Elewacja Cekol C-35

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

bujaczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2007, 16:02
Elewacja Cekol C-35

autor: bujaczek » 03 sie 2007, 8:27

Witam Wszystkich.
Moje pytanie dotyczy wykonania na gładko ścian elewacyjnych pod farbę fasadową.
I tym samym czy można zaprawę Cekol C-35 nanosić na ścianę gdzie siatka została wtopiona na zwykłym kleju nie Cekol. Jeżeli tak to na co ma zwrócić uwagę by nie popełnić błędów.

CEKOL
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:58
Kontaktowanie:

autor: CEKOL » 06 sie 2007, 14:35

Gładki tynk elewacyjny CEKOL C-35 jak najbardziej nadaje się do tego typu zastosowań.
Przy wykonywaniu gładzi z użyciem CEKOL C-35 należy zwrócić szczególną uwagą na odpowiednie przygotowanie podłoża. Podłoże musi być zagruntowane emulsją gruntującą. Pod wyroby marki CEKOL należy stosować emulsję gruntującą CEKOL DL-80. Pracy nie można wykonywać na nasłonecznionej ścianie a warstwę świeżego tynku należy chronić przed nadmiernym wysychaniem (osłonić od bezpośredniego działania promieni słonecznych). Temperatura otoczenia podczas wykonywania prac powinna wynosić +5st. do +25 st.
Generalnie w chemii budowlanej nie powinno łączyć się ze sobą wyrobów różnych firm a system dociepleń stosować w całości a nie wybiórczo poszczególne jego składniki. Jeżeli jednak warstwa zbrojąca została odpowiednio wykonana to po odpowiednim dokładnym zagruntowaniu powierzchni emulsją CEKOL DL-80 można na niej wykonać gładki tynk elewacyjny CEKOL C-35. Wszystkie prace trzeba wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną oraz przestrzegając zaleceń producenta.

bujaczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2007, 16:02

autor: bujaczek » 07 sie 2007, 12:18

CEKOL pisze: Pracy nie można wykonywać na nasłonecznionej ścianie a warstwę świeżego tynku należy chronić przed nadmiernym wysychaniem (osłonić od bezpośredniego działania promieni słonecznych). Temperatura otoczenia podczas wykonywania prac powinna wynosić +5st. do +25 st.

Proszę jeszcze o sprecyzowanie ile czasu trzeba chronić tynk przed wysychaniem i w jaki sposób, dodatkowo czy można go szlifować, i czy po wykonaniu prac malować farbą czy jeszcze raz gruntować.

CEKOL
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:58
Kontaktowanie:

autor: CEKOL » 09 sie 2007, 7:30

Tynk przed zbyt szybkim wysychaniem i zbytnim nasłonecznieniem należy chronić zaraz po nałożeniu i przez pierwszych parę dni (3-4 dni). Można też na drugi dzień, po związaniu tynku, delikatnie zraszać go wodą. Do osłony tynku można zastosować specjalne siatki czy po prostu osłonić go folią lub innym materiałem.
Tynk po związaniu można szlifować jeżeli występują na nim jakieś nierówności.
Jeżeli chodzi o malowanie powierzchni tynku, to najlepeij kierować się zaleceniami producenta farby. Często producenci farb polecają własne emulsje gruntujące czy specjalne farby podkładowe. Trzeba pamietać, że jest to tynk mineralny cementowy.

bujaczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2007, 16:02

autor: bujaczek » 09 sie 2007, 14:56

Bardzo dziękuje za informacje i pozdrawiam .


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów