Kupno domu i obawy Fundamentów.

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Thorek899
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2014, 4:08
Kupno domu i obawy Fundamentów.

autor: Thorek899 » 21 lut 2014, 4:26

Witam.
Mam pytanie czy dobrze rozmyślam i chciał bym, żeby ktoś mnie nakierował.
Planuje zakup domu z lat 60. Mam obawy co do fundamentów tego domu gdyż na ścianach widać na rogach spękania i na łączeniu ścian. Rysunek 1
Obrazek
Kolorem czerwonym zaznaczyłem miejsca spękań.
Nie jestem fachowcem ale wygląda mi na to ze fundamenty opadły. I teraz na logiczny sposób żeby wzmocnić taki fundament (nie wiem czy zgodne) musiał bym wykopać wzdłuż ściany szczelinę na głębokość 0,8- 1.0 systemem zamieszczonym na rysunku niebieskim kolorem.
Obrazek
I czy ktoś na forum może mi powiedzieć czy taki plan działań ma sens :) A jeżeli nie to co polecacie w takim wypadku?

KTH
Re: Kupno domu i obawy Fundamentów.

autor: KTH » 21 lut 2014, 9:57

nie na tym polega podbijanie fundamentów, poza tym radzę kierować się wiedzą i doświadczeniem innych osób niż rozmyślać co robić i jak ... fundamenty to jeden z najdroższych elementów konstrukcyjnych, może trzeba iniektować rysę i spękania, może trzeba zobaczyć czy nie ma występowania hydratacji w murze, być może są wody gruntowe wysokie a ktoś wykonał drenaż kiedyś i budynek podmyło, może trzeba rozebrać kawałek posadzki w środku i zobaczyć co się pod nią dzieje, może trzeba odkopać odkrywkę na zewnątrz i zobaczyć jakie uszkodzenia chemiczne ma mur ....

nie znamy Twojego domu nic na jego temat i historii nie wiemy więc nie wiemy jak go "ratować"
to złożony proces analizy potem jeszcze konstrukcję trzeba dokładnie zbadać bo jak sądzę chcesz wydać raz pieniądze i zapomnieć o problemie ...

zacząłbym od ekspertyzy budowlanej przed zakupem, to coś jak przegląd techniczny autka przed zakupem na stacji diagnostycznej .. możesz kupić kota w worku

krys ptys
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 17:20
Lokalizacja: Barcin
Re: Kupno domu i obawy Fundamentów.

autor: krys ptys » 15 mar 2014, 11:01

tez mam taka chate ;) mam pekniecia rysy na rogach itd ;) nie martwie sie za wczasu bo pękniecie mogło byc juz 20 lat temu poprostu usiadło :oops: chce podłapac szczyty plaskownikiem wygietym w L na zewnatrz budynku srubujac na wylot nie wiem czy to sie tak robi :oops:
poczatkujacy budowlaniec z zawodu mechanik samochodowy

KTH
Re: Kupno domu i obawy Fundamentów.

autor: KTH » 15 mar 2014, 11:23

można gów... sznurkiem wiązać i nikt Ci nic nie powie

krys ptys
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 17:20
Lokalizacja: Barcin
Re: Kupno domu i obawy Fundamentów.

autor: krys ptys » 15 mar 2014, 11:32

no wiesz niebede rozbieral całych scian ratuje sie jak umiem ;) a sznurek to chyba zasłaby ?? :lol:
poczatkujacy budowlaniec z zawodu mechanik samochodowy


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów