Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2015, 11:42
Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

autor: kolak » 24 kwie 2018, 16:13

Witam. Mam aktualnie remont poddasza, zostały zdjęte płyty gipsowe i usunięty styropian. Mam odkryte deski, które chciałbym jakoś bardziej zaimpregnować. Pytanie, co sie nadaje? Deski mają ze 20 lat, ale są w dobrym stanie, bo dach był szczelny. Następny remont będzie pewnie znów za 20 lat, więc wypada to ogarnąć. I drugie pytanie - czy ktoś stosował pianę PUR do ocieplenia i może powiezieć, czy jest lepsza niż wełna?

Awatar użytkownika
e-Rzecznik Vidaron
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

autor: e-Rzecznik Vidaron » 09 maja 2018, 10:50

kolak pisze:Witam. Mam aktualnie remont poddasza, zostały zdjęte płyty gipsowe i usunięty styropian. Mam odkryte deski, które chciałbym jakoś bardziej zaimpregnować. Pytanie, co sie nadaje? Deski mają ze 20 lat, ale są w dobrym stanie, bo dach był szczelny. Następny remont będzie pewnie znów za 20 lat, więc wypada to ogarnąć. I drugie pytanie - czy ktoś stosował pianę PUR do ocieplenia i może powiezieć, czy jest lepsza niż wełna?

Szanowny Panie,
Jeżeli drewno nie zostało zaatakowane przez wilgoć i jest w dobrym stanie, to do jego zabezpieczenia można wykorzystać Impregnat Konstrukcyjny marki Vidaron. Impregnat zabezpiecza drewno przed działaniem owadów i grzybów, a także wilgoci. Dzięki temu drewno jest odporne na rozkład i korozję biologiczną. Wyrób należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 320
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Zabezpieczenie desek od dachu na poddaszu

autor: pokoe » 27 cze 2018, 18:22

Faktycznie Vidaron będzie do tej pracy odpowiedni, niemniej warto też zastanowić się też nad nanoszeniem impregnatu skuteczniejsza metodą niż malowanie. Jeśli możesz sobie pozwolić na coś lepszego to ja absolutnie zachęcam, sam robiłem deski metodą ciśnieniową i po latach widać tę różnicę.


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów