SKAM-P Premium SEKOM - polecam

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 26 lis 2014, 10:18

Kedlaw
Sterownik jest ustawiony pod węgiel kamienny

Markety sprzedają najczęściej brunatny
Robią klientów w balona pisząc o cieple spalania zamiast o kaloryczności węgla....
To 22MJ to ciepło spalania a prawdopodobnie prawdziwa kaloryczność to 17-19MJ

Jak na workach masz napis w stylu:
- ekogroszek czeski
- młody węgiel
- młody węgiel kamienny

To jest to najzwyczajniej w świecie ekogroszek węgla brunatnego
Ustaw 4 / 16 dla węgla brunatnego i możesz deczko obniżyć siłę nadmuchu na ok. 19bieg

Alarm ER.5 to alarm wygaszenia, czyli kocioł w zadanym limicie czasu nie osiągnął temp. zadanej.
Temp. spokojnie możesz ustawić na 55st.C

sin09
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 07 maja 2013, 10:20
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: sin09 » 26 lis 2014, 12:37

Wczoraj podniosłem klapę zasobnika a tu zonk - nie działa siłownik, klapa opada na dół. Jarecki79 - jak ma się do tego gwarancja?
Skam-p premium 12kW + Bruli

kedlaw01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:18
Lokalizacja: Garwolin
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: kedlaw01 » 26 lis 2014, 14:53

Jarecki79 pisze:Kedlaw
Sterownik jest ustawiony pod węgiel kamienny

Markety sprzedają najczęściej brunatny
Robią klientów w balona pisząc o cieple spalania zamiast o kaloryczności węgla....
To 22MJ to ciepło spalania a prawdopodobnie prawdziwa kaloryczność to 17-19MJ

Jak na workach masz napis w stylu:
- ekogroszek czeski
- młody węgiel
- młody węgiel kamienny

To jest to najzwyczajniej w świecie ekogroszek węgla brunatnego
Ustaw 4 / 16 dla węgla brunatnego i możesz deczko obniżyć siłę nadmuchu na ok. 19bieg

Alarm ER.5 to alarm wygaszenia, czyli kocioł w zadanym limicie czasu nie osiągnął temp. zadanej.
Temp. spokojnie możesz ustawić na 55st.C


Dziękuję za odpowiedź. Problem z wygaszeniem zaradziłem tym, że czas wygaszenia ustawiłem na 60min (było 30min). Od wczoraj chodzi cały czas. Faktycznie ten węgiel jest taki lekki i nie wygląda na kamienny. Dziś jadę na skład kupić kazacha - sprzedawca mówi, że ma 25-26 MJ. Wtedy zobaczę jakie ustawienia. A tak w ogóle myślałem, że sterownik i ustawianie pieca to większa magia ale to nieprawda.

kedlaw01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:18
Lokalizacja: Garwolin
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: kedlaw01 » 29 lis 2014, 18:09

Witam ponownie. Piec cały czas sobie pyka. Termostaty na 2 (w pokojach 21 stopni), podłogówka na 3d na 3 (na dole 20 stopni). Piec ustawiony na 55 stopni, dobija do 60 i odstawia sie do 49. Nastawy 3 sek/20 sek, dmuchawa 25. Piec zasypany rosyjskim eko niby 26Mj. Wypala się ok, ale pojawia się trochę spieków. Co można poprawić, zmienić.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 30 lis 2014, 13:21

Kedlaw a podrzuć linka do stera

Jak Ci nie wchodzi na 100%mocy, to możesz jeszcze deczko pauzę rozciągnąć.

Dla stabilnej instalacji, jak masz zawór x-drożny na stałe w jednej pozycji możesz jeszcze PID-a na 1 przestawić

Trzymasz drugi guzik od lewej, ciśniesz czwarty - masz menu PID
teraz "kredka" i :
P1 - edytujesz parametr P i zmieniasz jego wartość na 1, kredka i dalej:
I-25, kredka
S-20 - kredka i naciśnij czerwony aby wyjść.

kedlaw01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:18
Lokalizacja: Garwolin
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: kedlaw01 » 01 gru 2014, 21:26

Dopiero teraz odpisuję, bo byłem na wyjeździe. Zmieniłem ustawienia na 4sek/28sek, zobaczę rano jak wyjdzie. A i ustawiłem w tym PID tak jak mi Pan polecił. Co to w ogóle jest ten PID w SPP? Żałuję ale jeszcze nie mieszkam i nie mam w domu netu, wiem że z podglądem łatwiej byłoby doradzać. Może to moje odczucia ale po tygodniu mam dużo sadzy w piecu.

krzychol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2014, 22:54
Lokalizacja: Łódź
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: krzychol » 02 gru 2014, 22:45

Witam wszystkich użytkowników forum.
Od dwóch tygodni jestem użytkownikiem kotła skam-p 12 kw ,palnik obrotowy ardeo i ster spp.
Zestaw nie sprawił problemów przy odpaleniu ,ale jest problem.
Palnik nie pali się na całym obwodzie.Przetestowałem chyba z 6 rodzajów węgla i kilka ustawień- objawy są podobne.
Z przodu i od strony palnika węgiel spala się dobrze , natomiast od tyłu na przeciw palnika tworzy się koks lub przesypuje węgiel i miał.Jest to 1/4 palnika.Gdy jest dużo szlaki wygłąda to trochę lepiej ,bo wtedy tył się prawie dopala.Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać?
skam-p 12kw, ardeo ,spp

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 02 gru 2014, 23:04

Tak samo i ja się odzywam :) Kocioł P Premium 12kW

- na początku ogrzewałem tylko swoje mieszkanie(65m2) , ustawiony na 43C(4d ustawiony na 65% na piec) spalał w temp 5-10C na zewnątrz jakieś 6-8kg na dobę ekogroszku Barter 23Mj

zero spieków, sam popiół praktycznie :)

- obecnie tzn od 22 listopada ogrzewam już 140m2, spalanie oscyluje w granicach 17-22 kg na dobę ekogroszku Barter 23Mj,wczoraj wsypałem krzesimir 27Mj i spalił 20kg, temperatura na zewnątrz -6 do +0. Czy to trochę nie za dużo ? Podaję obecne parametry:

zawór 4d ustawiony 55% na piec
temp zadana 48C
czas podawania 3s, pauza 40s
rozruch 4, tło wył


Z piecem nie ma absolutnie żadnych problemów, jak ogrzewałem tylko swoje mieszkanie to spokojnie wchodził na podtrzymywanie( przy zadanej 43C osiągał 45-46 i podtrzymywał), teraz niestety to się nie dzieje(dojdzie do 48-49 max) i pracuje w 50-60%. Planuję ustawić tak:

temp zadana: 55C
4d 70% piec

pomoże to coś ? Czy zmienić czasy podawania itp ?

A i jak wygląda sprawa z dopuszczaniem wody? Piec pracuje miesiąc i jak dotąd nie było potrzeby, grzejniki dobrze grzeją, temp w domu 23-25 stopni C.

krzychol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2014, 22:54
Lokalizacja: Łódź
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: krzychol » 02 gru 2014, 23:16

Upss poprawka
Z przodu i od strony podajnika węgiel spala się dobrze , natomiast od tyłu na przeciw podajnika tworzy się koks lub przesypuje węgiel i miał.Jest to 1/4 palnika.Gdy jest dużo szlaki wygłąda to trochę lepiej ,bo wtedy tył się prawie dopala.Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? :oops:
skam-p 12kw, ardeo ,spp

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 02 gru 2014, 23:18

spróbuj innego groszku, ja raz kupiłem z castoramy to robiła się szlaka oraz spalał się też od strony podajnika bardziej, jeśli to ma znaczenie to ja mam klasyczny palnik.

jachu771
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2014, 1:09
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: jachu771 » 03 gru 2014, 1:45

krzychol
Mam palnik ardeo obrotowy 15kW z SPP i dokładnie ten sam objaw tzn. na 1/4 palnika pojawia się nie dopalony węgiel, u mnie jest to strona przeciwna do zasobnika i bliżej drzwiczek. Próbowałem różnych ustawień i na dzień dzisiejszy najlepiej spala się na bogatych dawkach tzn. podawanie 5, przerwa 25, dmuchawa 25, przysłona dmuchawy ok. 2-2,5cm odkryta, klapka ciągu dmuchawy podniesiona na stałe. Przy dłuższych przerwach i wyższych obrotach dmuchawy pojawia się ten niedopał.
Lekarstwem na to może być przytkanie otworu do napowietrzania rury podajnika (w ardeo widać go po odkręceniu dmuchawy). Planuje to za kilka dni zrobić u siebie testowo. Gdzieś czytałem, że zatkanie tego otworu zalecane jest przy ekogroszku, natomiast przy miale nie. Dlaczego tak jest nie wiem, miałem jeszcze nie paliłem.

mipq
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2014, 18:12
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: mipq » 03 gru 2014, 12:54

jachu771 pisze:krzychol
Mam palnik ardeo obrotowy 15kW z SPP i dokładnie ten sam objaw tzn. na 1/4 palnika pojawia się nie dopalony węgiel, u mnie jest to strona przeciwna do zasobnika i bliżej drzwiczek. Próbowałem różnych ustawień i na dzień dzisiejszy najlepiej spala się na bogatych dawkach tzn. podawanie 5, przerwa 25, dmuchawa 25, przysłona dmuchawy ok. 2-2,5cm odkryta, klapka ciągu dmuchawy podniesiona na stałe. Przy dłuższych przerwach i wyższych obrotach dmuchawy pojawia się ten niedopał.
Lekarstwem na to może być przytkanie otworu do napowietrzania rury podajnika (w ardeo widać go po odkręceniu dmuchawy). Planuje to za kilka dni zrobić u siebie testowo. Gdzieś czytałem, że zatkanie tego otworu zalecane jest przy ekogroszku, natomiast przy miale nie. Dlaczego tak jest nie wiem, miałem jeszcze nie paliłem.


A to ciekawe, daj znać jak przetestujesz ... dokładnie mam ten sam problem z jednej strony pali się lepiej z drugiej niedopalony węgiel który po jakims czasie dopala sie generując wysoką temperature spalin. Rozebrałem juz palnik i uszczelniłem ponownie, bez zmian. Problem znika kiedy zapadnie się łoże ale wtedy pojawiają się spieki.
Mimo tego nierównego spalania popiół wygląda najlepiej inne ustawienia powoduja spieki i zapadanie paleniska, dodam tylko że zjawisko to pojawia się przy ustawieniach 12KW przy 8KW nie jestem wstanie ustawić spalania bez spieków i zapadania łoża.
Generalnie przy 12KW spalanie w miare OK + efekt nierównego płomienia, na 8KW to robi zator ze spieków.

https://device.esterownik.pl/device/5922/

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 03 gru 2014, 19:49

sin09 pisze:Wczoraj podniosłem klapę zasobnika a tu zonk - nie działa siłownik, klapa opada na dół. Jarecki79 - jak ma się do tego gwarancja?


Dopiero doczytałem, to jest wymienny element, jak od pyłu puści uszczelka, to sie kończy działanie siłowniczka.
Mozna zamówic tutaj:
http://domer.pl/amortyzator-gazowy-do-z ... 100-n.html

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 03 gru 2014, 19:52

jachu771 pisze:
Lekarstwem na to może być przytkanie otworu do napowietrzania rury podajnika (w ardeo widać go po odkręceniu dmuchawy). Planuje to za kilka dni zrobić u siebie testowo. Gdzieś czytałem, że zatkanie tego otworu zalecane jest przy ekogroszku, natomiast przy miale nie. Dlaczego tak jest nie wiem, miałem jeszcze nie paliłem.


Jachu bawiłem się w to przy starszej wersji palnika bez obrotu, tj na azp-mż jakieś 4lata temu
U mnie jak spala>50kg to mam taki kłopot przy aktualnym groszku, w granicy 40-43kg jest oki
(chata trochę durszlak i duża)

Wojtek65 na innym forum jednak do obrotówki dorobił sobie taką blaszkę pod dmuchawe i ma regulację przy tym otworze

Jutro zakombinuję jak zamienię dmuchawę do testu nowego prototypowego softu SPP

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 03 gru 2014, 20:03

dmi pisze:spróbuj innego groszku, ja raz kupiłem z castoramy to robiła się szlaka oraz spalał się też od strony podajnika bardziej, jeśli to ma znaczenie to ja mam klasyczny palnik.


Nie masz klasycznego, tylko żeliwny tzw mały brucer (taki jest w wersji premium)
Pewnie masz żeliwny APPM-1


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów