Witam
czy moze mi ktos powiedziec jak powinnam obliczyc ilosc drewna potrzebnego na wieźbę dachowa, jezeli dach jest konstrukcji kopertowej , a jego powierzchnia to ok.200 metrow kwadratowych.kont na nachylenia to ok 30 stopni.
więźba dachowa ilosc drewna????
Moderator: Redakcja e-dach.pl
Najdokładniej to chyba poprostu policzyć z projektu - liczysz długość każdego elementu więźby (krokwie, murłaty...) x wymiar elemnetu (wysokokość szerokość), potem ilość sztuk, sumujesz i wychodzi ci ilość m3 materiału. Do pocięcia drewna na konretne elementy musisz je po prostu wypisać i policzyć. To powinien zrobić ci kierownik budowy, ewentualnie architekt, jeśli masz z nim kontakt:)
moje kobiece hobby - budowlanka:)
-
matt_davis
- Aktywny

- Posty: 186
- Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21
mozesz mailem wyspac projekt? to policze wszystko Ci i przesle zestawienie... mdmusicpl@gmail.com bo np takim czyms sie w pracy zajmuje. Dodatkowo jak chcesz to mozesz u mnie zamowic komplet wiezby dachowej
- Andrzej Wilhelmi
- Superużytkownik

- Posty: 2154
- Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:

