Regulacja drzwi chińskich

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

midab
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2020, 14:02
Regulacja drzwi chińskich

autor: midab » 09 paź 2020, 10:59

Po wymianie rygla konieczna jest regulacja drzwi tylko w poziomie( przesunięcie w kierunku zamka). Drzwi mają 3 zawiasy z śrubami imbusowymi (podejrzewam, że służą do zluzowania) i wkrętami regulacyjnymi z blokadą. Zawias górny ma 2 wkręty do regulacji w pionie i poziomie, zawias środkowy nie ma żadnej regulacji a zawias dolny ma jeden wkręt regulacyjny bez opisu. Problem w tym, ze jeżeli zluzuje się tylko zawias górny to drzwi opadają i trudno jest wyregulować drzwi tylko w poziomie. Nie mam pojęcia jaka jest zasada regulacji takich drzwi bo w internecie pełno jest opisów regulacji drzwi pokojowych a te są drzwiami wyjściowymi z mieszkania na klatkę schodową.

zawias górny.jpg
zawias środkowy.jpg
zawias dolny.jpg


Będę wdzięczny za pomoc.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 849
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: regulacja drzwi chińskich

autor: mazwoj » 14 paź 2020, 15:36

Na moje oko to trzeba zluzować trochę imbusy i te śruby z kierunkami (góra-dół i prawo-lewo) są śrubami mimośrodowymi. Dobrze jak będziesz miał kogoś do pomocy, bo samemu to trochę ciężko jest to zrobić. Jak sam zauważyłeś - drzwi szybko opadają i praca to zmaganie się z upierdliwościami :). Jest sposób aby najpierw zacząć od dołu na minimalnie poluzowanej górze. Jak dół ustawisz i zablokujesz prawie na stałe to luzujesz górny zawias gdzie skrzydło oprze się na dolnym. Tyle w teorii.

Co do samych drzwi - jak Ci się jeszcze coś popsuje to pomyśl czasem o wymianie na coś innego, bo chińskie drzwi zazwyczaj jak się psują to jedna rzecz po drugiej. Masz sporo tanich modeli na rynku o dobrej jakości. Masz np. Herse z Erkado albo Tower z Interdoorsów. Do mieszkania w bloku dobrze się sprawdzają, a nie drenują kieszeni.

midab
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2020, 14:02
Re: Regulacja drzwi chińskich

autor: midab » 18 paź 2020, 8:18

Dziękuję za pomoc. Udało się metodą prób i błędów choć nie było to łatwe. :D

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 849
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Regulacja drzwi chińskich

autor: mazwoj » wczoraj, 9:59

Nie ma problemu :).


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów