Wełna czy styropian?

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 21880
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wełna czy styropian?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lip 2017, 4:36

Kacper Biały pisze:Rzeczywiście ma Pan rację. Aby było ciepło, w miarę tanio i ogólnie tip top musi być dobry fachowiec od izolacji i ogrzewania. Tu się zgodzę. Akurat miałem wszystko robione przez firmy „z polecenia”, więc nie miałem obaw, że lipa będzie. Co do systemu ogrzewania to mamy pospolite gazowe (regulator temperatury), do tego jest dość pokaźny kominek (nie palę nim regularnie, raczej lubię posiedzieć z żoną przy lampce wina i popatrzeć w ogień). Ocieplenie tak jak mówiłem ze styropianu. Ogólnie nie narzekam. Wiem, że może przy jakimś innym ogrzewaniu byłoby taniej, ale szczerze powiem zarabiam i jestem wygodny. Wolę oszczędzać ciepło, niż je produkować.

Zarabiam i wolę wydać na wino niż zanieczyszczanie środowiska i pgenige
Maiłem w latach 80-tych poloneza i przyznam, że też nie narzekałem. Dziś na samochód bez klimatyzacji, bym się nie zdecydował. Dlaczego? Jestem starszy, serce słabsze, wymogi komfortu wyższe. Czy jest sens dopłacać do gorszego komfortu.
Poprawnie wykona instalacja bezpośrednia w XXI wieku ogrzewa stary dom zużywając do 20kWh/m2 w sezonie . Instalacja bezpośrednia kosztuje wiele razy taniej niż gazowa. Ogrzewanie centralne nie "potrafi " mało produkować ciepła i zużycie zaczyna się od 60kWh/m2 w świetnie izolowanych domach. Czy jest sens dopłacać, by mieć większe rachunki?
Źle się czuję, gdy gaz jest w domu, za to też nie jestem skory wydać więcej na instalacje.

Jestem pewien, że zdecydował się Pan na gaz, tylko dlatego, że oszukano Pana, że to komfortowe rozwiązanie.

Wchodzi WT 2021 przyjmując, że PiSowi nie uda się tu zrobić KRLD i nie wystąpimy z UE, to energia pierwotna Ep nie będzie mogła przekraczać 70kWh /m2 czyli 3.5m3/m2. bo do OZE Pan tego ni jak nie podłączy.

Podsumowując: czy warto dopłacać przy budowie domu za niższy komfort, większe rachunki, wymianę instalacji za kilka lat i wzrost zagrożenia bo jednak czasem coś się rozszczelnia.
Odcedzam hejt!
Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – szari.
Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – bachus.
Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – fefluk.

pokoe
Aktywny
Aktywny
Posty: 252
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Wełna czy styropian?

autor: pokoe » 29 lip 2017, 11:21

Jedna kwestia to rodzaj ogrzewania, a druga rodzaj ocieplenia. O ile o ogrzewanie można się spierać, o tyle ocieplenie ze styropianu to praktycznie jedyny rozsądny wybór. Również pod względem wyliczenia ponoszonych nakładów do korzyści. Nie wiem, jakie obowiązują dopłaty odnośnie docieplania, ale chyba w większości ocieplanych bloków zastosowano właśnie styropian.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 21880
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wełna czy styropian?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lip 2017, 16:54

pokoe pisze:Jedna kwestia to rodzaj ogrzewania, a druga rodzaj ocieplenia. O ile o ogrzewanie można się spierać, o tyle ocieplenie ze styropianu to praktycznie jedyny rozsądny wybór. Również pod względem wyliczenia ponoszonych nakładów do korzyści. Nie wiem, jakie obowiązują dopłaty odnośnie docieplania, ale chyba w większości ocieplanych bloków zastosowano właśnie styropian.
Wiele osób ociepla nie znając fizyki. Np. przyklejanie styropianu do ściany na fundamencie, świadczy o kompletnym braku podstawowej wiedzy.
Tak przyklejony styropian nie zatrzymuje ciepłą z wewnatrz, ale zatrzymuje wodę w ścianie i chroni przed zakumulowaniem zysków słonecznych. Uważam, że izolujący powinni znać fizykę choćby na poziomie podstawowym... ja rozchodzi się ciepło.
Załączniki
to nie jest izolacja.jpg
Odcedzam hejt!
Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – szari.
Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – bachus.
Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – fefluk.

Awatar użytkownika
HandlarkaRóżności
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2017, 11:33
Re: Wełna czy styropian?

autor: HandlarkaRóżności » 11 sie 2017, 11:34

Można również korzystać z centralnego ogrzewania wodnego, uważam, że jest to równie oszczędny pomysł i nie koniecznie dom musi być ocieplany, ponieważ zanim ociepliłam sobie dom to nie miałam problemów z rachunkami, ani z temperaturą w domu.


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów