Izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ayanami144
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2019, 23:14
Izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych

autor: ayanami144 » 15 maja 2019, 23:15

Dzień dobry,

zwracam się do forumowiczów z dość nietypowym zapytaniem. Otóż nie wchodząc w szczegóły mam problem z jednym z domowników, konkretniej z jego chrapaniem. Problem jest niezwykle uciążliwy, zakupiłem jakiś czas temu silikonowe stopery do uszu z dwoma filtrami, jeden rzekomo filtrujący częstotliwości towarzyszące chrapaniu. Niestety w żadnym wypadku nie rozwiązuje to mojego problemu. Zakleiłem nawet otwory w filtrach odpowiedzialne za przepływ powietrza, które poprawiły tłumienie, jednak konsekwencją tego jest pocenie się małżowiny usznej i ogólny dyskomfort. Poza tym generalnie użytkowanie zatyczek nie jest dla mnie zbyt komfortowe dlatego szukam innego rozwiązania. Chciałbym wyciszyć drzwi bo to przez nie dostaje się najwięcej hałasu, natomiast nie mam dobrego pomysłu na realizację. W internecie znalazłem materiał do izolacji akustycznej AKU-PR140 5cm, mój pomysł z grubsza polega na naklejeniu warstwy takiego materiału na sklejkę o wymiarach drzwi (drzwi wewnętrzne) i wstawieniu jej we framugę, a następnie zamknięciu drzwi. Nie jest to pewnie rozwiązanie najlepsze, ale musi być stosunkowo mobilne. Tutaj też naszła mnie myśl spytania o poradę. Być może ktoś ma jakieś doświadczenia z wygłuszaniem, czy to do wyboru materiału, czy też samej realizacji.Gorąco liczę na komentarze i pozdrawiam.  

klejofas
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:14
Re: Izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych

autor: klejofas » 16 maja 2019, 15:31

Nie sądzę że dzięki temu uzyskasz zadowalający efekt. Należało by dodać próg z uszczelką (lub wstawić próg automatyczny opadający do drzwi akustycznych), dodatkową uszczelkę po obwodzie w skrzydle, wtedy może jakąś różnice zobaczysz, ale też może być różnie. Dużo zależy od wypełnienia skrzydła (jeśli masz tam karton tzw plaster miodu to szkoda wydawania kasy i w takim przypadku święcona woda nie pomoże) oraz jak zamontowano ościeżnicę, standardowo stosuje się pianę tylko miejscowo, żeby mówić o jakiejś izolacji, trzeba by przynajmniej wypełnić na całym obwodzie pianą luz między futryną a ścianą i pozostałą przestrzeń wypełnić wełną i to dopiero zamknąć opaską. Ogólnie o ile to faktycznie tylko drzwi są problemem, proponował bym wymianę drzwi na najlepiej Rw=42dB (tylko może być problem z funkcjonalnością ich w mieszkaniu bo grubość takich drzwi to około 7cm i waga około 80-90kg koszt z montażem około 3-3,5tyś) ale i drzwi 32dB już powinny dać poprawę.

Damina90000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 31 maja 2019, 8:47
Re: Izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych

autor: Damina90000 » 03 paź 2019, 12:25

Dobre drzwi z izolacją akustyczną mam z Gerdy. Drzwi ładne funkcjonalne, wyglądają ślicznie. Są wytrzymałe i przy dziecku nie są porysowane tak jak to bylo u nas z poprzednimi drzwiami.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów