Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Koonraadoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2017, 16:23
Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: Koonraadoo » 12 lis 2017, 17:33

Witam serdecznie,

Stoję przed wyborem drzwi wewnątrzklatkowych do bloku z wielkiej płyty i zastanawiam się które będą najbardziej odpowiednie. Przeczytałem już wiele wątków związanych z tym tematem i nadal nic nie wiem. Wciąż poleca się na forach jedne i te same drzwi jak chodźby Wikęd, KMT, Porta i na próżno znaleźć opinie o innych drzwiach.

Zależy mi na drzwiach solidnych dobrze wykonanych, a jednocześnie o wysokiej akustyczności. Szukam raczej drzwi stalowych. Odnośnie zabezpieczeń to wystarczy poziom RC2 bądź RC3. Nie wiem jak się ma dymoszczelność czy jest to czynnik ważny w kontekście większego uszczelnieni drzwi czy nie ma to znaczenia. Nie zależy mi na ciepłych drzwiach klatka w zimie jest ocieplana. Mój budżet to powiedzmy 2500 - 3000 brutto tysiące wraz z montażem.

W tym momencie brałem pod uwagę:

1.Delta Magnum 56 - RC 3 RW 44
Delta 68 ( W tych dwóch przypadkach nie wiem czy wartoci nie są czasem wyżyłowane i nie wiem jak z ich jakością). No i ciezko jest coś się o nich dowiedzieć w internecie.

2. MARTOM 55 - Antywłamaniowe, dymoszczelne, przeciwpożarowe i akustyczne na poziomie wedle deklaracji 36 dB.
MARTOM 55S - RC3, RW 43 dB

4. KMT Przeciwpożarowe RC 2, RW db 36

5. Stalprodukt MOZART+ RC3, RW dB 43.
Stalprodukt Sobieski - Przeciwpożarowe, dymoszczelne, antywłamaniowe 4(C), RW 36

6. Stolbud Triton Black badz Gold

Teoretycznie z tych drzwi powyżej na papierze najlepiej wypadaja Delty 68.

Może coś innego z tych co podałem badź inne modele z tych firm beda odpowiednie, jakieś wasze sugestie propozycje, może użytkujecie wyżej wmienione drzwi? Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie oraz podpowiedzi.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: -_- greg » 14 lis 2017, 11:49

Nie znam tych wspomnianych drzwi i nie miałem do czynienia.
Miałem natomiast do czynienia z drzwiami Witex-pierwszego sortu , które mechanicznie wypadły znakomicie, użytkowałem kilka lat, są nadal używane przez kogoś innego, łączenie już jakieś 10lat będzie. Cały blok (około 100 mieszkań) wyposażony jest w ten sam model drzwi przez dewelopera i nie znam przypadków reklamacji od strony mechanicznej.
Wadą drzwi pierwszego sortu jest wypełnienie ze styropianu co przekłada się na beznadziejną izolację akustyczną. Słychać z klatki wszystko, upadające klucze, rozmowy itp. Tak samo słychać domowników na klatce.

Od jakiegoś czasu jest nowy model, który ma wypełnienie z ciężkiej sztywnej wełny mineralnej i pod względem akustyki powinno być bez zastrzeżeń - ale nie miałem do czynienia z tym nowym modelem drzwi, więc nie mogę potwierdzić izolacyjności aku i mechaniki bo nie wiem czy przypadkiem coś nie zostało zmienione.
Znam za to właściwości sztywnej ciężkiej wełny i jeśli chodzi o sam materiał to mogę potwierdzić że jako izolacja akustyczna jest znakomicie.
Sęk w tym że sam materiał nie gwarantuje sukcesu bo równie ważne jest zastosowanie i aplikacja tego dobrego materiału.
Parametry na prospektach też za wiele nie mówią, przede wszystkim nie gwarantują jak to będzie w rzeczywistości.

Konkluzja jest taka żeby omijać drzwi z wypełnieniem ze styropianu itp. podejrzanymi wynalazkami ze względu na potencjalnie słabą izolacyjność akustyczną.
Drzwi powinny mieć solidne uszczelnienie obwodowe, trzy zawiasy i stalową ościeżnicę.
Wypełnienie między murem a ościeżnicą również ma znaczenie.

Delta 68
ma jakieś wypełnienie na patencie czyli nie wiadomo się co tam siedzi,
ale mimo to, te drzwi wyglądają całkiem nieźle.
Jeśli o wybór to sam nie wiem co bym dziś wybrał.

Koonraadoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2017, 16:23
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: Koonraadoo » 14 lis 2017, 18:55

Fakt wypełnienie z wełny mineralnej jest bardzo dobrym rozwiązaniem sama w sobie wełna akustyczna posiada akustycznośc na poziomie 42 dB i do tego dobrze ociepla. Podobno też pianka dobrze wpływa na akustykę drzwi, ale tego to nie wiem raczej zawęże poszukiwania do wypełnienia z wełny.

Z drzwi przez Ciebie wymienionych znalazłem ciekawy model Witex Drzwi WSL-1000PP i akustyka na poziomie 44 dB na wełnie mineralnej nie wpsominając o grubej podwójnej blasze której na próżno szukać u innych wiodących producentów. Także drzwi z firmy Zbigmet również posiadają wypełnienie z wełny mineralnej co za tym idzie są bardzo dobrze wyciszone oraz wydają się być solidne.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: -_- greg » 14 lis 2017, 19:41

Warto wiedzieć że wełna wełnie nie równa pod względem izolacji aku.
Szczególnie słaba i niedająca nic, jest ta stosowana w ściany, czyli lekka, elastyczna i puszysta.
Wełna odpowiednia, to sztywna i ciężka, charakteryzuje się ciężarem mniej więcej 140kg/m3. Samego arkusza takiej wełny nie da rady rozciągnąć, zgiąć, kompletnie zero elastyczności. Tego rodzaju wełna stosowana jest pod posadzki.
Pianki też są różne i różne efekty można otrzymać.
(Dodam. Akustyka a izolacja akustyczna to dwie kompletnie różne rzeczy.
Wiele osób miesza te pojęcia, poleca pianki akustyczne myśląc że izolują akustycznie a wygląda to tak, że taka cienka pianka akustyczna nic nie izoluje i ma inne zastosowanie w akustyce).

Same materiały zastosowane w drzwiach (to co widać na ulotkach), nie gwarantują że będzie tak cicho jak to sobie wyobrażamy. Zawsze wszystko wychodzi w trakcie użytkowania.
Drzwi Zbigmet wydają się słabsze ale nie mam szczegółowych danych.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: patent.x » 14 lis 2017, 22:29

Drzwi z takim samym wypełnieniem, z innej półki, innego producenta to też dwie inne rzeczy. Porównanie drzwi sprzed 10 lat nie ma sensu. Nie znam firmy Witex, w ciągu tych 10 lat powinni zmienić coś w drzwiach i nie są już takie same jak kiedyś. Sytuacja na rynku jest zmienna. Dobre firmy raz, dwa razy w roku wprowadzają nowe produktu, starsze udoskonalają. Inne zostają w tyle i nie liczą się. Dobre firmy idą z duchem czasu. Zastanów się nad drewnianymi. Cal, Erkado Stolpaw należą do firm rozwijających się i jako wewnątrz klatkowe sprawdzają się.

Patrząc na firmy które podałeś, pod uwagę brałbym trzy pierwsze pozycje. Mar-tom, Delta, Kmt.

W bloku z wielkiej płyty komfort dają drzwi z akustycznością ok 32 dB, I tak dźwięki rozniosą się po innych elementach. Różnicę w cenie wydałbym na dodatkowe odizolowanie ścian, sufitu, pionów instalacji. Da to lepszy efekt. Za 2 tysiaki skutecznie odizolujesz jedno, może dwa pomieszczenia w których najczęściej przebywasz.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: -_- greg » 15 lis 2017, 11:47

patent.x pisze:Drzwi z takim samym wypełnieniem, z innej półki, innego producenta to też dwie inne rzeczy. Porównanie drzwi sprzed 10 lat nie ma sensu. Nie znam firmy Witex, w ciągu tych 10 lat powinni zmienić coś w drzwiach i nie są już takie same jak kiedyś.

Przecież nie chodzi o porównanie a podzielenie się doświadczeniem i wiedzą z tego wynikającą.
Na przestrzeni czasu wspomniałem że zmienili wypełnienie bo dostali masowo krytyczne uwagi od klientów. Wiem to bezpośrednio od producenta i sam tego doświadczyłem. Rozmawiałem telefonicznie i bezpośrednio w siedzibie bo chciałem zmienić samo skrzydło na te nowsze i dokładnie poznać możliwości.
W aktualnym modelu, czy zmienili coś jeszcze od strony solidności mechanicznej? tego nie zweryfikuję bo nie mam takiej możliwości a tym samy ręczyć również nie mogę.

patent.x pisze:Sytuacja na rynku jest zmienna. Dobre firmy raz, dwa razy w roku wprowadzają nowe produktu, starsze udoskonalają. Inne zostają w tyle i nie liczą się. Dobre firmy idą z duchem czasu.

To brzmi jak handlowe bajki dla naiwniaków, przypominam sobie ulotki, które kiedyś jeszcze czytywałem.
Z drzwiami nie ma żadnej filozofii, konstrukcja prawie tak prosta jak budowa cepa i jeżeli jest solidna to po co zmieniać? Chyba żeby obniżyć koszt produkcji aby utrzymać cenę detaliczną, czyli konkurencyjność cenową, wtedy automatycznie leci jakość.

patent.x pisze:Zastanów się nad drewnianymi.
W bloku z wielkiej płyty komfort dają drzwi z akustycznością ok 32 dB, I tak dźwięki rozniosą się po innych elementach. Różnicę w cenie wydałbym na dodatkowe odizolowanie ścian, sufitu, pionów instalacji. Da to lepszy efekt. Za 2 tysiaki skutecznie odizolujesz jedno, może dwa pomieszczenia w których najczęściej przebywasz.

Drewno? 32dB? Przecież prawie można być pewnym że to będzie klęska.
Miałem do czynienia z przeróżnymi drzwiami drewnianymi z różnych półek cenowych i praktycznie wszystkie na przestrzeni kilku lat okazały się śmieciowate.
2tys za izolację aku? Żeby to było takie proste.
Jeżeli coś ruszać oprócz drzwi do można pomyśleć o ścianie, w której te drzwi będą obsadzone bo w takich blokach, takie ścianki zdarzają się bardzo liche.

Jeżeli moja wypowiedź brzmi natarczywie i szorstko to proszę wybaczyć ale brakuje czasu na konwenanse.
Szczerze pozdrawiam i życzę miłego dnia.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: patent.x » 15 lis 2017, 18:43

-_- greg pisze:
patent.x pisze:Sytuacja na rynku jest zmienna. Dobre firmy raz, dwa razy w roku wprowadzają nowe produktu, starsze udoskonalają. Inne zostają w tyle i nie liczą się. Dobre firmy idą z duchem czasu.

To brzmi jak handlowe bajki dla naiwniaków, przypominam sobie ulotki, które kiedyś jeszcze czytywałem.
Z drzwiami nie ma żadnej filozofii, konstrukcja prawie tak prosta jak budowa cepa i jeżeli jest solidna to po co zmieniać? Chyba żeby obniżyć koszt produkcji aby utrzymać cenę detaliczną, czyli konkurencyjność cenową, wtedy automatycznie leci jakość.

Pracuję w stolarce parę lat i kiedyś było jak mówisz. Zmiany były kosmetyczne. Drzwi jak budowa cepa. Teraz jest inaczej. Raz, dwa razy w roku wchodzą nowości, mające duży wpływ na komfort użytkowania, jakość drzwi. Drzwi wewnętrzne, Polskone w tym roku dało 3 nowe katalogi, w trzecim parę nowych wzorów i nowa ościeżnica stała stalowa, nowy system regulacji ościeżnicy stalowej. Erkado dużo nowych oklein Premium do różnych półek drzwi (okleiny praktycznie nie do zdarcia), ościeżnicę stalową regulowaną, nową linię drzwi płytowych Uno Premium, opracowali nowy system drzwi ukrytych na bazie drzwi płytowych z ramiakiem drewnianym. To jest ich drugi katalog w tym roku. Voster dodał serię ramową, dodał nową kasetę do drzwi przesuwnych, dwie nowe ościeżnice. Rynek rozwija się.

-_- greg pisze:
patent.x pisze:Zastanów się nad drewnianymi.
W bloku z wielkiej płyty komfort dają drzwi z akustycznością ok 32 dB, I tak dźwięki rozniosą się po innych elementach. Różnicę w cenie wydałbym na dodatkowe odizolowanie ścian, sufitu, pionów instalacji. Da to lepszy efekt. Za 2 tysiaki skutecznie odizolujesz jedno, może dwa pomieszczenia w których najczęściej przebywasz.

Drewno? 32dB? Przecież prawie można być pewnym że to będzie klęska.
Miałem do czynienia z przeróżnymi drzwiami drewnianymi z różnych półek cenowych i praktycznie wszystkie na przestrzeni kilku lat okazały się śmieciowate.
2tys za izolację aku? Żeby to było takie proste.
Jeżeli coś ruszać oprócz drzwi do można pomyśleć o ścianie, w której te drzwi będą obsadzone bo w takich blokach, takie ścianki zdarzają się bardzo liche.

Jeżeli moja wypowiedź brzmi natarczywie i szorstko to proszę wybaczyć ale brakuje czasu na konwenanse.
Szczerze pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Nigdy nie stwierdziłem, że każde drzwi drewniane będą super. Wybrać trzeba rozważnie. Stalówki, aluminium też nie wytrzymają długu, gdy są konstrukcyjnie słabe. W markecie możesz znaleźć komplet drzwi drewnianych na promocji za 600 zł brutto. Wytrzymają długo. Za 10 lat możesz wymienić, na lepsze. Nie będzie to półka Dierre, Cala, będzie to produkt dobry w dobrej cenie.

Izolacja akustyczna mieszkania może polegać na podwieszeniu sufitu płytami g-k, dając izolację wełny, innego materiału o podwyższonej akustyczności. I sufit odizolowany. To samo z każdą ścianą. Przestrzenie w pionach c.o., kanalizacji wypełnić wełną, specjalną pianką. Wszystko można zrobić.

Koonraadoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2017, 16:23
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: Koonraadoo » 15 lis 2017, 21:12

Brałem pod uwagę wybór drewnianych drzwi natomiast mam obawy jak one zachowają się w perspektywie czasu czy nie będą sie deformować ,odkształcać czy futryna się nie wypatrzy tego nie wiem i nikt mi tego nie zagwarantuje. Po za tym dobre drzwi drewniane tez swoje kosztują. Ze stalówkami nie ma z tym problemu jesli tylko montaż będzie odpowiedni uczciwy to nie ma szans żeby coś z taka futryną sie stało tak samo myślę odnośnie drzwi stalowych. To są tylko albo aż drzwi, ale wybrać trzeba mądrze rynek jest tym zalany każdy cos tam poleca, a głowa od tego boli bo nigdy człowiek nie wie jak to będzie funkcjonować w rzeczywistości.

Odnośnie drzwi Witex to podałem powyżej nowy model tych drzwi które wyglądają dobrze, ale też nie wiem jak zachowają w codziennym użytku.

http://www.witex-sl.pl/informacje/980846974

Moi sąsiedzi masowo wybierają Gerde (i jakoś im się trzymaja nic się z nimi nie dzieje według moich obserwacji) ale ja tą drogą nie chce iść szukam czegoś innego solidnego z dobrą akustyką na wyższym poziomie niż 32 dB niby to wystarczy do mieszkania w bloku, ale nie jest to regułą. Wyciszeń ścian robić nie muszę bo najgłośniejszy hałas dochodzi od strony drzwi, rozmowy kroki, nie musze używac budzika bo zawsze sasiadka mnie obudzi która o 6 rano wychodzi do pracy.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: patent.x » 15 lis 2017, 21:34

W nowszym budownictwie można kupić drzwi za tysiaka i wytrzymają. Znajdzie się nawet tańsze. W starej kamienicy na pewno warunki są cięższe. Większa wilgotność, różnice temperatur. Wybierasz stalowe, jest podobnie jak z drewnianymi. Kupisz złego producenta, wypaczą się szybciej niż drewniane. Ja zajmuję się głównie drzwiami wewnętrznymi. Nie znam Witex. Gerda podobno jechała na marce, tak miała kiepskie opinie. Nie jest to moje zdanie, nie miałem i nie mam ich w ofercie. Głównie właśnie dlatego. Słyszałem, że zmienia to się u nich. Nie wiem na jakim to jest etapie. Nie ma wielkiego wyboru w drzwiach powyżej 32dB. 32 jest akceptowalne.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: -_- greg » 16 lis 2017, 14:10

patent.x pisze:
Pracuję w stolarce parę lat i kiedyś było jak mówisz. Zmiany były kosmetyczne. Drzwi jak budowa cepa. Teraz jest inaczej. Raz, dwa razy w roku wchodzą nowości, mające duży wpływ na komfort użytkowania, jakość drzwi. Drzwi wewnętrzne, Polskone w tym roku dało 3 nowe katalogi, w trzecim parę nowych wzorów i nowa ościeżnica stała stalowa, nowy system regulacji ościeżnicy stalowej. Erkado dużo nowych oklein Premium do różnych półek drzwi (okleiny praktycznie nie do zdarcia), ościeżnicę stalową regulowaną, nową linię drzwi płytowych Uno Premium, opracowali nowy system drzwi ukrytych na bazie drzwi płytowych z ramiakiem drewnianym. To jest ich drugi katalog w tym roku. Voster dodał serię ramową, dodał nową kasetę do drzwi przesuwnych, dwie nowe ościeżnice. Rynek rozwija się.

Rozumiem ten rozwój i te wszystkie zmiany, które wyglądają jak by drzwi zostały odkryte na nowo. Osobiście nie zachwycam się tym wszystkim, być może dlatego że wolę prosto ale maksymalnie solidnie.
Większość to kosmetyka i dodatki, szkoda że ze zmianami tak do przodu nie idzie jakość.
Normalne solidne drzwi z dobrą izolacją to nie sztuka zrobić i czy zostały opracowane dawno temu, czy dziś to nie ma znaczenia.
Nie wiem jak Witex wypada na tle innych, jeśli jest coś lepszego to chętnie poznam.

Koonraadoo pisze:Brałem pod uwagę wybór drewnianych drzwi natomiast mam obawy jak one zachowają się w perspektywie czasu czy nie będą sie deformować ,odkształcać czy futryna się nie wypatrzy tego nie wiem i nikt mi tego nie zagwarantuje.

Drewniane to większe ryzyko. Przy zakupie jest wszystko pięknie ładnie a po pewnym czasie wychodzą bolączki.
Jeśli zastanawiasz się nad Witex, to zdobądź namiar gdzie to możesz obejrzeć i będzie porównanie do drzwi sąsiadów. Lepsze to niż same papierowe parametry.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: patent.x » 16 lis 2017, 21:19

-_- greg pisze:
patent.x pisze:
Pracuję w stolarce parę lat i kiedyś było jak mówisz. Zmiany były kosmetyczne. Drzwi jak budowa cepa. Teraz jest inaczej. Raz, dwa razy w roku wchodzą nowości, mające duży wpływ na komfort użytkowania, jakość drzwi. Drzwi wewnętrzne, Polskone w tym roku dało 3 nowe katalogi, w trzecim parę nowych wzorów i nowa ościeżnica stała stalowa, nowy system regulacji ościeżnicy stalowej. Erkado dużo nowych oklein Premium do różnych półek drzwi (okleiny praktycznie nie do zdarcia), ościeżnicę stalową regulowaną, nową linię drzwi płytowych Uno Premium, opracowali nowy system drzwi ukrytych na bazie drzwi płytowych z ramiakiem drewnianym. To jest ich drugi katalog w tym roku. Voster dodał serię ramową, dodał nową kasetę do drzwi przesuwnych, dwie nowe ościeżnice. Rynek rozwija się.

Rozumiem ten rozwój i te wszystkie zmiany, które wyglądają jak by drzwi zostały odkryte na nowo. Osobiście nie zachwycam się tym wszystkim, być może dlatego że wolę prosto ale maksymalnie solidnie.
Większość to kosmetyka i dodatki, szkoda że ze zmianami tak do przodu nie idzie jakość.
Normalne solidne drzwi z dobrą izolacją to nie sztuka zrobić i czy zostały opracowane dawno temu, czy dziś to nie ma znaczenia.
Nie wiem jak Witex wypada na tle innych, jeśli jest coś lepszego to chętnie poznam.


Część zmian są zmianami kosmetycznymi. Inne to poważne zmiany. Takie jak wcześniej wspomniana okleina Premium z Erkado. Brakowało im czegoś tak mocnego. Wstawili i można wstawić drzwi do budynków użyteczności publicznej, bez obawy o zużycie. Drzwi ukryte, czy Uno Premium też zupełnie nowe produkty. Ościeżnice w Polskone dla przeciętnego klienta nie są ważne. Dopiero przy planowaniu montażu wychodziło, że przydało by sie coś takiego w ich ofercie. Regulacja w stalowej też dobra zmiana. Rozwijanie produktów jest ważne. Nie każde otwory są idealne, różnorodność jest bardzo pomocna.

-_- greg pisze:
Koonraadoo pisze:Brałem pod uwagę wybór drewnianych drzwi natomiast mam obawy jak one zachowają się w perspektywie czasu czy nie będą sie deformować ,odkształcać czy futryna się nie wypatrzy tego nie wiem i nikt mi tego nie zagwarantuje.

Drewniane to większe ryzyko. Przy zakupie jest wszystko pięknie ładnie a po pewnym czasie wychodzą bolączki.
Jeśli zastanawiasz się nad Witex, to zdobądź namiar gdzie to możesz obejrzeć i będzie porównanie do drzwi sąsiadów. Lepsze to niż same papierowe parametry.


Kiepskie drewniane zachowają się jak kiepskie stalowe. Patrz na jakość, nie na sam materiał.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: -_- greg » 17 lis 2017, 10:02

patent.x pisze: Patrz na jakość, nie na sam materiał.

Tak, tutaj się zgodzę bo spotkałem jedne jednyne drzwi wewnątrz klatkowe (nie w Polsce) wyglądające że z drewna
ale zaznaczam że nie wiem ile tam siedzi drewna, ile płyty, jakiej płyty, jaka jest konstrukcja mająca 30lat a drzwi chodzą jak nówki sztuki. Całe bloki mają takie same wiekowe drzwi i wszystkie działają bez zarzutu.
W Polsce czegoś takiego nigdy nie spotkałem bo wszystkie napotkane drzwi drewniane po jakimś czasie nadawały się do wymiany, nawet te z najwyższych półek cenowych po kliku latach występowały problemy.


Wracając do sklepu.
W dniu zakupu będąc konsumentem niezwiązanym z branżą, ogromnym problemem jest zorientowanie się z jaką faktycznie jakością mamy do czynienia. Nawet nie mamy pewności czy to co kiedyś było dobre dziś jest tak samo dobre.

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: ralion » 17 lis 2017, 11:11

Drzwi w takim bloku powinny być przede wszystkim solidne i bezpieczne. Jeżeli jesteście z Szczecina lub okolic to polecam wam przejrzeć ofertę firmy SCMB. Mają bardzo solidne drzwi w swojej ofercie. Sam mam drzwi od nich zamontowane u siebie w mieszkaniu i bardzo je sobie chwale.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: mazwoj » 19 lis 2017, 18:39

Patent dobrze mówi - materiał to nie wszystko. Profile Veki w oknach ma kilkanaście firm w Polsce, a każda z nich przedstawia zupełnie inny poziom produktu. Inne spasowanie elementów, inną dokładność obróbki itd itd.
Przytoczona przez Patenta firma ma świetne drzwi jak Twiny, ma też tańsze drzwi z serii płytówek w budżetowych cenach. Jest w czym wybierać na rynku tak na pawdę, tylko że ktoś doświadczony (w sprzedaży i montażu) musi trochę podpowiedzieć, bo dzisiaj drewno nie do końca już jest drewnem. Bo czy sklejka to nadal drewno czy wyrób drewniany?

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: -_- greg » 21 lis 2017, 0:19

mazwoj pisze: bo dzisiaj drewno nie do końca już jest drewnem. Bo czy sklejka to nadal drewno czy wyrób drewniany?

Właśnie do tego to się sprowadza, że stając przed wyborem nie wiemy z czym
a dokładnie z jaką jakością produktu, mamy tak naprawdę do czynienia.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów