Odkurzacz centralny czy warto ?

Instalacja odkurzacza centralnego wymaga fachowej wiedzy i starannego rozplanowania. Dowiedz się o wadach i zaletach tego rozwiązania oraz poznaj najnowsze rozwiązania zastosowane w tej dziedzinie.
Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Nephalim123 » 25 sie 2017, 7:39

Zastanawiam się nad robotem? Jak sprzątanie wygląda w kątach, zaułkach.

Kisamm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:14
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Kisamm » 05 paź 2017, 8:17

Ja zakupiłem odkurzacz centralny i jestem bardzo zadowolony.
Cały system zaprojektował mi Pan Cezary Lesiński i wszystko działa jak trzeba i nigdy nie było żadnych problemów , także polecam sprawdzić firmę bezkurzu.pl która zajmuje się takimi systemami, a ja w 100 procentach mogę ich zarekomendować.

Wegyoze
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2017, 8:12
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Wegyoze » 11 paź 2017, 8:16

Ja mam takie coś i urzywam tego nawet do sprzątanie terenów zewnętrznych warszawa i na prawde daje rade a do sprzątania np. samochodu jest super, nawet z grubego weluru świetnie wyciągnie wszystko

Agat83
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Agat83 » 21 lis 2017, 13:49

Jednymi z lepszych są odkurzacze centralne od firmy SCANVAC. U rodziców jest zainstalowany jeden, mama jest zachwycona, są bardzo wygodne. Firma ta specjalizuje się w ich dostawie oraz montażu. Ceny konkurencyjne, więc warto zerknąć. :)

Sajana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:28
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Sajana » 29 lis 2017, 14:41

Odkurzacz centralny to jedna z tych decyzji, którą trzeba podjąć na etapie projektowania domu. Dobre usytuowania końcówek i samego urządzenie ma wpływa na jego użyteczność. Nie tanie, ale niezwykle przydatne urządzenie zwłaszcza przy dużej rodzinie i przy alergikach. Warto też zapytać ekspertów jakie urządzenie wybrać. Mnie pomogli doradzić specjaliści z http://geo-energia.pl/odkurzacze_centralne.html

woro2k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:36
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: woro2k » 28 lut 2018, 16:00

Jak najbardziej bardzo użyteczna technologia, ale tak ja wspominali wcześniej to najlepiej zadbać o to podczas projektowania. Jeżeli chcesz zamontować system w gotowym domu to musisz skorzystać z poradnika. Mozesz tam porownac swoje mieszkanie i czy montowanie systemu ma sens.

JacekZawadzki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 22 lut 2018, 12:13
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: JacekZawadzki » 30 mar 2018, 9:08

Moim zdaniem warto, ja przekonałem się czytając ten wpis: http://magda-femme.pl/zalety-centralnego-odkurzania/, zainwestowałem w takie rozwiązanie i jestem zadowolony z tej decyzji.

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Tomek320 » 17 kwie 2018, 13:09

Moim zdaniem tak :)

Timix23
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2017, 20:38
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Timix23 » 17 maja 2018, 17:53

Jeśli chodzi o sprzęt do sprzątania to wiem że na stronie sklepczysto.pl mają dobrej jakości i znanej firmy sprzęt i wiele środków czyszczących myślę że warto tam zajrzeć.

torgall
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2018, 18:06
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: torgall » 21 maja 2018, 14:44

Osobiście mam mieszane odczucia - może i faktycznie wygodne, ale dla mnie z małym sprytnym odkurzaczem szybciej przelecę chatę.

NinaF
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2018, 22:25
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: NinaF » 23 maja 2018, 22:26

A co to w ogóle jest ten cały odkurzacz centralny ?

ConsultingSati
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 21:20
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: ConsultingSati » 06 cze 2018, 16:13

[quote="NinaF"]A co to w ogóle jest ten cały odkurzacz centralny ?[/quote]


Odkurzacz centralny pomimo swego wysokiego kosztu i konieczności zastosowania specjalnej instalacji niewątpliwie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od standardowego odkurzacza – głównie z uwagi na fakt, że omawiane przeze mnie rozwiązanie nie generuje ani kurzu ani hałasu. Sama jego instalacja w już istniejącym budynku również nie jest nad zbyt kłopotliwa. Dzisiejszy wpis chciałbym poświęcić w całości dokładniejszemu zagłębieniu się w temat instalacji centralnego odkurzania. Zaczynajmy!

Odkurzacze centralne pomimo swoich wielu zalet niestety nie zaznały popularności wśród mieszkańców naszego kraju. Wynika to głównie z tego iż ludzie nie są dobrze obeznani z tym systemem i kierują się głównie tym “co ktoś powiedział”. Należałoby więc te wszystkie bezpodstawne mity obalić.

Koszt założenia samej instalacji nie jest może bardzo przystępny dla przeciętnego Kowalskiego jednak jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie więc warto się nad nim zastanowić. Wróćmy jednak do samych kwot jakie musimy ponieść – na początek za samo podłączenie rur i wykonanie gniazd zapłacić musimy około 1000 zł. Kolejny wydatek to doposażenie instalacji w szufelkę automatyczną i miękki wąż kuchenny – około 2000 zł. Podstawowe urządzenie jakim jest jednostka centralna to z kolei koszt 3000 zł. Odkurzacze centralne są jednak bardzo tanie w eksploatacji – stosowane w nich pojemniki na brud bądz worki (które wymagają opróżniania raz na kilka miesięcy) to koszt raptem kilkudziesięciu złotych rocznie. Jest to również bardzo czyste rozwiązanie – jedyny zabieg w ich pózniejszej eksploatacji to wzięcie napełnionego worka w przysłowiowe “dwa palce” i wyniesienie go do śmietnika maksymalnie 3 razy w ciągu roku.

Co do hałasu emitowanego przez urządzenia tego typu można śmiało powiedzieć, że to również jest mitem. Jednostka centralna emituje hałas porównywalny do zwykłego odkurzacza jednak jest ona montowana w pomieszczeniu technicznym znajdującym się w kotłowni, garażu bądź w piwnicy więc jedyne co słyszymy to świst rury zasysającej zanieczyszczenia. Samą instalację można wykonać również w istniejącym budynku mieszkalnym i bynajmniej nie będzie wymagała burzenia ścian jak wiele osób się obawia. Zakres robót obejmuje w tym wypadku tylko wykucie niewielkich otworów w stropie na rury i poprowadzenie ich instalacji (czy to w sufitach podwieszanych, czy za zabudową kuchenną, czy wzdłuż ściany garażowej – zaleźy to wyłącznie od naszego uznania no i od konstrukcji naszego domu).

Gdy chodzi o gniazda instalacji centralnego odkurzania to zasada jest jedna ale bardzo istotna – liczba gniazd powinna być jak najmniejsza za to powinny być one rozmieszczone z głową. Przykładowo do odkurzenia standardowego domu jednorodzinnego wystarczy jedno do dwóch gniazd – wtedy komfort użytkowania zostaje zachowany. Warto też pomyśleć o dodatkowym gniezdzie w garażu – tak by można było np. odkurzać swoje auto na zewnątrz budynku. Dobra lokalizacja gniazda pozwala na odkurzenie większej ilości powierzchni. Warto pamietać by nie odkurzać przedmiotów mogących spowodować zator instalacji typu gałązki, ołówki czy innych sporych elementów. Po zapchaniu instalacji może zajść konieczność wykucia i wymiany zapchanych odcinków tak więc należy używać systemu centralnego odkurzania z głową. Sama poprawnie zamontowana instalacja prawidłowo eksploatowana zapychać się nie będzie.

Do dodatkowych zalet odkurzacza centralnego doliczyć możemy to, że jest on dobry dla alergików bo nie emituje kurzu w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Takowe odkurzacze cechują się również dużą mocą ssącą, która wbrew wielu poglądom nie jest zależna od długości rury ssącej (nie zmniejsza się siła ssania wraz z długością rury). Centralnym odkurzaczem przy doborze odpowiednich ssawek i urządzeń (typu seperatora popiołu i gruzu lub seperatora płynów) możemy sprzątać dosłownie wszystko a nawet myć okna czy podłogi. Sam proces sprzątania jest również zdecydowanie prostszy od zastosowania standardowego odkurzacza ponieważ omawiane przeze mnie rozwiązanie jest skonstruowane w taki sposób że sunie gładko i bezgłośnie po posadzce zasysając do swego wnętrza wszystko co napotka na swojej drodze.

przykład: https://www.youtube.com/watch?v=8EnNdDp0PYg

Ja osobiście jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, które mimo początkowych kosztów jest bardzo wygodne i bezinwazyjne – myślę, że po przeczytaniu tego artykułu wielu z Was również zmieni swój pogląd na systemy centralnego odkurzania.
Pozdrawiam
Consulting Sati Sp. z o.o.
[url]http://remonty-przebudowy-adaptacje.pl/[/url]

Agat83
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Agat83 » 26 cze 2018, 22:13

Polecam serdecznie www.scanvac.pl. Odkurzacze centralne od firmy SCANVAC sa zdecydowanie najlepszym wyborem. Mamy i od lat nam służy. :)

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 265
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: miki789 » 02 lip 2018, 13:04

Ja polecam odkurzacz centralny do domu. Duże ułatwienie, nie trzeba wszędzie ze sobą taszczyć urządzenia, wystarczy lekka rurka, lekki wąż i można posprzątać sobie wszędzie. Nasz odkurzacz to jest marka Duovac, kupowaliśmy od dystrybutora z portalu centralne-odkurzacze.com.pl. Nie mam zastrzeżeń do realizacji zamówienia, wszystko nowe, na gwarancji, bez usterek.

Młody_Budowlany
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2018, 7:29
Re: odkurzacz centralny czy warto ?

autor: Młody_Budowlany » 27 lip 2018, 3:09

Oczywiście że odkurzacz centralny to idelane rozwiązanie. Aczkolwiek w starych domach mogą być problemy z rozprowadzeniem całej instalacji. Dlatego też, osobiście będe inwestować w odkurzacz centralny dopiero jak sprzedam stary dom (podstawa z 1945 - rozbudowa 1970) i zacznę budować nowy, mniejszy i bardziej ekonomiczny.


Wróć do „Odkurzacze centralne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów