Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 18 kwie 2015, 11:42
Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

autor: kolak » 24 kwie 2018, 16:13

Witam. Mam aktualnie remont poddasza, zostały zdjęte płyty gipsowe i usunięty styropian. Mam odkryte deski, które chciałbym jakoś bardziej zaimpregnować. Pytanie, co sie nadaje? Deski mają ze 20 lat, ale są w dobrym stanie, bo dach był szczelny. Następny remont będzie pewnie znów za 20 lat, więc wypada to ogarnąć. I drugie pytanie - czy ktoś stosował pianę PUR do ocieplenia i może powiezieć, czy jest lepsza niż wełna?

Awatar użytkownika
e-Rzecznik Vidaron
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

autor: e-Rzecznik Vidaron » 09 maja 2018, 10:50

kolak pisze:Witam. Mam aktualnie remont poddasza, zostały zdjęte płyty gipsowe i usunięty styropian. Mam odkryte deski, które chciałbym jakoś bardziej zaimpregnować. Pytanie, co sie nadaje? Deski mają ze 20 lat, ale są w dobrym stanie, bo dach był szczelny. Następny remont będzie pewnie znów za 20 lat, więc wypada to ogarnąć. I drugie pytanie - czy ktoś stosował pianę PUR do ocieplenia i może powiezieć, czy jest lepsza niż wełna?

Szanowny Panie,
Jeżeli drewno nie zostało zaatakowane przez wilgoć i jest w dobrym stanie, to do jego zabezpieczenia można wykorzystać Impregnat Konstrukcyjny marki Vidaron. Impregnat zabezpiecza drewno przed działaniem owadów i grzybów, a także wilgoci. Dzięki temu drewno jest odporne na rozkład i korozję biologiczną. Wyrób należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta.


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów