Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Gocha67 » 11 gru 2018, 22:39

Firma http://pol-agma.pl/ wykonuje fachowo izolacje. Specjalizują się w pracach związanych z ocieplaniem obiektów. Wykonali u mnie wszystko idealnie i terminowo. Jestem zadowolona.

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 190
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: miki789 » 15 sty 2019, 12:06

Izolacja dachu poszła u mnie amerykańską pianką QuadFoam 500. Przewaga płyt OSB ogólnie, więc adhezja w tym przypadku wzorowa. Właściwości techniczne najwyższe z możliwych, a tabele produktu (certyfikowane na marginesie) zgadzają się z rzeczywistością. Dystrybutor, jedyny na kraj tej amerykańskiej pianki https://doskonalaizolacja.pl/. Mają też listę zaprzyjaźnionych wykonawców, więc pod region ci prawdopodobnie coś doradzą. Stronkę zostawiam w celach poglądowych. Jest jeszcze kalkulator https://doskonalaizolacja.pl/kalkulator/, więc od razu ocenisz, co i jak w kwestiach budżetowych. Oczywiście kalkulator poglądowy, ale mniej więcej daje obraz inwestycji. O tyle ciekawe, że w minusowych temperaturach leją piankę, bez utraty wartości. Gwarancja dożywotnia, lekko ograniczona, ale zawsze. Wiem z dobrego źródła (od zaprzyjaźnionej ekipy budowlanej), że faktycznie dotrzymują. Komfort psychiczny :)

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 190
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: miki789 » 15 sty 2019, 12:07

Postawiłem na amerykańską piankę QuadFoam 500 i nie bez powodu zaznaczam nazwę, bo dostawca komponentu daje nawet dożywotnią gwarancję. To jest kalkulator https://doskonalaizolacja.pl/kalkulator/, na którym liczyłem wstępnie koszty inwestycji i były niewielkie odstępstwa. Pogadałem z oficjalnym dystrybutorem, właśnie z Doskonałą Izolacją i jest duża wiarygodność. Pianka dopasowana do każdego materiału. Poza tym przyznam, ze szybkość aplikacji pianki poliuretanowej mnie mocno na plus zaskoczyła. Jak stawiasz dom energooszczędny, podobnie do mnie to raczej QuadFoam 500 to jedyne sensowne rozwiązanie. Jeszcze zaznaczę, że to pianka premium, a nie standard. Jak chcesz inwestycję konkret to warto poczytać.

Baśka74
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 10 lis 2018, 8:44
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Baśka74 » 27 sty 2019, 14:13

Godną polecenia w wymienionym aspekcie jest firma www.ocieplaniepiankapur.com. Specjalizują się w pracach związanych z ocieplaniem obiektów głównie z użyciem pianki poliuretanowej. Solidnie i uczciwie wykonują swoją pracę.

Kriss9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Kriss9 » 05 lut 2019, 10:51

Pogadaj z Doskonała Izolacja, https://doskonalaizolacja.pl/kalkulator/, bo jako jedyni na krajowym rynku dostarczają amerykańską piankę PUR. W porównaniu do wełny izolacyjnej to jest prawdziwa przepaść jakościowa, oczywiście na korzyść QuadFoam500. Nie ma lepszej pianki PUR obecnie, a porównywałem i to srogo wiele rozwiązań. Pytałem wykonawców. Wiadomo, że każdy zachwala, ale w specjalistycznych opracowaniach amerykanie przodują w technikach ociepleniowych.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 373
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: robertkrajcarz » 25 mar 2019, 15:43

Ja sobie bardzo chwalę izolację piankową. Straty ciepła są dużo niższe niż to było przed remontem poddasza. W piance nie zalęgną mi się żadne myszy, nie będzie parcieć i zbierać wilgoci, odpada problem z pleśnią i grzybem. Co do wykonawcy to polecam Termil ( http://termil.pl). Uczciwe podejście, jasne warunki cenowe, sprzątają po całej robocie, nie zostawiają syfu u klienta.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów