Problem z równością sufitu oraz ścian

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
fearox
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:05
Problem z równością sufitu oraz ścian

autor: fearox » 11 lut 2021, 21:58

Dzień dobry,

Chciałbym poradzić się w sprawie gładzi położonych w nowym mieszkaniu. Niestety nie mam doświadczenia z wykończeniami mieszkań, natomiast w mojej ocenie po położeniu 2 warstw gładzi oraz pomalowaniu, równość/gładkość sufitu jest nie do zaakceptowania.
Proszę o opinię na podstawie załączonych zdjęć, czy przyczyną tu jest nieprawidłowe położenie gładzi czy może coś innego. Wykonawca poprawiał już raz sufit, a także dwukrotnie ściany. Zdjęcia zrobione podczas przyświecenia latarką pod ostrym kątem, natomiast doły w postaci ciemnych obszarów na suficie widoczne sa również gołym okiem w świetle dziennym oraz sztucznym (żarówki zamontowane w sufitowych punktach oświetleniowych).
Wykonawca stwierdził że nie ma potrzeby stosowania gipsu szpachlowego przed położeniem gładzi.

Link do dysku google ze zdjęciami:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Malowanie sufitu farbą antyrefleksyjną swoją drogą też bardzo słabo... widać plamy - refleksy, gdzie w większym stopniu odbijają one światło niż miejsca zaraz obok nich - widoczne gołym okiem przy zapalonych żarówkach (farba tikurilla biała antyreflex) Na ścianach podobnie (tutaj farba matowa beckersa, lateksowa)

Dziękuję z góry za każdą opinię.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Problem z równością sufitu oraz ścian

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 26 lut 2021, 19:20

Szanowny Panie,
przy dobrze wykonanej, dwukrotnej aplikacji gładzi na sufitach i ścianach powinna być widoczna równa, gładka powierzchnia. Najprawdopodobniej przyczyną nierówności jest nieodpowiednie nałożenie gładzi. Rozwiązaniem może okazać się mechaniczne zeszlifowanie gładzi, odpylenie powierzchni, ponowne gruntowanie i nałożenie gładzi. Rekomenduję najpierw wykonać próbę na jednej ze ścian. Do gruntowania rekomenduję zastosować grunt uniwersalny Śnieżka Acryl-Putz® GU40, który dokładnie wniknie w podłoże i zwiąże zabrudzenia.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów