Pytania o instalację gazową

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

JacobOnly
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:22
Pytania o instalację gazową

autor: JacobOnly » 13 maja 2018, 11:39

Witam,
na wstępie nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale w razie gdybym się pomylił proszę o przeniesienie tematu.

Zacznę od tego że w kamienicy w której mieszka moja mama w jednym z lokali użytkowych mieszczących się od ulicy została otwarta gastronomia.

Interesują mnie pewne fakty i szukam na nie odpowiedzi, czy w budynku w którym jest gaz z sieci można posiadać butle z gazem i czy ten przepis w infrastrukturze odnośnie zakazu używania butli gazowych w budynkach w których jest gaz z sieci nadal jest aktualny?

Owa gastronomia od strony podwórka postawiła dwie butle z których korzystają w sumie te butle stoją pod oknami mieszkańców ( są w jakiś sposób zabezpieczone ) ale uważam że stwarzają niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Pytanie brzmi czy jest to legalne?

Drugie pytanie to czy rury gazowe mogą być schowane pod ociepleniem budynku czy przypadkiem nie powinny być na wierzchu?

Kolejne pytanie odnośnie wentylacji , w mieszkaniu przy otwartych oknach czuć zapachy unoszące się z kuchni owej gastronomi...

Nie jestem osobą która chce dla kogoś źle obawiam się o bezpieczeństwo.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów