Koryto odprowadzające wodę z tarasu, czym wylać?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Astralius
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2019, 20:38
Koryto odprowadzające wodę z tarasu, czym wylać?

autor: Astralius » 03 cze 2019, 20:53

Dzień dobry,

Poszukuję porady w następującej kwestii: chcę sobie zrobić linię drenarską wokół tarasu na gruncie... Na dzień dzisiejszy jest betonowa płyta tarasowa izolowana membraną EPDM, woda z tarasu ścieka do koryta i dalej do kanalizacji deszczowej (rury odprowadzające już są). Koryto jest prostokątne w przekroju, szerokie na ok. 25 cm, głębokie na ok. 40-50 cm. Na jego dnie mix: trochę wylewki betonowej, a trochę gruntu rodzimego (dość plastyczna glina).
Mam z tym taki problem, że koryto ma miejscami przegłębienia na ok. 2cm przez co woda w tych miejscach stoi zamiast spływać. Kłopot w tym, że kompletnie nie wiem czym to wylać, aby nie popękało, a jednocześnie było szczelne i nie chłonęło wody (jak zwykły beton).

Myślałem nad takimi rozwiązaniami:
1. Wylewka samopoziomująca bezpośrednio na oczyszczone/zagruntowane istniejące podłoże + po zaschnięciu cienka warstwa hydroizolacji w płynie.
2. Wodo/mrozoodporna zaprawa wyrównująca: tu najpierw wtopiłbym listwy (do usunięcia po położeniu równej warstwy zaprawy i uzupełnienia po wyschnięciu) i przy okazji wyrobił delikatny spadek w kierunku odpływu + po zaschnięciu cienka warstwa hydroizolacji jak wyżej.

Czy to jest dobre podejście? Będzie to trwałe, czy może powinienem zastosować coś innego? Proszę o porady.

Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów