiarkowane zapotrzebowanie, jak trzeba podawać i dmuchać, to i na ekoenergii i na ewmarze z jednej strony zrzuca z tego koksik.
Dla początkujących to retopal, dla dobrze izolowanych domów słaby Jaret (21-22MJ), czy max. Jaret-Plus lub np. Anmag, te węgle powinny sie spalać dobrze, są z typu węgla 31.2 i mają niskie spiekalności

jcm
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2014, 18:53
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: jcm » 04 gru 2014, 11:54

Jarecki79 pisze:jcm - kwestia izolacji budynku

Mój durszlak wciąga teraz 40-52kg między 0 a -7st.c
a jak było + 5 pod +7sr.c, to między 20 a 28kg/24h

Jak chatka ocieplona właściwie i nie ma dużych strat, to róznice sa zdecydowanie mniejsze.


Mam ocieplony może nie rewelacyjnie ale wydaje mi się że w miare dobrze. Teraz jak było na początku tygodnia -9 i wczoraj w okolicach -2, bierze tyle samo tzn. średnio ok 1kg na dobe.

jcm
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2014, 18:53
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: jcm » 04 gru 2014, 11:55

jcm pisze:
Jarecki79 pisze:jcm - kwestia izolacji budynku

Mój durszlak wciąga teraz 40-52kg między 0 a -7st.c
a jak było + 5 pod +7sr.c, to między 20 a 28kg/24h

Jak chatka ocieplona właściwie i nie ma dużych strat, to róznice sa zdecydowanie mniejsze.


Mam ocieplony może nie rewelacyjnie ale wydaje mi się że w miare dobrze. Teraz jak było na początku tygodnia -9 i wczoraj w okolicach -2, bierze tyle samo tzn. średnio ok 1kg na dobe.

oczywiście 1kg na godzinę, jakby brał 1kg/dobę to bym dał na mszę.

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 04 gru 2014, 12:26

jcm pisze: Teraz jak było na początku tygodnia -9 i wczoraj w okolicach -2, bierze tyle samo tzn. średnio ok 1kg na dobe.


jaki masz metraż i piec ? i jaka izolacja ? Mi spala podobnie przy 140m2 i 12kw P Premium.

JARECKI odpisz na mojego posta w końcu :D Proszę :)

jcm
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2014, 18:53
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: jcm » 04 gru 2014, 13:05

dmi pisze:
jcm pisze: Teraz jak było na początku tygodnia -9 i wczoraj w okolicach -2, bierze tyle samo tzn. średnio ok 1kg na dobe.


jaki masz metraż i piec ? i jaka izolacja ? Mi spala podobnie przy 140m2 i 12kw P Premium.

JARECKI odpisz na mojego posta w końcu :D Proszę :)


SKAM - P 12 kW, 116m2+bojler 100l, ocieplenie 12cm styrop.,

wojtek65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2012, 12:03
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: wojtek65 » 04 gru 2014, 14:23

Odnośnie miału to tak jak pisze Jarecki79 nie każdy się nadaje. Z pozostałości po miałowcu miałem 2 gatunki i 1 jakoś poszedł a 2 jest w większości frakcji piasku a nawet mąki i z tym jest problem.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 04 gru 2014, 16:01

DMI,
grzejesz większą powierzchnię i zrobiło się zimniej
Jak sterownik daje radę i wypala opał- jest dobrze.

Wojtek65, gdzie Ty byłes, jaki cię nie było?
Kopa czasu :)

Wojtek65, bawiłeś się w przytykanie tego otworu w palniku ardeo, pamiętam,że sobie nawet regulację tego zrobiłeś.
Teraz palisz miałem węglowym czy groszkiem?
Jakie wyniki Ci aktualnie wychodzą na ciepłomierzu?

kedlaw01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:18
Lokalizacja: Garwolin
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: kedlaw01 » 04 gru 2014, 17:09

Mi powoli udaje się doregulować ustawienia SPP pod mojego ruska. Wygrzewam jeszcze nieukończony dom 130m2 użytkowej, 15 cm styro ściany, 10 cm podłoga, 25 cm wełny u-34 w stropie, 3 szybowe okna wentylacja grawitacyjna. W domu 20C, a spalanie pokazało za ostatnią dobę 17,5kg. Chyba nieźle jak na drugi tydzień grzania. Żałuję, że nie mogę podpiąć SPP do neta bo jeszcze go nie mam w domu.

sin09
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 07 maja 2013, 10:20
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: sin09 » 04 gru 2014, 17:24

Jarecki79 pisze:
sin09 pisze:Wczoraj podniosłem klapę zasobnika a tu zonk - nie działa siłownik, klapa opada na dół. Jarecki79 - jak ma się do tego gwarancja?


Dopiero doczytałem, to jest wymienny element, jak od pyłu puści uszczelka, to sie kończy działanie siłowniczka.
Mozna zamówic tutaj:
http://domer.pl/amortyzator-gazowy-do-z ... 100-n.html


Dość szybko padł moim zdaniem bo piec pracuje dopiero 2 miesiące i strasznego pyłu nie mam. Zamówiłem 2 sztuki na zapas zobaczymy ile pociągną...

kedlaw01 - grzeję 110m2 podłogi i spalam ok 12kg/dobę przy 19*C i spalaniu ręcznym. Jutro montaż grzejników i ciekaw jestem jak skoczy spalanie...
Skam-p premium 12kW + Bruli


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów