SKAM-P Premium SEKOM - polecam

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Rob23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:15
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Rob23 » 16 paź 2014, 7:51

Jarecki79 pisze:W 12kW jest ardeo eco-burn 15ka
W 17kW może być też 15ka jak nowe, ocieplone budownictwo lub 25kW z większym paleniskiem, jak większa powierzchnia lub gorsze ocieplenie.

Do tej pory tylko jedna osoba cos mówiła, że głośniej jej się wydaje przy tym palniku, raczej klienci mówią,że jest cichy. Jest też przykręcany do kotła przez sznurek, jak na chama nie dociągałes śrub, to wówczas ramka stalowa nie dotyka do stalowej obudowy kotła, to tez istotny detal.

Kwestia danej kotłowni, domu, rur, podłączenia komina... (podłączyć komin można na sztywno na styk albo np. jedna średnicę mniej sie robi i uszczelnia lukę sznurem lub wełną, wówczas też jest ciszej)

Napisz maila, zgłosi się do chłopaków z serwisu i zobaczymy, co uradzą.
Opisz,że 3znajomych też ma z tym palnikiem, podaj swoje namiary, nr telefonu, przekażę do kierownika serwisu i poczekamy na odpowiedź.


Przekladnia jest cicha to silnik wydaje sie ze buczy

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 16 paź 2014, 9:22

Rob napisz maila, podaj dane, adres, gdzie kocioł zamontowany, numer telefonu, prześlij tez najlepiej skan z gwarancji palnika, tam jest numer palnika, po którym będą wiedzieć kto robił, kiedy montowane itp.
Jak mówiłem przekażę do kierownika serwisu i zobaczymy co powiedzą, może wyślą zestaw na wymianę.

Rob23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:15
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Rob23 » 16 paź 2014, 9:52

Jarecki79 pisze:Rob napisz maila, podaj dane, adres, gdzie kocioł zamontowany, numer telefonu, prześlij tez najlepiej skan z gwarancji palnika, tam jest numer palnika, po którym będą wiedzieć kto robił, kiedy montowane itp.
Jak mówiłem przekażę do kierownika serwisu i zobaczymy co powiedzą, może wyślą zestaw na wymianę.


OK dzis napisze

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 16 paź 2014, 15:24

Skam P Premium 12kW dotarł dziś(ten do Bydgoszczy :) ), póki co jest w garażu, w weekend montaż, jakościowo wygląda to na prawdę bardzo solidnie. Jeszcze raz podziękowania dla Jareckiego oraz Karoka, będę na bieżąco informował jak się sprawuje. Póki co dziś będę jechał po zapasy eko-groszku, z jaką kalorycznością najlepiej brać? Ewentualnie firmy ? Jadę do castoramy.....

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Jarecki79 » 16 paź 2014, 20:24

Kupuj węgiel kamienny, to najważniejsze, w marketach często sprzedają ekogroszek z węgla brunatnego zwany czeskim czy młodym węglem kamiennym, na to trzeba uważać.


Jak się trafi coś a'la retopal z 24MJ to już może być.. z groszków to jeszcze można brać Jaret-Plus albo max. Pieklorza, ale konkretnie z Piekar, żadnego innego!


Jak będziesz odpalał, pamiętaj, aby dopilnować instalatora z uszczelnieniem paleniska sliconem kominkowym na 1200-1500st.C, to też dostaniesz w castoramie (slicon/uszczelniacz kominkowy)

na początku DTR są fotki jak uszczelnić palnik, jak montować palenisko. To bardzo ważne, aby się dobrze paliło.

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 16 paź 2014, 21:18

Dzięki za info w sprawie węgla, co do uszczelnienia to wiem(wszystko kupione), póki co zdemontowałem zbiornik oraz cały podajnik(będzie zabawa ze schodzeniem do piwnicy) i zaślepkę z drugiej strony, solidnie była uszczelniona czerwonym sylikonem :)

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: karoka65 » 16 paź 2014, 21:46

dmi pisze:Dzięki za info w sprawie węgla, co do uszczelnienia to wiem(wszystko kupione), póki co zdemontowałem zbiornik oraz cały podajnik(będzie zabawa ze schodzeniem do piwnicy) i zaślepkę z drugiej strony, solidnie była uszczelniona czerwonym sylikonem :)

Tak jak Jarek pisze, daruj sobie węgle marketowe.
Szkoda że mieszkasz tak daleko, węgiel też mam dobry ale cenę zabija kurier.
Gdybyś w przyszłości skrzyknął się w kilka osób na całą "lufę" ( 24 tony ) wtedy by się już opłacało.
Dużo tak wysyłam, transport inaczej już wtedy wychodzi.

Rob23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:15
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: Rob23 » 17 paź 2014, 7:53

karoka65 pisze:
dmi pisze:Dzięki za info w sprawie węgla, co do uszczelnienia to wiem(wszystko kupione), póki co zdemontowałem zbiornik oraz cały podajnik(będzie zabawa ze schodzeniem do piwnicy) i zaślepkę z drugiej strony, solidnie była uszczelniona czerwonym sylikonem :)

Tak jak Jarek pisze, daruj sobie węgle marketowe.
Szkoda że mieszkasz tak daleko, węgiel też mam dobry ale cenę zabija kurier.
Gdybyś w przyszłości skrzyknął się w kilka osób na całą "lufę" ( 24 tony ) wtedy by się już opłacało.
Dużo tak wysyłam, transport inaczej już wtedy wychodzi.


A tak z ciekawosci ile taki transport wynosi PLN
Nas jest kilku moze sie oplaci :)

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: karoka65 » 17 paź 2014, 22:06

Rob23 pisze:
A tak z ciekawosci ile taki transport wynosi PLN
Nas jest kilku moze sie oplaci :)

Nie rozdzielam ceny węgla od transportu przy całym samochodzie.
Napisz na PW skąd jesteś to podam Ci cenę za tonę z dowozem do Twojej miejscowości.

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: SUSPENSER » 17 paź 2014, 23:27

dmi pisze:Skam P Premium 12kW dotarł dziś(ten do Bydgoszczy :) ), póki co jest w garażu, w weekend montaż, jakościowo wygląda to na prawdę bardzo solidnie. Jeszcze raz podziękowania dla Jareckiego oraz Karoka, będę na bieżąco informował jak się sprawuje. Póki co dziś będę jechał po zapasy eko-groszku, z jaką kalorycznością najlepiej brać? Ewentualnie firmy ? Jadę do castoramy.....


Całkiem niezły kiedyś był Barter z Leroy Merlin:

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ak ... tml#!oceny

Wynik jest na mojej stronie pod linkiem:

http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/

olo14
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2014, 19:56
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: olo14 » 19 paź 2014, 8:38

Wita
Mam pytanie odnośnie palników, będę zamawiał kocioł 17kW, który z palników jest lepszy do miału i dlaczego (mam już miał , a poprzedni piec zasypowy właśnie dokonał żywota i muszę go spalić).

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: karoka65 » 19 paź 2014, 9:03

olo14 pisze:Wita
Mam pytanie odnośnie palników, będę zamawiał kocioł 17kW, który z palników jest lepszy do miału i dlaczego (mam już miał , a poprzedni piec zasypowy właśnie dokonał żywota i muszę go spalić).

Jeśli miał jest suchy spalisz go i na Ardeo jak i na brucerowatym Ewmarze.
Mam klientów których kotły nie widziały groszku od 3 lat i zima czy grzanie CWU latem jadą non-stop na miale.
Miał musi być SUCHY, jeśli będzie wilgotny nie znaczy że któryś z palników będzie lepiej czy gorzej go spalał, problem będzie z zawieszaniem paliwa w zasobniku.

pstr
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:54
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: pstr » 20 paź 2014, 21:04

Witam,
Przymierzam się do zakupu kotła.
Jak wygląda sytuacja z waszym kotłem 7kW, nie ma go na stronie, wycofaliście się z niego ?

Drugie pytanko, jakie obecnie sterowniki są dostępne do kotłów ? Interesują mnie sterowniki typu ecoal bruli itp.

No i pytanie które już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Jak jest różnica pomiędzy SKAM-P plus a premium ?

dmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:07
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: dmi » 20 paź 2014, 23:14

z własnego doświadczenia wiem iż na te kotły jest czas oczekiwania.....w okresie zimowym nawet do 4-6 tygodni...dlatego pewnie nie widniej w ofertach....

pstr
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:54
Re: SKAM-P Premium SEKOM - polecam

autor: pstr » 21 paź 2014, 7:40

Czas oczekiwania jest dla mnie do przyjęcia, nie śpieszy mi się.
Dodatkowe pytanie: namiary na kogoś z okolic Krakowa, kto się zajmuje montażem (ma jakieś pojęcie) tych kotłów.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów