Nowe przepisy prawne- budowa stawu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Florenzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:22

Nowe przepisy prawne- budowa stawu

Post autor: Florenzi »

Witam.
Ostanimi czasy planuję budowę stawu. Słyszałem że ostatnio zmianie uległo prawo budowlane, na mocy którego oczka wodne można wybudować do 50m2 bez uzyskiwania zgody a jedynie zgłaszając to w odpowiednim urzędzie.
Moję pytanie brzmi, czy to prawo obejmuję działki na których mieszkamy czy także, tak jak w moim przypadku, mogę wykopać taki staw na polanie,łące oddalonej od mojego domu o jakiś 1 km.
Moje drugie pyanie, to takie czy po zmianie w prawie budowlanym można zrobić dopływ i odpływ ze stawu bez jakich kolwiek pozwoleń i tylko to zgłaszając?
Pozdrawiam

MGM
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:28
Kontakt:

Re: Nowe przepisy prawne- budowa stawu

Post autor: MGM »

Witam,
na zgłoszenie można budować przydomowe baseny i oczka wodne o powierzchni do 50 m2. Czyli po pierwsze przydomowe, a po drugie baseny i oczka wodne - a nie stawy. Pan będzie musiał uzyskać pozwolenie na budowę.
Pozdrawiam.
MGM

MaRio8345
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2016, 9:19

Re: Nowe przepisy prawne- budowa stawu

Post autor: MaRio8345 »

nie spodziewałem się ze na takie rzeczy też trzeba mieć pozwolenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo budowlane”