Folia kubełkowa ?

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Przemo BITUM
nawrócony - nie spamuje
Posty: 66
Rejestracja: 19 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Trójmiasto

autor: Przemo BITUM » 24 lut 2009, 11:42

Na wstępie przepraszam bardzo żę się się wcinam w dyskusję ale proszę zauważyć jeden podstawowy fakt, folia służy do drenażu a nie do hydroizolacji, folia nie przyczepi się do fundamentu więc pod mogą powstać cieki i problemy. abizol fajny materiał tylko Panie TB nie może mieć kontaktu z styropianem gdyż jest na bazie rozpuszczalników i zje styropian. Jeżeli nie zastosujemy materiału który przyczepi się w stu procentach do konstrukcji woda gdzieś wlezie, zaistnieje zjawisko podciągania kapilarnego więc pójdzie w górę i grzybek jak tra lala powstanie nam. z foli kubełkowej nie zrobi Pan tzw wanny gdyż nie nadaje się ona na hydroizolację poziomą no i nie zrobi pan ciągłej izolacji pionowej z poziomą. opaska bitumiczna pozwala na to. Na zdjęciach widzimy że woda jednak wleciała i zamarzła w środku.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1734
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 24 lut 2009, 17:33

panie Przemku - przekazuję panu dalsze uświadamianie dla mnie prezentowanie systemów ze ścisłym przeznaczeniem i stosowanie ich gdzie popadnie jest ograniczone , ale ręce mi już opadają bo za chwilę się dowiemy iż za to że ptaki sr-ją w locie też jest odpowiedzialna zbyt szczelna hydroizolacja .
życzę powodzenia w edukowaniu choć na sukcesy raczej bym nie liczył :D

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24071
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 lut 2009, 10:21

Przemo BITUM pisze:Na wstępie przepraszam bardzo żę się się wcinam w dyskusję ale proszę zauważyć jeden podstawowy fakt, folia służy do drenażu a nie do hydroizolacji, folia nie przyczepi się do fundamentu więc pod mogą powstać cieki i problemy. abizol fajny materiał tylko Panie TB nie może mieć kontaktu z styropianem gdyż jest na bazie rozpuszczalników i zje styropian. Jeżeli nie zastosujemy materiału który przyczepi się w stu procentach do konstrukcji woda gdzieś wlezie, zaistnieje zjawisko podciągania kapilarnego więc pójdzie w górę i grzybek jak tra lala powstanie nam. z foli kubełkowej nie zrobi Pan tzw wanny gdyż nie nadaje się ona na hydroizolację poziomą no i nie zrobi pan ciągłej izolacji pionowej z poziomą. opaska bitumiczna pozwala na to. Na zdjęciach widzimy że woda jednak wleciała i zamarzła w środku.


Czy zapoznał się Pan z instrukcją zamieszczoną w rolce folii? po co styropian w fundamentach domów niepodpiwniczonych! Czyżby chciał Pan grzać fundament?

A_dam
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2009, 16:30

autor: A_dam » 06 kwie 2009, 19:38

Teraz to już całkiem zbaraniałem. Już niedługo mam zamiar zacząć budować dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem oraz bez podpiwniczenia. Po tych przekomarzaniach nie wiem, czy rzeczywiście nie powinienem ocieplać ściany findamentowej. Wcześniej myślałem o jej ociepleniu - to co "wystaje" ponad teren. Po takiej lekturze można zdurnieć.
Pozdrawiam i podziwiam za wytrwałość za trwanie przy swojej racji. Tylko kto tu ma rację?

!student!

autor: !student! » 06 kwie 2009, 20:41

W domach niepodpiwniczonych zaleca się stosować izolację termiczną fundamentów w postaci polistyrenu ekstrudowanego (XPS) do głębokości 1 m poniżej poziomu terenu. Minimalizuje się w ten sposób praktycznie do zera (przy założeniu, że izolacja została wykonana solidnie) wystąpienie mostków termicznych (czyli wilgoci) na ścianach tuż nad posadzką.
Takie jest moje zdanie i żadne bzdury o grzaniu fundamentów i gruntu mnie nie przekonują :) Poza tym zawsze warto porozmawiać o pewnych rozwiązaniach technologicznych ze swoim kierownikiem budowy :D Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24071
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 kwie 2009, 8:50

Obrazek
To są bzdury

!student!

autor: !student! » 07 kwie 2009, 9:27

Nie potrafisz tego zamodelować tak, żeby coś było widać? Wbrew pozorom KOBRA nie jest trudnym programem do opanowania.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów