podgrzewanie wody piecyk gazowy czy boiler gotowanie nagazie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
ondraszek7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 26 lut 2009, 21:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podgrzewanie wody piecyk gazowy czy boiler gotowanie nagazie

Post autor: ondraszek7 »

Witam bede sie przeprowadzał do nowego mieszkania( jakies 5 miesiecy temu zakupiłem piecyk gazowy firmy vailant model z generatorem pradu) i moje pytanie czy dla 7 osobowej rodziny lepszy bedzie do podgrzewanbia wody piecyk gazowy czy boiler czy moze cos innego. z tego co wiem gaz jest tanszy .moje pytanie 1
piecyk gazowy czy cos z elektryki do podgrzewania wody ???


pytanie 2
jaka kuchenka dla 7 osobowej rodziny gazowa czy elektryczna
prosze o konkretne odpowiedzi chodzi mi przede wszystkim o oszczednosc!!!

tomek ipd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 21 sty 2009, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomek ipd »

Skoro masz już ogrzewacz gazowy to wieszaj i używaj. Jak na 7 osób to troche mizerne to, ale zawsze taniej niż prądem.
Z kuchenką radze to samo - gaz.
Pozdrawiam

zmarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2008, 20:39
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zmarek »

Boiler gazowy jest najoszczędniejszy, najlepiej z cyrkulacją (jeśli są 3 rury). Kłopot tylko z wielkością zbiornika. Piece przepływowe mają jedną zasadniczą wade - marnują kupe wody. Przy szybkim kożystaniu z łazienki - 7 osób - to będzie drogie i bardzo denerwujące (coś o tym wiem), chyba wolałbym już wkuć tą 3 rure. Pozdrawiam.
Rodzina oferowanych powłok izolacyjnych posiada wyjątkową i unikalną charakterystykę, która daje w zastosowaniach przemysłowych (i nie tylko) zasadnicze oszczędności energii, żywotność, sprawność w aplikacji i użytkowaniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”