halogen na 220V w kuchni.

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

hiena
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2009, 9:32

halogen na 220V w kuchni.

Post autor: hiena »

Witam serdecznie,

w trakcie remontu mieszkania dałem najogólniej mówiąc ciała i zostawiłem w kuchni z jednej strony kabel 220V do którego miał być podłączony halogen pod szafkowy.
Problem pojawił się gdy zacząłem szukać takiego halogena (w kształcie trójkąta) i niestety nie znalazłem. A koszt transformatora to trochę dużo jak na jedna lampkę.
tu pytanie co zrobić i czy da się zrobić aby w obudowie/oprawie halogena na 12 podłączyć taki na 220v.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Adam

Deven
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2009, 11:14

Re: halogen na 220V w kuchni.

Post autor: Deven »

jakby na to nie patrzyć, musisz dać transformator. Nie ma możliwości podłączenia bezpośrednio lampek na 12V do prądu 220V

fantastycznelampy
lubie spamować
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2009, 16:56
Lokalizacja: Cała Polska

Re: halogen na 220V w kuchni.

Post autor: fantastycznelampy »

nie da sie tak podłączyć!

Koszt transformatora 0-50W to ok 30zł (dostępny w naszym sklepie).

Awatar użytkownika
niviss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz 2009, 7:36
Lokalizacja: Niviss Polska

Re: halogen na 220V w kuchni.

Post autor: niviss »

Sa rozne oprawy podszafkowe na 220V ktore mozna zamontowac, jednak sa one znacznie wieksze od trojkatow na oczka. Z drugiej strony nie polecam montowac oczek halogenowych, poniewaz one bardzo mocno sie grzeja. Warto zainwestowac w LED. Daja dobre swiatlo, sa trwalsze i duzo mniej sie grzeja.

niviss.pl/niviss-nflex.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wnętrz”