Dojazd do tereny budowlanego przez skarpę

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Zeratul
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2013, 12:45
Dojazd do tereny budowlanego przez skarpę

autor: Zeratul » 30 kwie 2013, 13:04

Witam serdecznie,

mam pytanie związane z budową na działce w połowie budowlanej. Przymierzam się do zakupu działi 1400 m2 gdzie 700 m2 stanowi teren do zabudowy (wypłaszczenie za skarpą) a pozostałe 700 m2 to teren zieleni nieurządzonej oznaczony 2Z.

Aby budowa miała sens muszę na skarpie wybydować drogę do górnej części działki. W gminie dowiedziałem się, ze teren 2Z pozwala na budowę drogi ("3. Jako przeznaczenie dopuszczalne ustala się możliwość lokalizacji obiektów i urządzeń, w tym: niewyznaczonych na rysunku planu dróg, dojazdów, dojść pieszych oraz ciągów pieszych i ścieżek rowerowych).

Moje pytanie jest następujące, czy na budowe nieutwardzonej drogi przez skarpę do części budowlanej potrzebne jest pozwolenie? Mój znajomy budowlaniec twierdzi, ze na droge nieutwardzona nie jest potrzebne pozwolenie.

Obrazek

Dziękuję z góry z pomoc,
Przemek.

mppa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:25
Re: Dojazd do tereny budowlanego przez skarpę

autor: mppa » 01 maja 2013, 7:43

Witam,
Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, budowa drogi wewnętrznej utwardzonej np. gruzem, żwirem, bez odwodnienia, bez ew. przepustów itp., nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia budowlanego.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów