Poproszę o pomoc w wyborze źródła ogrzewania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Stawro
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2022, 19:23
Poproszę o pomoc w wyborze źródła ogrzewania

autor: Stawro » 09 mar 2022, 19:36

Witam
Mam dom ok. 10 km. pod Warszawą. Budynek jest z końca lat 90tych. Dach dwuspadowy, jeden spad jest wyżej i pod tym dachem jest użytkowy strych, a drugi spad jest niżej i jest tam strych bardzo niski nieużytkowany. Ściany zewnętrzne składają się z trzech warstw. Zewnątrz jest cegła pełna, potem styropian 5 cm i potem pustak ceramiczny U 220. Zewnątrz budynek nie posiada docieplenia. Użytkowy strych to 2 piętro bez ogrzewania (to tylko graciarnia - tam się nie przebywa). Zamieszkałe jest więc 1 piętro i parter. Dom ma 95 m2 (ok. 5 m2. to klatka schodowa). Budynek jest od początku ogrzewany kotłem na węgiel i tylko grzejnikami żeliwnymi typu T1, a instalacja to rury stalowe 3/4 cala. Piec to typowy kopciuch klasy 0 z tamtych lat (Zębiec rocznik 1997 o mocy 21kw. i ok. 50 litrów pojemności wodnej). Żeberek wszystkich grzejników jest 101. Cały zład wody ma ok. 200 litrów. Przy temperaturach na zewnątrz 3-4 stopnie rozpalane jest gdzieś w południe i palone do 8-9 wieczór. Gdy jest poniżej zera do minus 8 to rozpalane jest koło 10 rano i palone do 10-11 wieczór. Średnio na piecu utrzymuje się 55-60 stopni. Myślę, że gdyby palić całą dobę to temp. mogłaby być nawet niższa w instalacji. instalacja długo stygnie.
Chciałbym zmienić piec na coś eko dla świata, mniej obsługowego dla mnie, nie chcę zmieniać instalacji bo ta, to mnie chyba przeżyje. Nie mam gazu ani w posesji ani nie dochodzi do bramy. Musiałbym ciągnąć prawie 80 metrów od rury w ulicy moim sięgaczem do bramy, po podwórku, licznik, nie mam komina do gazu itd. Koszta inwestycyjne bardzo duże. Gmina może przyznać dotację wymieniając piec na paliwa stałe na inne tylko nie na paliwa stałe. Po rozmowach w rodzinie postanowiliśmy, że może ta pompa ciepła oraz docieplenie stropu na niskim stryszku 30 cm. wełny i docieplenie dachu 30 cm. wełny na strychu użytkowym (na tyle moglibyśmy sobie pozwolić w tym roku w kwestii docieplania domu). Jeżeli pompa to jakiej mocy do współpracy z grzejnikami i tej pow. domu? W posesji mam jedną fazę, dwa budynki gospodarcze z dachami w kierunku południowym i zachodnim, ale fotowoltaika to może później.
Czy moglibyście coś doradzić, jaki typ pompy - czy wysokotemperaturową czy jednak typową powietrze-woda, a dokładając więcej żeberek dla ogrzewania niższą teperaturą.
Jakiej mocy,producenta, kogo polecacie ze względu na sprzedaż, serwis, kompetencje doboru urządzeń z pod Warszawy?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Poproszę o pomoc w wyborze źródła ogrzewania

autor: Konsultant Viessmann » 10 mar 2022, 10:26

Zachęcam Cię do złożenia u nas zapytania ofertowego. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje, a uzyskasz profesjonalny dobór bezpośrednio do Twojego domu przez naszych specjalistów. Jeśli szukasz naszych firm partnerskich, które działają w Twojej okolicy, to skorzystaj z naszej sieci sprzedaży - wystarczy wpisać adres lub kod pocztowy. Wszystko znajdziesz na naszej oficjalnej stronie internetowej. Zapraszam na priv, to podeślę bezpośrednie linki


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 172 gości

Gotowe projekty domów