SCHIEDEL czy PLEWA

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 04 lut 2015, 15:33

Cisna pisze:Gracjan - a jak jest dokładnie różnica klasy ceramiki między Plewą i tą drugą firmą? Nie wydaje mi się, by szok termiczny w trakcie użytkowania był większy niż w czasie produkcji komina. Jeżeli jest to jedyna różnica to kierowałabym się jednak ceną.



Dokładnie.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 04 lut 2015, 15:35

samouk pisze:
Cisna pisze:Gracjan - a jak jest dokładnie różnica klasy ceramiki między Plewą i tą drugą firmą?

Od Presto powinny być tańsze (a na pewno nie gorsze) kominy CJ-Blok.
Mają dość bogaty asortyment średnic i zestawów "komin spalinowy/kanały wentylacyjne":


Pozdrawiam


Większość systemów kominowych ma co najmniej równie bogaty asortyment średnic i zestawów co CJBlock. Pozdrawiam.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07

autor: rysfek » 04 lut 2015, 15:37

komarr pisze:sprawdź jeszcze system kominowy Leier.


Leier nie jest złym wyborem ale wg rozmowy z wykonawcami kształtki ceramiczne lubią pękać...

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: Mądry po szkodzie

autor: rysfek » 04 lut 2015, 15:46

hubert-ko pisze:Witam, w ubiegłym roku w czerwcu polecono mi dwa kominy Plewa Uni FE 18/18 do kominka i kotłowni do pieca opalanego na wszystko(drewno,węgiel).Kominy postawione,budowa zakończona.Kominkarz ostrzegał,że do mojego kominka gdzie wylot jest fi 200 to kanał kwadratowy 18/18 jest ok ale wejście do kanału jest okrągłe i ma tylko fi 180.Będzie musiał jeszce zredukować rure od kominka do fi 160 żeby bezpiecznie podłaczyć.Mogą być problemy z ciągiem.Ja kazałem tak zrobic bo komin juz przecież stał.Po czasie okazało sie, że miał racje.Ogień dławi się a każda próba otwarcia kominka to dwie godziny wietrzenia salonu.W kotłowni natomiast na dole komina pojawiają się śmierdzące czarne plamy.Kominiarz ocenił w dwóch zdaniach- kto mi sprzedał do pieca na drewno i węgiel komin bez odskraplacza i wietrzenia wełny w kominie.Przy takim opale jest dużo wilgoci,nasiąka wełna i gnije a od niej pustak.Jak powiedział powinienem kupić Shidela i byłby spokój.Na szczęście ten kom in jest w ścianie pomiędzy kotłownią i garażem.Może wiecie jak teraz można zabezpieczyć ten komin przed tym bo teraz palę tylko na ciepłą wodę ale boję się,że następnej zimy plamy podejdą mi na wysokość 1 m.A wymiany teraz komina to sobie nie wyobrażam.


Ktoś Panu źle poradził jeżeli chodzi o Plewe UniFe to jest to komin przeznaczony do kominka (tylko do pracy suchej) dlatego nie ma skraplacza i jest to wyraźnie napisane w każdym folderze reklamowym Plewy oraz na Ich stronie www.plewa.net.pl, jeżeli chciał Pan komin do pracy mokrej to powinien Pan kupić Plewe UniFu i miał by Pan spokój. Czasami inwestorzy decydują się na UniFe i dokupują osobno do niego skraplacz bo wychodzi troche taniej niż UniFu można tak zrobić w określonych przypadkach nie mniej UniFu to gwarancja poprawnej pracy w sytuacji gdy istnieje ryzyko wystąpienia wykroplenia. Schiedel źle dobrany nie daje świetęgo spokoju, to tak jak by Pan kupił najnowszy najbardziej nie zawodny samochód osobowy na rynku i zaczoł przewozić nim meble lub stosował go zamiast traktora itd jeżeli kupi Pan produkt chodzby najlepszy ale nie przeznaczoiny do danych warunków pracy to zawsze będzie Pan miał problem. Pozdrawiam.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: Mądry po szkodzie

autor: rysfek » 04 lut 2015, 15:52

kubax00 pisze:Czyli jednym zdaniem: SCHIEDEL i święty spokój. Tak porównywałem jeszcze cenowo kominy SCHIEDEL i PLEWA i powiem szczerze, że różnica nie jest aż tak kosmiczna jak ogólnie się mówi. Poza tym mój znajomy budował 4 domki i wziął do nich również Schiedla. Na pytanie, co przesądziło o jego decyzji, a wiem że zastanwiał się nad PLEWĄ, to stwierdził, że oprócz jakości, dla niego ważny był serwis. Okazuje się, że Schiedel ma podobno serwis, który w przypadku nawet błędów wykonawczych jest w stanie pomóc klientowi. Słyszał ktoś może coś o tym? Jeżeli to prawda, to decyzję praktycznie już podjąłem, bo co mi po gwarancji, gdy serwisu nie ma?


Serwis w Plewie jest podobny do Schiedle.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 04 lut 2015, 15:55

martin_inter pisze:Co do kominów PLEWA to są godne polecenia.
Jak czytałem wcześniej z problem ich cieknięcia przy fundamencie, wina stoi wyłącznie po stronie sprzedawcy lub inwestora iż nie dopilnował aby komin był do paliw mokrych gdzie występuje zjawisko kondensacji- w takim przypadku najlepiej sprawi się UNI FU
-www.systemy-kominowe-plewa.pl/oferta.html
Zaś szkliwienie jest PO WEWNĘTRZEJ STRONIE co pomaga wyłącznie w szybszym zciekaniu wilgoci po ściankach ceramiki.
A co do serwisu to podobno ( wiem z pewnego źródła że przedstawiciele PLEWY przyjeżdżają do każdego klienta gdzie tylko zostanie zgłoszona jakaś usterka lub problem z doborem odpowiedniego systemu/jeżeli istnieje taka konieczność.

POLECAM


Dokładnie tak jest. Pozdrawiam.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 04 lut 2015, 16:01

Darek07 pisze:zapewne za chwilę będę mógł podzielić się opinią na temat kominów Plewy, gdyż będziemy je stawiać na budowie - klient się uparł bo tańsze - 7000 Plewy, a 7600 Schiedela. Mnie jednak nie przekonują kwadratowe profile kamionkowe bo i chyba raczej na pewno cug w takich słabszy niż w okrągłych.



Przypominam że tradycyjne kominy (z cegły) mają przekrój prostokątny, kwadratowy...
Natomiast "kwadratowe" rury w Plewie mają ścięte naroża dla zoptymalizowania przepływu spalin, nie jest gorszy cug w rurach kwadratowych Plewa tak opracowała przekrój swoich rur by przepływ spalin był porównywalny z przekrojem okrągłym, natomiast jeżeli klient będzie się upierał przy rurach okrągłych (do czego ma prawo) to Plewa ma również okrągłe rury: OsmoFu, OsmoLas ewentualnie UNIVERSAL i KAMINO (firmy OSMOSE z która Plewa się połączyła tworząc Plewa Osmose ceramika.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 04 lut 2015, 16:23

Darek07 pisze:Jak widzę, więcej jest tu handlarzy niż zainteresowanych poradami technicznymi.
A teraz opowiem o problemie jaki mnie spotkał w przypadku kominów Presto - zwrócił się do mnie mój klient z 2009 roku - pękł mu komin. Wezwano mnie pod pretekstem, że niby źle postawiłem komin i popękały rury w tym kominie od kominka
Przyjechał ich przedstawiciel, zobaczył że komin jest postawiony dobrze i powiedział mojemu klientowi, że źle "ułożył" komin tzn za szybko dał wysoką temperaturę (mówił o 50 C na godzinę).
Wiem, że sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie, bo jaka to wina klienta skoro to ma być odporne na wysokie temperatury - ja już się do tego nie dotknę.

Co do plewy - stawiałem w październiku - kamionka ciężka, nierówna, pustaków nie da się poziomować, wełna się kruszy. ogólnie produkt moim zdaniem słaby i za drogi jak na tą jakość.


Primo uważa Pan że "handlarz" nie jest zainteresowany poradami technicznymi? inna nazwa "handlarza" to właśnie doradca techniczny (na ogół) nazwa mówi sama za siebie natomiast rozumiem że "handlarz" nie jest osobą obiektywną ale jeżeli "handlarze" różnych producentów udzielą porad technicznych to w myśl zasady teza+antyteza= synteza klient będzie mógł sobie zweryfikować dane podpowiedzi. natomiast Plewa nie ma rur kamionkowych tylko szamotowe i są różne w np OsmoFu są rury izostatycznie formowane (najnowsza technologia..prasowanie pod dużym ciśnieniem na sucho..) przez co są bardzo lekkie natomiast co do rur grubościennych robionych na wilgotno to ma Pan na myśli napewno rury np UniFu które mają 0,5m wysokości i 22mm grubości nie są na tyle ciężkie żeby powodowało to problem w montażu natomiast to że mają 0,5m wysokości to dobrze bo jest to optymalna wysokość rur ponieważ ramie męskie ma ok. 66 cm dł. a rury na łączeniach (fugi) trzeba od wewnętrznej strony przetrzeć więc jeżeli maja więcej niż 0,66 m to trzeba sonie zrobić jakąś przedłużkę co nieco obniża komfort montażu zwiększa też ryzyko że fachowiec nie będzie się do fugowania przykładał a to z kolei może się przełożyć na nieszczelności, natomiast mniej niż 0,5m długości powoduje że jest więcej łączeń i tym samym więcej prac yz fugowaniem oraz znowu większe ryzyko że fachowiec się nie przyłoży... Jeżeli chodzi o pustaki to można sobie sprawdzić jeżeli ktoś będzie zainteresowany zakupem są równe więc nie rozumiem dlaczego ma Pan problem z poziomowaniem. Wełna jest podobna do większości innych systemów nie kruszy się bardziej niż inne jeżeli wogóle można powiedzieć że się kruszy... mam wrażenie że Pana "informację" mają jedynie na celu zniechęcić potencjalnych klientów do Plewy i Presto i tym samym w kontekście tematu zachęcić do Schiedel .

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości lub zapytania odnośnie kominów Plewa proszę o kontakt r.fekser@abra.biz.

henio87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 07 maja 2015, 13:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: henio87 » 13 lip 2015, 7:42

Kominy PLEWA są naprawdę godne polecenia. Cieknięcie przy fundamencie jest powodem niedopasowania komina a nie słabej jakości. Tam gdzie może dojść do skroplenia się spalin w przewodzie kominowym wybieramy komin Uni-fu
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2019, 14:22 przez henio87, łącznie zmieniany 1 raz.

henio87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 07 maja 2015, 13:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: henio87 » 20 sie 2015, 8:29

Kominy PLEWA są naprawdę godne polecenia. Cieknięcie przy fundamencie jest powodem niedopasowania komina a nie słabej jakości. Tam gdzie może dojść do skroplenia się spalin w przewodzie kominowym wybieramy komin Uni-fu -----> https://www.uciechowski.com.pl/oferta/s ... owy-uni-fu
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2019, 10:07 przez henio87, łącznie zmieniany 1 raz.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 22 sie 2015, 17:01

Dokładnie. Pozdrawiam.

rysfek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:07
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: rysfek » 22 sie 2015, 17:12

gizbern pisze:to że pękają jestem w stanie znieść ale pod jednym jedynym warunkiem: Firma je produkująca posiada wyszkolony serwis i usunie usterkę!!!


Z całym szacunkiem ale jeżeli rura popęka to czad może spowodować od zatrucia po śmierć więc nie rozumiem co Panu po serwisie jeżeli do rana ktoś z rodziny już więcej nie wstanie? na czym jak na czym ale na jakości komina (rury ceramiczne) się nie oszczędza za wszelka cenę. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 18:40 przez rysfek, łącznie zmieniany 1 raz.

przemozo
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, 12:12
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: przemozo » 15 cze 2016, 12:18

Drodzy Państwo prześcigacie się na różnych producentów a mam wrażenie że mało kto chyba wie że wszyscy proponują komin gdzie rura ceramiczna wykonana jest tą samą technologią czyli oprócz nazwy to te komin się niczym nie różnią. Wskazani przez Państwa producenci proponują rurę ceramiczną tzw. plastyczną czyli formowaną na mokro i dopiero wypalaną. To powoduje że taka rura jest bardziej porowata bo woda w procesie wypalania nam odparowuje pozostają wolne przestrzenie mikropęknięcia i co za tym idzie ceramika bardziej siąknie wilgoć a co za tym odporność na szok termiczny zdecydowanie spada a kontakt bezpośredni z ogniem rury spowoduje że pęknie. Więc jeżeli mamy krótkie przyłącze kominka do komina i jest duże prawdopodobieństwo że ogień dociera do rury ceramicznej to rura ceramiczna PLASTYCZNA popęka. Wiele się nie pomylę jeżeli powiem że 90% użytkowników kominków z rurą plastyczną ceramiczną przy trójniku przyłączeniowym i z kolejne dwie ma pęknięte. Zachęcam co zapoznania się technologią IZOSTATYCZNĄ wykonania rury ceramicznej. Taką technologię między innymi proponuje producent www.lzmo.pl oraz zachęcam do zapoznania się ze stroną izostar.pl/ przedstawiającą całą technologię. Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć na głosy które padły "rury są odchudzone" rozumiem to jako cieńsze. To analogia kiedy telefony komórkowe były grube, duże tzn. że są lepsze niż dzisiejsze smartfony. Technologia izostatyczna polega na sprasowaniu pod dużym ciśnieniem 800 bar na sucho mieszanki gliny i dopiero rura jest wypalana. Takie działanie powoduje że produkt jest jednorodny twardy więc zdecydowanie bardziej wytrzymały na szok termiczny. Najtwardsze skały powstały poprze duży nacisk płyt tektonicznych. I to że są twarde potwierdza też głos niektórych wykonawców że ciężko je się przecina zgadza się ale nie jest nie możliwe przecięcie wystarczy użyć tarczy do betonu pełnej bez wcięć i ciąć rurę izostatyczną na wolnych obrotach. Efekty jak i sposób przecięcia pokazuje że wymieni producenci a rura LZMO IZOSTATYCZNA to dwie różne technologie wykonania produktu
Zachęcam też do zapoznania się z poniższym artykułem:
biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/1599659,lzmo-sa-uzyskanie-certyfikatu-w3g-z-niemieckiego-instytutu-techniki-budowlanej

matiix
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:13
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: matiix » 20 mar 2017, 18:20

przemozo pisze:Drodzy Państwo prześcigacie się na różnych producentów a mam wrażenie że mało kto chyba wie że wszyscy proponują komin gdzie rura ceramiczna wykonana jest tą samą technologią czyli oprócz nazwy to te komin się niczym nie różnią.

Ja lubię takie wypowiedzi i je też często popieram. Bardzo często płacimy na marketing i nazwe. Sam chodzę za kominami i wszyscy jak nic wciskają kominy po 2500-3000tyś do pieca kondansacyjnego z sączką na dole. Popytałem i się dowiedziałem ze wystarczy kanał wentyalcyjny i dwururka do niego z odpowiedniej stali i koszt całości 1000-1200zł. Też tak zamierzam zrobić z kominem do kominka który chcę postawić ale czy kiedyś zamontuje kominek nie wiem. Robię to dla zwykłego bezpieczeństwa na przyszłość . I mam pytanie co sądzicie o takim kominie do kominka i koszt z wysyłką 7,5mb z izolacją to 1400-1500zł
[link do oferty na Allegro wygasł]

Jura_materiały
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2017, 6:42
Lokalizacja: Bielsko/Czechowice/Łodygowice
Kontaktowanie:
Re: SCHIEDEL czy PLEWA

autor: Jura_materiały » 15 maja 2017, 9:52

Podstawowym pytaniem będzie w tym przypadku rodzaj pieca grzewczego tj. Na paliwa stałe czy na gaz.
Handlujemy Leierem, Icopalem, Shiedelem.
Klienci z reguły decydują się na Shiedela.
Bardo dobry stosunek jakości do ceny przy czym wkład (żółta rura) pochodzi z niemieckiej fabryki.
W przypadku pozostałych systemów produkowane są w większości w czeskiej fabryce (Praga)
Zdarzyły się dwie reklamacje w przeciągu 4 letniej współpracy.
Pozdrawiamy Jura Podbeskidzie


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów