Wyciszenie ściany w sypialni - co wybrać?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Pikuss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2022, 19:49
Wyciszenie ściany w sypialni - co wybrać?

autor: Pikuss » 20 maja 2022, 12:59

Witam wszystkich,

Moje mieszkanie jest na etapie deweloperskim i juz na początku chciałbym wyciszyć dwie ściany w sypialni. Układ jest taki, iż do bocznej ściany sypialni przylega łazienka sąsiada, do tylnej ich sypialnia. Chciałbym skutecznie odizolować sie od ich hałasów dobiegających z mieszkania, zwłaszcza łazienki.
Rozpatuję dwie wersje wyciszenia.
- Początkowo planowałem stelarz wypełniony wełną akustyczną, a do niego przykręcone podwójne płyty akustycznego kartongipsu.
-Obecnie jedna firma bardzo mi poleca piankę akustyczną z podkłądem gumowym o grubości 4,3cm, którą przykleja się do ścian, a na nie przykleją się jedną warstwę akustycznego kartongipsu.

Link do pianki: https://soundsolutions.pl/pl/p/Pianka-akustyczna-140-kgm3-4-cm-/85

Bardzo proszę o podpowiedż, które roziazanie skuteczniej pozwoli mi osiągnąć ciszę w sypialni. Niewąpliwie pianka byłaby dużo łatwiejsza w montażu oraz zabrałaby mniej miejsca, jednak zależy mi głównie na efektywności, nawet kosztem powierzchni.
Które rozwiązanie powinienem zastosować?

Pozdrawiam

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów