Izolacja akustyczna od sąsiadów

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

alternatywny
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018, 21:49
Izolacja akustyczna od sąsiadów

autor: alternatywny » 20 gru 2018, 8:50

Cześć,
Zainteresowałem się tematem wyciszenia ściany.
Mieszkanie łączy się z drugim ścianą między salonem i sypialnią oraz łazienka - przedpokój.
Chodzi mi o ścianę pomiędzy dwoma pokojami (zaznaczona na czerwono). Aktualnie jest jakaś ściana pomiędzy mieszkaniami (nie mam wiedzy z czego wykonana) i na to płyty GK. Wyciszenie jest bardzo słabe, słychać wszystko co dzieje się w drugim mieszkaniu. I w drugą stronę również. Tutaj sąsiad ma nawet gorzej bo ma sypialnię od jego strony ale mnie to ogranicza bo nie mogę głośniej obejrzeć filmu wieczorem czy zaprosić gości.
Planuję na tą ścianę dać lico cegły i w związku z tym wpadłem na pomysł żeby również przy okazji poprawić izolację akustyczną.
Wstępny plan jest taki aby rozebrać aktualną ścianę gk (czerwona). Nie wiem co zobaczę pod nią ale docelowo chciałbym przykręcić do ścian bocznych (i tu jest problem bo ściana z drzwiami to również gk), sufitu i podłogi profile zostawiając ok 1cm przerwy, pomiędzy stelaż - wełna 5cm, na to płyta gk zwykła i bezpośrednio na nią akustyczna (o zwiększonej gęstości) i wykończeniowo wspomniana już cegła.
Daje to ok 11 cm i jest to max jaki mogę wykorzystać bo aktualnie 5cm od ściany zaczyna się otwór drzwiowy.

Zastanawia mnie jak spisze się taka konstrukcja i jak to przymocować ścian prostopadłych. Aktualnie wydaje mi się, że płyty są przymocowane w sposób nakreślony na rysunku. Nie chciałbym również demontować ścian zielonych bo nie tak dawno były malowane.
Jakieś pomysły / porady?

W załączeniu szkic + kłopotliwy narożnik, który nie mam pojęcia jak zabezpieczyć

https://zapodaj.net/images/01f6a42eb09c0.jpg
https://zapodaj.net/images/61e3ab9391a65.jpg

alternatywny
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018, 21:49
Re: Izolacja akustyczna od sąsiadów

autor: alternatywny » 16 sty 2019, 16:39

Okazało sie, że pod płytą gk nie ma profili tylko są bezpośrednio przyklejone do murowanej ściany. Zmniejsza to niestety moje możliwości bo od muru do zawiasu drzwiowego mam 8-8,5cm max.
Myślę dalej o wełnie Rockton 5cm i jednej warstwie płyty co daje 6,25 cm + 2-2,5 cm cegła i wychodzi niecałe 9cm. Tylko nie odsune wtedy stelaża od murowanej ściany, a początkowo planowałem przerwę ok 1cm.

Jakieś porady?

neoprim
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:18
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Izolacja akustyczna od sąsiadów

autor: neoprim » 26 kwie 2019, 21:12

Aby izolacja była skuteczna powinno się zdemontować ściankę z drzwiami, wyciszyć całą powierzchnię bez przerw, a na końcu ściankę odbudować.

franek788874
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2020, 15:42
Re: Izolacja akustyczna od sąsiadów

autor: franek788874 » 14 sie 2020, 8:05

Ja miałem problem z hałasami od sąsiada. Zrobiłem wyciszenie matami ISOLA. Wreszcie mogę spokojnie odpocząć po pracy i nie słychać co dzieje się u sąsiada


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów