POMOCY !

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

TomekCe
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:30
POMOCY !

autor: TomekCe » 19 sty 2020, 17:23

Witam,
Zacząłem prace na poddaszu i nie wiem czy się nie zapędziłem robiąc podstawowe błędy. Najpierw zacząłem od montażu wieszaków.
1. Krokwie tam gdzie będę montował płyty GK mają 34cm co w przypadku 30cm daje 4cm przestrzeni, planuję dać pod wełnę folię natomiast profile CD montuje odsunięte o około 3cm od krawędzi krokwi pokazałem to na zdjęciu nr 1. Czy w takim przypadku mogę zostawić krawędzie krokwi odsłonięte? Tzn nie przykryte wełną? Czy to nie spowoduje mostków termicznych, czy mogą tam w przyszłości wystąpić czarne pasy? (czytałem że właśnie w takich miejscach występują czarne smugi)2. Czy aby uniknąć jakichkolwiek błędów zastosować poniższe rozwiązanie? Wieszaki wypuszczam około 7,5 cm po za krawędź krokwi to powoduje, że daje w ten sposób łącznie 40 cm wełny i w ten sposób przykrywam krawędzie krokwi po całej długości około 10cm wełny, zostawiając 2cm na pustkę między płytą GK a folią, czy takie rozwiązanie jest dobre?
`3. Podejrzewam, że kolejny mój błąd  Na skosach rozstaw profili CD dałem 66cm to źle chyba tak ? wełnę mam szeroką na 120cm więc raczej powinno być 60cm między profilami tak?
Załączniki
image7.jpeg
534.jpeg
1.jpeg

TomekCe
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:30
Re: POMOCY !

autor: TomekCe » 19 sty 2020, 17:27

Poniżej zdjęcie do pkt nr 3
Załączniki
InkedInkedimage2_LI.jpg


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów