Witam serdecznie,
w trakcie remontu mieszkania dałem najogólniej mówiąc ciała i zostawiłem w kuchni z jednej strony kabel 220V do którego miał być podłączony halogen pod szafkowy.
Problem pojawił się gdy zacząłem szukać takiego halogena (w kształcie trójkąta) i niestety nie znalazłem. A koszt transformatora to trochę dużo jak na jedna lampkę.
tu pytanie co zrobić i czy da się zrobić aby w obudowie/oprawie halogena na 12 podłączyć taki na 220v.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Adam
halogen na 220V w kuchni.
Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl
Re: halogen na 220V w kuchni.
jakby na to nie patrzyć, musisz dać transformator. Nie ma możliwości podłączenia bezpośrednio lampek na 12V do prądu 220V
-
fantastycznelampy
- lubie spamować
- Posty: 10
- Rejestracja: 18 paź 2009, 16:56
- Lokalizacja: Cała Polska
Re: halogen na 220V w kuchni.
nie da sie tak podłączyć!
Koszt transformatora 0-50W to ok 30zł (dostępny w naszym sklepie).
Koszt transformatora 0-50W to ok 30zł (dostępny w naszym sklepie).
Re: halogen na 220V w kuchni.
Sa rozne oprawy podszafkowe na 220V ktore mozna zamontowac, jednak sa one znacznie wieksze od trojkatow na oczka. Z drugiej strony nie polecam montowac oczek halogenowych, poniewaz one bardzo mocno sie grzeja. Warto zainwestowac w LED. Daja dobre swiatlo, sa trwalsze i duzo mniej sie grzeja.
niviss.pl/niviss-nflex.html
niviss.pl/niviss-nflex.html

