Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

hehe94
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:32
Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: hehe94 » 15 sty 2018, 21:34

Potrzebuję drzwi do pokoju, dźwiękoszczelne, chciałbym w miarę możliwości wytłumić hałas w moim pokoju dobiegający z drugiego pokoju.
Mieszkam z rodziną, z którą nie da się dogadać, nie mam też w najbliższym czasie możliwości przeprowadzki. A halas to głośne rozmowy albo np. gdy ktoś wydzwania 30 razy na dzień; jak mam nocną zmianę w pracy to nie da się tak funkcjonować gdy rodzina obok nie potrafi się zachować, a niestety nie mam na nich wpływu, więc przynajmniej w drzwi chciałbym się zaopatrzyć. Mieszkanie niewielkie, mój pokój do którego chcę wstawić drzwi ma około 20m2
Mam nadzieję, że drzwi wyciszające pomogą, w razie czego zawsze można ściany jeszcze wyciszyć.
Problem w tym, że nie wiem jak to się za to zabrać. Chciałbym wiedzieć jakie mniej więcej pieniądze muszę mieć przygotowane (czy to będzie np. 500 zł czy 1500), jakie drzwi np. kupić. Czy na te drzwi jeszcze może jakąś matę wygłuszającą przykleić? Co ze szczelinami przy drzwiach?
Bo kogoś do montażu to sobie poszukam. Stoję tylko przed wyborem drzwi teraz i nie wiem czego szukać, poprosiłbym o pomoc, podpowiedzi.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: patent.x » 16 sty 2018, 23:00

Typowe drzwi dźwiękoszczelne z wysoką izolacyjnością akustyczną nie wyglądają bardzo atrakcyjnie, tak do wnętrz mieszkalnych. Typowo do wnętrz, najlepsze wyciszenie mają drzwi bez przeszklenia, w technologii płytowej z pełnym wypełnieniem. Takie drzwi spełnią swoją rolę. Głównie masz do wyboru drzwi z wypełnieniem płytą wiórową, płytą homalight, i otworowaną płytą wiórową. Na skrzydło o zwiększonej dźwiękoszczelności z płytą wiórową musisz wydać od ok 500 - 1000 zł (ceny uzależnione od wersji i okleiny, na okleinie nie ma co oszczędzać). Polskone ma serię z innym wypełnieniem niż w/w w cenie z lepszą okleiną ok 1000 zł. W Erkado masz serię Uno Premium w mocnej okleinie Premium w cenie ok 420 zł z uszczelką opadającą doszczelniającą skrzydło, dźwiękoszczelną płytą homalight. Nie znam parametrów dźwiękoszczelności. Do wszystkich cen musisz doliczyć ościeżnicę. Jak zależy na izolacji od dźwięku, wypada zrobić próg.

agnefis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:37
Re: Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: agnefis » 18 sty 2018, 13:41

A to drzwi oparte na ramie czy jak to się inaczej nazywa nie będą dźwiękoszczelne? Mam drzwi u siebie w starym mam zwykłe drzwi, nie jest najgorzej. Nie wygłuszają tak jak od klatki, ale czego oczekiwać...

mazwoj
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 463
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: mazwoj » 18 sty 2018, 18:13

Każde drzwi wytłumią dźwięk. Drzwi ramowe w całej swojej grubości mają ramę z MDFu.
One oczywiście dość dobrze tłumią dźwięk.
Drzwi płytowe o których pisze kolega mają dwie cieńsze płyty z zewnętrznych stron, a w środku mają wypełnienie - z płyty wiórowej, płyty homalight, albo z płyty wiórowej z otworami. Pierwszą i trzecią opcję ma np Porta, drugą ma Erkado. Osobiście nie spotkałem się aby ktoś poza mini miał płytę homalight w drzwiach robionych w Polsce. Klienci są z niej zadowoleni więc chyba się sprawdza. Skarg na nią nigdy nie miałem.

agnefis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:37
Re: Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: agnefis » 01 lut 2018, 14:48

Nie widziałam ciekawych drzwi z płyty. W sklepie pan mówił, że takie drzwi potrafią się wypaczać i rozchodzić. Ogólnie o wszystkich płytowych mówił tak. Polecał ramowe, czyli chyba większość jakie można znaleźć w katalogach. Chyba sie te się zdecydujemy.

mazwoj
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 463
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: mazwoj » 05 lut 2018, 16:18

Ramowe drzwi są o wiele trwalsze od płytowych. Tam wypełnienie też izoluje akustyczne. Oczywiście miejsca płycin (zamiast szyb) będą najsłabszym punktem akustyki. A co do drzwi płytowych, to chyba trafiłaś na niewyedukowanego sprzedawcę, bo płytówki wcale nie rozłażą się. Chyba że masz na myśli najtańsze drzwi. Izolacja akustyczna ich będzie bardzo kiepska, bo mają wypełnienie z plastra miodu (z papieru). Jak pisałem wyżej - w płytowych można zamówić dodatkowo wypełnienie np. z płyty homalight czy płyty wiórowej i takie drzwi na pewno będą spełniały oczekiwania.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

autor: patent.x » 12 lut 2018, 22:41

Drzwi ramiakowe są o wiele bardziej popularne. Nie jest tak, że płytowe są kiepskie. Mazwoj dobrze napisał. Kiepskie to i ramiakowe długo nie pożyją. Dobre płytowe pokryte hdf lub drewnem, z wypełenieniem z płyty wiórowej lub homalight przeżyją wiele. Ceny są porównywalne. Może dla niektórych ciekawostką jest budowa tych drzwi, jest ona bardzo podobna do budowy większości drzwi wejściowych. Te też się składają z ramiaka, wypełnienia i pokrycia docelowych materiałem.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], piotrm204 i 1 gość

Gotowe projekty domów