cennik usług hydraulicznych

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

DANIELABRAMOWICZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2010, 12:16
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
cennik usług hydraulicznych

autor: DANIELABRAMOWICZ » 06 mar 2010, 19:23

Witam serdecznie.

Chodzi mi o cennik usług hydraulicznych......

Od 3 lach wykonuję ten zawód w kraju i ciężko mi jest trzymać się cen które są w cennikach które można znaleźć na necie np. cennik-uslug.pl
Nawet nie próbuję podawać takich cen bo są one poprostu śmieszne np.

(Usuwanie starych punktów hydraulicznych (brodzik, zlewozmywak, umywalka, wanna itp) 110,00 - 150,00 zł/szt.)

Plus do tego montaż ze 150zł..... nikt nie da 300zł za podłączenie umywalki !

Czy podpowie mi ktoś jakich cen się trzzymać i mniej więcej wyceniać niektóre prace hydrauliczne.....????

Nie chcę podawać zbyt wysokich cen moich usług ale też nie chcę robić ludziom prezentów finansowych....

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK
Re: CENNK USŁUG HYDRAULICZNYCH

autor: luxus » 03 kwie 2010, 19:06

witam. szczerze to az przypatrze sie wypowiedziom ;-) pozdrawiam

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: IDM-SERVICE » 06 kwie 2010, 11:11

Witam

W cenach, które podałeś zawarte jest nie tylko sam demontaż urządzenia ale i inne czynności. Jakie to sam Wiesz. Lub ich nie wliczasz do wyceny, a to błąd.

Kup cenniki KNR 2-15 i 4-02. Tyczą się one robót instalacyjnych, czasami i 2-18 się tobie przyda, a także 4-01, tam masz przekucia i bruzdy.

Kup Sekocenbud za aktualny kwartał i na bazie cenników wykonaj kalkulację średnią. Będziesz miał wówczas adekwatna cenę rynkową średnią.

Pozdrawiam
Góral z Sudet

adak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2010, 18:41
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: adak » 11 kwie 2010, 19:33

No mistrzu to jest trudne zagadnienie z jednej strony są oficjalne cenniki i broszurki a z drugiej pseudo-fachowcy co myślą że są superhydraulikami i ceny zbijają do śmiesznych. Ja pracuję w tym zawodzie ah nie pamiętam już ile to lat wciąż uczę się nowinek i różnych nowych technologii uważam że moja wiedza jest bogata lecz tak jak powiedziałem uczę się wciąż. Chciał bym wyceniać swoje roboty w/g oficjalnych cenników lecz nazwijmy ich dzikusy ( pseudohydraulicy) pozbijali ceny do maxa. Oczywiście oni robią umywalki,jakieś tam biedne łazieneczki - czyli najprostsze roboty. Wówczas wytwarza się opinia że punkt hydrauliczny to kosztuje od 50 do max 110 pln. Inwestorzy między sobą pocztą pantoflową to przekazują a wówczas słyszysz że jesteś zbyt drogi. Nikt nie bierze pod uwagę twoich umiejętności i wiedzy praktycznej. Wiadomo że po dzikusie trzeba będzie pewnie poprawiać ale ludzie w większości idą na cene Dobrze jeśli trafią ci się klienci typu cytuję- "chciał bym ogrzewanie w domku połączone z solarami , same podłogówki a którym to mógł bym stereować za pomocą telefonu komurkowego lub pilota chcę filtry do wody abym mógł ją pić prosto z kranu a wodę w całym domu chcę zakręcać z włącznika elektrycznego tak jak gasi się światło a całość ma być zrobiona estetycznie i w ogóle nie chcę wiedzieć że mam jakieś ogrzewanie chcę płacić za gas i to tyle ". Cytat jest prawdziwy. Wówczas dzikusy odpadają już na samym starcie i wtedy cennik robi się całkowicie inny można by powiedzieć że w niektórych przypadkach oficjalne ceny są dość niskie a przy takiej inwestycji zostają dwukrotnie przekroczone. Po takich robótkach twoja renoma wzrasta , takie robótki są zauważane w innym środowisku niż blokowiska. Ogólnie zmierzam do tego że powinieneś raczej trzymać ceny nisko ale roboty wymagające myślenia cenić wysoko jeśli poziom twojej wiedzy jest dość dobry. Jak będziesz miał renomę - będziesz miał i klientów. A jak będziesz miał klientów za dużo to delikatnie podniesiesz ceny.
Ja za domek o pow. 140 m biorę od 4500 do 6000 jeśli to zwykła instalacja ale mówię o całości hydrauliki. Robiłem też domek 160m za ponad 30000 mówię oczywiście o samej robociźnie. Chcąc mieć renomę zawsze rób zdjęcia przed i po wykonaniu instalacji a następnie jeżeli inwestor pozwoli to po wykończeniu także pamiętaj że inwestora nie obchodzi w którym kierunku płynie woda obchodzą go koszta i czy opakowanie jest ładne przy czym inwestor nie lubi być obciążany doglądaniem jakiś tam zaworów lub innych zabawek. Ja robię na terenie pomorskiego woj. tu cena punktu wacha się między 80 - 150 ale lepiej brać od całości - są też pułapki niekiedy dzikusy obniżają cenę roboty a "tną inwestora na materjale" pamiętaj abyś wstępnie klientowi wycenił materiał wówczas ma całośc jak na dłoni. Trzymaj się i przyjemnych robutek.

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: IDM-SERVICE » 12 kwie 2010, 10:08

Witam

Temat "dzikusów" to odrębny problem. Jak wrzód na t..

Jednak inwestorzy "mądrzy" dzisiaj nie patrzą tylko na cenę.

Robiąc kalkulację szczegółową sam się przekonasz, że montaż umywalki to nie 100 zł tylko mniej. Jednak są inne pozycje, które do tej dochodzą.
Przykładowo w nowym budynku musisz doprowadzić rury do punktu poboru - baterii czasami są to 3 rury, woda zimna, ciepła i cyrkulacja. Do tego dochodzą podejścia pod baterię plus montaż baterii. Czasami mamy do czynienia z bateriami stojącymi, a nie ściennymi, wówczas dochodzi montaż wężyków i dodatkowych zaworków. DO robót towarzyszących zaliczyć należy izolację rur, bruzdy i przebicia
i późniejsze zamurowanie przebić z obsadzeniem tulei przejściowych i zamurowanie bruzd.
Jak się zbierze to ziarnko do ziarnka to wyjdzie kwota większa niż 100 zł.
Jednak mając w ręku kosztorys szczegółowy mamy także wykaz niezbędnych materiałów do realizacji zadania jak i ich wartość.

CO do "złotych rączek" to takowe nie dysponują firmą i nie wystawiają faktur, które coraz częściej chcą inwestorzy.

Dlatego nie martwię się "fachowcami" gdyż tylko głupi i nieroztropny inwestor takowych najmuje. Potem nie znajdzie wykonawcy, który mu sknocił i bierze innego do poprawek, które notabene kosztuje więcej.

To tak pokrótce

Pozdrawiam
Góral z Sudet

adak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2010, 18:41
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: adak » 12 kwie 2010, 20:16

To co GÓRAL napisał to prawda co raz to częściej spotyka się inwestorów którzy żądają faktury na usługi a wówczas mają potwierdzenie wykonania usługi jak równierz i gwarancje bo jeśli się wystawia fakturę na usługę to gwarancja jest obligatoryjnie. No oczywiście że jak się tak liczy jak Góral napisał to fakt ziarnko do ziarnka i uzbiera się na mercedesa - niestety nie każdy inwestor jest szczęśliwy kiedy liczył tylko za punkt a przed oczami jego staje całkowity obraz usługi z przekuciami , ociepleniami itp, itp. Wówczas możemy mieć kłopotliwe rozmowy i wyjaśnienia ( mowa o prywatnych osobach " laikach") dla tego też pisałem o całkowitej wycenie przed podjęciem się usługi. Pamiętajmy że chcemy zdobywać rynek a nie go tracić. Zaś jeśli chodzi o firmy lub robótki zlecane przez instytucje państwowe to jak najbardziej liczymy wszystkie szczątkowe prace i sumujemy je na koncu. Pozdrawiam

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: IDM-SERVICE » 13 kwie 2010, 6:10

Witam

Przedstawiając inwestorowi kosztorys szczegółowy uświadamiamy mu, że montaż umywalki to koszt tylko 50 zł. Ale pokazując mu resztę pozycji uświadamiacie mu, że nie tylko montaż umywalki jest ważny.
Zakres do montażu umywalki to poniżej podane czynności:
1.Wyznaczenie miejsca ustawienia umywalki.
2.Obsadzenie wsporników lub umocowanie podstawy.
3.Ustawienie umywalki.
4.Uszczelnienie króćca odpływowego lub wykonanie połączenia wciskowego.

A co z resztą???

Jeżeli ktoś mówi, że montaż umywalki jako punktu - to koszt 100 zł. Wówczas życzę mu powodzonka w kuciu bruzd pod podejście, jego zakryciu i wykonaniu rurociągu kanalizacyjnego i podejścia za dalsze 50 zł. Dobrze jest gdy odcinki kanalizacji są krótkie.

Przemyślcie to, i zweryfikujcie przeszłość.

Z reguły kończy się negocjacją dopłaty, na którą inwestor nie ma po prostu ochoty. Cena umowna obowiązuje.

Pozdrawiam
Góral z Sudet

bzyk64
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:15
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: bzyk64 » 28 lis 2010, 23:21

Witam!
Jeśli potrzebna jest wycena prac hydraulicznych to proszę o maila. Zajmujemy się instalacjami hydraulicznymi od wielu laty i posiadamy w tym bogate doświadczenie.
Polecam siebie na przyszłość,
Piotr Appelt -

Przemek
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: Przemek » 01 gru 2010, 9:04

a możesz kilka orientacyjnych cen wpisac tu na forum ?

ANAana
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:37
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: ANAana » 24 gru 2010, 20:54

te fachura,zapomnialeś sie naumiec ortografii,aż ucho boli.Zamilcz. :shock:

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5335
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: Bolas » 09 sty 2011, 18:50

Tak nie ma to jak się zareklamować na forum. Wszystko oczywiscie zalezy jak lezy. Ja zawsze do kazdego projektu podchodzę osobno. Najpierw muszę poznać oczekiwania klienta potem przedstawiam opcję i wybieramy technikę oraz materiał wykonania. Wtedy wiem czego oczekuje inwestor i jaki jest zakres moich obowiazków. Wiadomo ze w różnych systemach roboty pójdą nam lepiej albo gorzej (czyt. szybciej lub wolniej). Klient dostaje jasną i przejrzystą ofertę gdzie jest wypisany zakres robót i cena urządzeń. Chce ma czas na jeżdżenie i sprawdzanie cen sprawdza lub idzie z wyceną do innego gościa. Gość widzi że na wycenie jest zaznaczony bardzo długi zakres robót i wymięka bo on tego nie zrobi do tamtego nie ma narzędzi albo nie da gwarancji ze takie albo inne rozwiązanie będzie działać.
Ostatnio miałem przykład podczas prac na budowie przyszedł znajomy inwestora i zaczał wypytywać o system rur zgrzewanych jak one się lepią i jak licze pkt hydrauliczne itd. Po kilkudziesięciu minutach rozmowy gosc stwierdza ze on się tak pyta bo on też "robi wode" ale tylko w miedzi i to nawet kupił sobie ostatnio sprzęt w postaci palnika. "Musisz mieć dzianych inwestorów"- odparłem i tu po uśmieszku usłyszałem no ja biore za łązienkę 150-200zł!!!. Popatrzyłem z niedowierzaniem a on dodał: "No za taka standardową umywalka ubikacja i wanna lub prysznic" Spytałem czy ma za co żyć bo ja bym za tyle nawet nie dojechał do klienta. Odparł: "No wiesz mam strasznie niska rentę". Później rozmawiałem z inwestorem i dowiedziałem sie ze on ma jeszcze 2 gosci do pomocy którzy idą mu kuć bruzdy bo on ma słabe serce i już mi ręce opadły razem ze szczęką. Zapytany czemu nie wziął sąsiada odparł ze woli mieć dobrze i z gwarancją.
Raz spotkałem sie ze stwierdzeniem ze pkt hydrauliczny kosztuje 50zł po czym dowiedziałem sie że za pkt gość liczy zimną wodę i ciepłą osobno czyli razem 100zł???!!

INWESTORZY PAMIĘTAJCIE!!! Gość który posiada firmę powinien pokazac i posiadać jak największy zakres uprawnień. Mozecie rządac od niego dokumentów przebytych szkoleń w zakresach w ktorych ma usługi oraz montażu systemów ktore instaluje (czesto system sam w sobie posiada gwarancję PRODUCENTA ktora jest ważna tylko w przypadku posiadania odpowiednich kwalifikacji montażysty). Firma ma możliwość wystawienia osobie fizycznej aktualnie fakturę z obniżonym podatkiem z 23% na 8%VATu (nie musicie latać po urzędach i prosić sie o zwrot nadpłaconego VATu). Kupując materiały przez firmę montażową jesteście w stanie kupić je taniej i niejednokrotnie sa lepszej jakosci niz materiały kupowane w Marketach. Mając w ręce fakturę macie też gwaracnję na instalację i ewentualne roszczenia.
Porządny instalator nie ma badziewnych narzędzi a zakres usług nie zamyka się w jednym systemie.

krystian Hydraulik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2011, 10:14
Lokalizacja: gdansk
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: krystian Hydraulik » 01 lis 2011, 10:57

To moze ja Ci odpowiem na moim przykładzie wykonuje tylko przeróbki w mieszkaniach itp. w domki juz sie nie bawię , bo pracuję na etacie hydraulika w firmie , a po pracy biorę dodatkowe zlecenia, gdybym brał domki to nie wiem kiedy bym spał (-:

cennik

cena za pkt od 150-200 zł w zalezności jaka odległość np do przeniesienia i w czym trzeba bruzdy kuc.

biały montaż 80 zł za szt ( oczywiscie bez kabiny) za kabine biorę od 300 w zwyz zalezy jaka kabina
montaz stelazu pod zabudowe 200 zł
mieszacze od 250 wzwyz w zaleznosci jak skomplikowany np za mieszacz z deszczownica wylewka pod baterie , słuchawke biore 400 zł jezeli sa dysze dodatkowo 100 zł

za demontaz biore od 50 za pkt

Podstawa to narzędzia , klient na to patrzy , wszystko mamm firmy hilti, praski Remsa , tece , kan itd . W sprzęt musisz zainwestowac (-:

Jezeli chodzi o pseuda hydraulikow typu kafelkarz hydraulik i elektryk w jednym to szkoda mi słów ja juz tyle sie naoglądałem ze co poniektorzy to powinni wyroki dostac za partactwo. Niestety co do jakosci kształek to wiekszosc pseudo fachowcow zaopatruje sie w castoramie (szkoda słow) w castoramie ostatnio chciałem kupic rurke do gazu9bo mi zabrakło) okazało sie ze ona jest ze SZWEM, a obsługa na moja uwage stwierdziła ze takie sprzedaja i maja atest hehe pękłem ze smiechu.
hydraulik tel 502-178-598

M_Bros
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2011, 8:03
Lokalizacja: Podlasie
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: M_Bros » 05 lis 2011, 8:18

Witam.
Dostałem zlecenie na zrobienie instalacji C.O. w budynku. Cena zaproponowana za punkt to 64zł(na rękę).
Jest to budynek złożony z 3ch bloków(korytarzy). Łącznie ok. 100pkt na piętro(3kondygnacje).
Punkt - podłączenie grzejnika.
Na parterze mam do przekucia ok. 60ścian na leżak(srednia grubość - 25cm).
Na jednym z bloków leżak musi iść w PPstabi, 130metrów leżaka idzie fi63, pozostałe 80metrów mniejszymi średnicami.
Pozostałe dwa bloki to kanowski system steel. Łącznie 250metrów leżaka podwieszonego pod sufitem w piwnicy.
Nie miałem nigdy takiej "inwestycji", nie wiem za co tak na prawdę powinienem dostać pieniądze, czy tylko za punkt-grzejnik? Kierownik budowy jest przekonany, że za leżaki się nie płaci, jedynie za leżak w ppstabi może mi dorzucić 2000zł(2tyg pracy), z uwagi na to, że jest to czasochłonne, a jemu się śpieszy.
Nie wydaje mi się, żeby leżak powinien być darmowy, z uwagi na to, że położenie zajmie mi 1.5miesiąca(pracujemy we dwóch ze wspólnikiem).
Podejścia pod grzejniki również mają być w systemie steel.
Czy możecie mi podpowiedzieć jak na prawdę powinienem wycenić tą "inwestycje"? Dowiedziałem sie od znajomego, który również ma własną firmę(od ok.10lat), że powinienem wyliczyć średnią ze średnic rur i tyle zażądać za metr leżaka(ok25-30zł za metr), ale jestem pewny, że zostanę wyśmiany.
Pozdrawiam.

gremlinr
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:26
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: gremlinr » 04 gru 2011, 22:39

I tak nie wiecie ile brać ja wykonuje 3 łazienki w miesiącu od podstaw czyli elektryka hydraulika karton gips płytki podłoga montaż białego za 3tysiące od sztuki i mam 9 tysięcy miesięcznie i żyje jak pan a wy tu piszecie i nazywacie nas dzikusy , ale cóż ja w 3 lata wybudowałem dom bez kredytu i pisze właśnie z wczasów z Turcji a wy kredyciarze moze macie lepiej ale za pieniążki z banku pozdrawiam

Robert Czajkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:09
Lokalizacja: Poznań
Re: cennik usług hydraulicznych

autor: Robert Czajkowski » 28 gru 2011, 22:48

Aż do Turcji musiałeś uciekać przed spienionymi klientami??
Poza tym musisz się tam świetnie bawić skoro tu z nami piszesz :)

Pozdrawiam


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów